اخبار ارز دیجیتال

Dammus با گزینه پرداخت درآمد بیت کوین، توییتر کریپتو را اغوا می کند

این تیم گفت که ویژگی آینده در به روز رسانی بعدی برنامه در دسترس خواهد بود، اما هنوز یک بازه زمانی مشخص نشده است.

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Damus به یک ویژگی آتی برای اپلیکیشن خود اشاره کرده است که به کاربران امکان می‌دهد ساتوشی، کوچک‌ترین قطعه بیت کوین (BTC) را بر اساس تعامل پست در پلتفرم کسب کنند.

در یک پست توییتری، تیم Damus تاکید کرد که نسخه بعدی “به زودی” قابلیت کسب ساتوشی را برای کاربران خواهد داشت. این تیم پس از اعلام این خبر جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

داموس خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی تحت کنترل کاربر معرفی می کند و به شرکت های متمرکز متکی نیست. این برنامه بر روی Nostr ساخته شده است، یک شبکه غیرمتمرکز که پیام‌های خصوصی سرتاسر یا «یادداشت‌ها و سایر موارد ارسال شده توسط رله‌ها» را فعال می‌کند. هیچ سروری در شبکه ما وجود ندارد. در عوض، پروتکل از رله های توزیع شده برای تحویل پیام ها استفاده می کند.

اعضای مختلف جامعه از ویژگی های جدید Damus ابراز هیجان کردند. شرح Nostle به عنوان «آینده کسب درآمد».

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر نیز با تامین مالی توسعه دهندگان این پروژه، حمایت خود را از Nostr نشان داده است. در ۱۶ دسامبر دورسی گفت: اهدا کرد ۱۴ بیت کوین، حدود ۲۵۰۰۰۰ دلار در آن زمان، برای حمایت از توسعه یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز.

Cointelegraph برای اظهار نظر با توسعه دهندگان Damus تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

مربوط: با بستن دفاتر توییتر و روی آوردن کاربران به گزینه های غیرمتمرکز، کارکنان استعفا می دهند.

در ۱ فوریه، Damus در اپ استور اپل راه اندازی شد و برای دانلود توسط کاربران آیفون در دسترس قرار گرفت. پس از این، جک دورسی نیز این خبر را از طریق حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت و این به روز رسانی را به عنوان یک “نقطه عطف” جدید برای پروتکل منبع باز توصیف کرد.

مدیر عامل سابق توییتر در ۱۴ دسامبر ایجاد یک جایگزین غیرمتمرکز توییتر را تحت فشار قرار داد. این به دنبال انتشار یک تحقیق داخلی به رهبری ایلان ماسک بود که مسائل مربوط به سانسور توییتر را برجسته کرد. دورسی بر راه حل های بالقوه برای مسائلی مانند انعطاف پذیری از کنترل شرکت ها و دولت، حقوق نویسنده برای حذف محتوا و اجرای تعدیل الگوریتمی تأکید کرد.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا