🚨 اخبار ارز دیجیتال

CZ تیم امنیتی Binance را برای ردیابی وجوه دزدیده شده در Huobi HTX منصوب می کند

برای به حداقل رساندن آسیب، HTX فعالانه ۵٪ از وجوه لو رفته را به عنوان “پاداش کلاه سفید” ارائه کرد. این معادل نزدیک به ۴۰۰۰۰۰ دلار است.

ساعاتی پس از اینکه صرافی کریپتو HTX (با نام تجاری جدید Huobi) گزارش هکی که منجر به ضرر ۸ میلیون دلاری شد، Changpeng ‘CZ’ Zhao به تیم امنیتی Binance در بررسی حمله کمک می‌کند. Ta.

مداخله به موقع برای ردیابی و بازیابی ارزهای رمزنگاری شده دزدیده شده کلیدی است، زیرا هکرها سعی می کنند با استفاده از میکسرها و تبدیل غارت خود به توکن های حریم خصوصی، مسیرهای خود را پوشش دهند. در ۲۴ سپتامبر، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Cybers یک هک را شناسایی کرد که منجر به افشای ۵۰۰۰ اتر (ETH) از یکی از کیف پول های داغ HTX شد.

برای به حداقل رساندن آسیب، HTX فعالانه ۵٪ از وجوه لو رفته را به عنوان “پاداش کلاه سفید” ارائه کرد. این معادل نزدیک به ۴۰۰۰۰۰ دلار است. با این حال، هکرها هفت روز فرصت دارند تا از آن پیروی کنند. HTX همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پیشنهاد را به زبان ماندارین (چینی) اعلام کرد.

HTX مصونیت هکری را ارائه می دهد که ۹۵٪ از وجوه دزدیده شده را برمی گرداند. منبع:etherscan.io

در یک یادداشت ساده تر، سی. با این حال، با توجه به اینکه HTX هک شد و FTX مشکوک به کلاهبرداری بود، از دست دادن وجوه در هر دو صرافی به طور غیرقابل مقایسه ای بیشتر است.

در پاسخ به توییتی از بنیانگذار Tron، جاستین سان، که به عنوان مشاور HTX نیز خدمت می کند، CZ تیم امنیتی Binance را برای کمک به ردیابی وجوه دزدیده شده منصوب کرده است. علاوه بر این، Sun تأیید کرد که HTX تمام ضررها را به کاربران جبران خواهد کرد. او اضافه کرد:

۸ میلیون دلار در مقایسه با دارایی های ۳ میلیارد دلاری که کاربران ما در اختیار دارند مبلغ نسبتاً کمی است. همچنین نشان دهنده تنها دو هفته درآمد برای پلتفرم HTX است.

HTX همچنین مکانیسم‌های نظارت بلادرنگ را برای جلوگیری از چنین تلفاتی پیاده‌سازی کرده است. Sun مالکیت سهام بزرگ در HTX را تکذیب می‌کند، اما قول داده است که چندین پخش زنده به زبان انگلیسی و چینی برای بحث در مورد امنیت مبادله انجام دهد.

بایننس فوراً به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد تحقیقات در حال انجام هک HTX پاسخ نداد.

مربوط: هک CoinEx: به خطر افتادن کلید خصوصی باعث سرقت ۷۰ میلیون دلاری می شود

یک روز قبل از هک HTX، شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا Mixin Network نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در یک هک که شامل به خطر انداختن پایگاه داده ارائه دهنده خدمات ابری شخص ثالث بود، از دست داد.

یک تحقیق مستقل توسط پلتفرم تحلیلی Web3 SaaS 0xScope رابطه تاریخی هکر را با Mixin Network آشکار کرد. در سال ۲۰۲۲، آدرس 0x1795 مرتبط با هکر، ۵ ETH از Mixin دریافت کرد که بعداً به Binance سپرده شد.

سپرده ها و برداشت ها در Mixin Network “به محض شناسایی و رفع آسیب پذیری” از سر گرفته می شود. برنامه هایی برای بازیابی دارایی های از دست رفته کاربران بلافاصله اعلام نشد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا