اخبار ارز دیجیتال

CySEC خواستار تعطیلی بخش اروپایی FTX پیش از ورشکستگی است: گزارش

FTX Europe یکی از حدود 130 شرکت در گروه FTX بود که بخشی از روند ورشکستگی در ایالات متحده شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) بیانیه‌ای صادر کرده است که تنظیم‌کننده‌ها خواستار توقف فعالیت بازوی اروپایی این صرافی در حالی که FTX در حال تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 در ایالات متحده است، شده است.

طبق گزارش رویترز در 11 نوامبر، CySEC در 9 نوامبر گفت که از FTX Europe خواسته است “عملیات خود را به حالت تعلیق درآورد و فوراً تعدادی از اقدامات را برای محافظت از سرمایه گذاران انجام دهد.” مشخص نیست چرا رگولاتور مالی FTX Europe را برای تکرار تماس با صرافی ارز دیجیتال انتخاب کرد، زیرا یکی از حدود 130 شرکت در گروه FTX بود که درخواست ورشکستگی داد.

در ماه مارس، CySEC بخش FTX را از مقر منطقه ای خود با مقر اروپایی خود مستقر در سوئیس تأیید کرد تا در این کشور جزیره ای فعالیت کند. در میان نگرانی‌های نقدینگی FTX، سیاست‌گذاران پولی جهانی با مقررات اضافی در مورد شرکت‌های ارزهای دیجیتال و پیشنهادهایی برای مسدود کردن دارایی‌های شرکت‌های محلی در صرافی‌ها، مانند مورد باهاما، پاسخ می‌دهند.

مربوط: Crypto.com دارای تأییدیه نظارتی از SEC قبرس است

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX گفت در 11 نوامبر، او قصد دارد در اسرع وقت “وضعیت مربوط به بازیابی کاربران را روشن کند”. او در بحبوحه مراحل ورشکستگی استعفا داد و جان ری به عنوان مدیرعامل شرکت کرد.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا