اخبار ارز دیجیتال

صورتی، بیدمشک، ونوم، دوزخ – اینجاست که درینر می‌خواهد یک کیف پول رمزنگاری نزدیک شما داشته باشد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تخلیه کننده های کیف پول کریپتو (سویپرها) قراردادهای هوشمند مخربی هستند که به سرعت وجوه کیف پول کریپتو را خالی می کنند و یک ابزار استاندارد برای فیشرها هستند.

چهار عامل اصلی استخراج ارزهای دیجیتال برای پر کردن فضای خالی توسط جارو کننده بدنام کیف پول Monkey Drainer ظاهر شده‌اند و تاکنون هزاران قربانی را هدف قرار داده و میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را در سال جاری به سرقت برده‌اند.

بر اساس داشبورد Dune که توسط پلتفرم ضد کلاهبرداری Web3 Scam Sniffer گردآوری شده است، تخلیه‌کننده‌های ارزهای دیجیتال با نام‌های Pink Drainer، Inferno Drainer، Pussy Drainer و Venom Drainer از اوایل سال 2023 در مجموع 66.4 میلیون دلار سرقت کرده‌اند.

Venom Drainer نزدیک به 27.5 میلیون دلار سرقت کرده است که بیشترین میزان از ماه فوریه تاکنون است. Inferno Drainer با بیش از 21.2 میلیون دلار سرقت از ژانویه در رتبه دوم قرار دارد، اما تعداد قربانیان سه برابر شده و به نزدیک به 45800 نفر رسیده است.

در مجموع، Pussy Drainer و Pink Drainer برای سرقت از بیش از 6000 قربانی استفاده شده اند که مجموعاً 17.5 میلیون دلار پول به سرقت رفته است. تخمین زده می شود که Monkey Drainer در طول سلطنت خود در مجموع حدود 13 میلیون دلار دارایی دیجیتال را به سرقت برده است.

طبق آمار Venom Drainer، این سرویس به طور میانگین از هر قربانی حدود 1800 دلار می‌دزدد.منبع: Dune

تخلیه کننده های کریپتو به قربانیان اجازه می دهد ناآگاهانه با تراکنش های مخرب در کیف پول های رمزنگاری خود موافقت کنند و به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد بخشی از دارایی های خود یا کل محتویات کیف پول را بسته به تراکنش امضا شده منتقل کنند.

اسنایفرهای کلاهبرداری به کوین تلگراف گفتند که اکثر استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال وام به گروه های فیشینگ هستند و فیلتر شکن ها بخشی از غارت را دریافت می کنند.

بسیاری از آنها تحت این مدل قیمت گذاری عمل می کنند، اما برخی از آنها هزینه دسترسی اضافی دارند. شرکت امنیتی بلاک چین CertiK می‌گوید که مانند بسیاری از تخلیه‌کننده‌های دیگر، Inferno «20 درصد کارمزد دارد» در حالی که Venom «هزینه اولیه 1000 دلاری» را برای کاربرانی که برای اولین بار استفاده می‌کنند، معرفی می‌کند.

Scam Sniffer گفت که برخی از سرویس‌های لو رفته «افزونه‌هایی» را تبلیغ می‌کنند، مانند مواردی که حاوی درخواست‌های امضای مخربی هستند که از بازارهای معروف توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مانند Blur و X2Y2 تقلید می‌کنند.

Scam Sniffer توضیح داد: “پروتکل های زیادی در فضای NFT وجود دارد که از امضاهای ناخوانا مانند Seaport، Blur و X2Y2 استفاده می کنند.” «اگر قربانی دارایی‌هایی در Blur داشته باشد، ممکن است فاش‌کننده امضاهای مخرب خاصی را برای سرقت NFT‌های تأیید شده برای تجارت در Blur راه‌اندازی کند.»

با این حال، همه سیستم های زهکشی برای همیشه وجود ندارند. طبق گفته های Scam Sniffer، شخصی که پشت Drainer قرار دارد، پس از دزدیدن مقدار مشخصی پول اعلام می کند که دست از کار می کشد. این احتمالاً تلاشی برای خنثی کردن تحقیقات اجرای قانون است.

مربوط: افزایش هوش مصنوعی به تقلب در ارزهای دیجیتال دامن می زند

اما وقتی یکی از امیترهای رمزنگاری خارج می شود و دیگری جایگزین آن می شود، او اضافه کرد: “چون سودآور است!” […] و تاکنون کسی دستگیر نشده است. “

در حال حاضر چندین سرویس استخراج ارز دیجیتال در تلگرام وجود دارد. CertiK تصویری را با Cointelegraph به اشتراک گذاشت که در آن اجکتورهای دیگری به نام های Angel، Spawn، Whale و Atomic نشان داده شده است.

در ماه مارس، سرویس نشت ارزهای دیجیتال Monkey Drainer اعلام کرد که «خاموش می‌شود» زیرا «زمان حرکت به سمت چیز بهتر فرا رسیده است».

شخص پشت Monkey Drainer، Venom را به “همکار گانگسترهای سایبری” معرفی کرد و آن را به عنوان یک سرویس “بی نقص” معرفی کرد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کویننویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا