🚨 اخبار ارز دیجیتال

مجله Nature Science اشاره می کند که DAO ها می توانند به دانشمندان در یافتن بودجه و جامعه کمک کنند

تمرکززدایی می‌تواند به جمع‌آوری دانشمندان از رشته‌ها و مکان‌های کم‌بودجه بدون نیاز به جابجایی یا استخدام مجدد آنها کمک کند.

مجله Nature Science اخیراً سرمقاله‌ای را در بخش Nature Biosciences منتشر کرده است که تمرکززدایی را به عنوان یک راه انقلابی جدید برجسته می‌کند که در آن محققانی که در زمینه‌های علمی کم بودجه کار می‌کنند می‌توانند جوامعی پیرامون تحقیقات خود ایجاد کنند و بودجه جمع‌آوری کنند. او استفاده از سازمان‌های خودمختار نوع (DAOs) را ستود. نمی توانید از آن استفاده کنید.

در یک طرح تحقیقاتی مبتنی بر DAO، سازماندهی پروژه، بودجه، بازخورد و خط لوله کشف به محصول/صنعت همه می توانند توسط یک نهاد حاکم غیرمتمرکز اداره شوند.

طبق مقاله Nature، گردش کار عمومی نیز در مقایسه با وضعیت فعلی ساده‌تر خواهد شد.

“پیشنهادهای پروژه به DAO ارسال می شود و هر عضو DAO می تواند در مورد اینکه آیا یک پروژه خاص باید تامین مالی شود رای دهد. اعضا می توانند توکن هایی برای ارائه پشتیبانی و بازخورد در مورد طرح های پیشنهادی جدید کسب کنند. نتایج تحقیقات نیز به عنوان پروژه در اختیار DAO قرار خواهد گرفت. ادامه می‌دهد و منجر به بازخورد و تعامل بیشتر می‌شود. در نهایت، این پروژه (امیدواریم) یک IP-NFT (توکن غیرقابل تعویض مالکیت معنوی) ایجاد کند، بنابراین مانند یک پتنت خواهد بود که متعلق به DAO است و توسط همه دارندگان توکن کنترل می‌شود. ”

بودجه بسته به تحقیقات علمی بسیار متفاوت است. در دوران رونق و رکود، تحقیقات در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی می‌تواند مزایای زیادی را از شرکت‌های بزرگ فناوری، دولت‌ها و سرمایه‌گذاران بعدی دریافت کند، در حالی که تحقیقات در زمینه‌هایی مانند بخش‌های طول عمر که ممکن است به خوبی تأمین مالی شده باشند یا برای زمان طولانی می تواند سود زیادی داشته باشد. به عنوان مثال، مسائل مربوط به سلامت زنان که به طور سنتی کمبود بودجه دارند ممکن است تامین بودجه را به طور فزاینده ای دشوار کند.

DAO بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است. این به آنها اجازه می دهد تا در یک دفتر کل دیجیتال شفاف و غیرمتمرکز کار کنند. این بدان معنی است که توسط یک سازمان یا نهاد واحد کنترل نمی شود. در دنیای علم، این به معنای دموکراتیزه کردن بودجه پروژه و تعامل جامعه است.

مربوط: DAO برای پذیرش اصلی باید از Burning Man یاد بگیرد

به طور سنتی، دانشمندانی که در معتبرترین موسسات مانند دانشگاه‌های بزرگ، سازمان‌های دولتی و پیمانکاران، شرکت‌های بزرگ فناوری و شرکت‌های بزرگ دارویی در کشورهایی با تولید ناخالص داخلی بالا کار می‌کنند یا در حال کار در آنها هستند، نه تنها بیشترین بودجه را دریافت می‌کنند، بلکه به آنها دسترسی دارند. به بالقوه ترین وجوه.

این تمایز مهم است زیرا دانشمندان مناطق جغرافیایی را با بودجه کمتری برای پیگیری تحقیقات در مناطق ثروتمندتر ترک می‌کنند و «فرار مغزها» را که همراه با مهاجرت است تشدید می‌کند.

علاوه بر این، DAO ها لزوماً مجبور نیستند به مرزهای ملی احترام بگذارند (اگرچه قوانین مربوط به عملیات آنها ممکن است از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد)، بنابراین آنها بر اساس نیازها و نیازهای دانشمندان انجام دهنده تحقیق هستند، نه کشور، دانشگاه، یا شرکت حامی شما می توانید آن را مطابق میل خود مدیریت کنید. که

در نهایت، اعضای تحریریه نیچر به این نتیجه رسیدند که DAO ها پتانسیل این را دارند که یک پلت فرم مهم برای محققانی که بودجه کافی ندارند، باشند، اما قبل از پذیرش، آموزش بیشتر لازم است.

کارمندان نوشتند: “بخشی از این چالش کمک به اعضای بالقوه است که درک کنند که DAO فقط یک سازمان تامین مالی نیست، بلکه جامعه ای از افراد با علاقه شدید به حمایت از اهداف علمی خاص است.”

نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا