اخبار ارز دیجیتال

با بهبود مقررات و ردیابی، مجرمان سایبری بیت کوین را کنار می گذارند: کسپرسکی

یک شرکت امنیت سایبری پیش بینی کرد که جرایم سایبری مرتبط با رمزارز در سال 2023 کاهش نخواهد یافت، اما از بیت کوین به عنوان منبع پرداخت فاصله خواهد گرفت.

پیش بینی می شود که بیت کوین (BTC) به دلیل افزایش مقررات و فناوری ردیابی که مانع از انتقال ایمن وجوه می شود، به روش پرداخت کمتر جذابی برای مجرمان سایبری تبدیل شود.

شرکت امنیت سایبری کسپرسکی در گزارشی در 22 نوامبر گفت که باج افزارها در حال افزایش است زیرا مقررات دارایی های دیجیتال و افزایش فناوری های ردیابی مجرمان سایبری را مجبور می کند از بیت کوین دور شوند و به روش های دیگر بروند.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، پرداخت های باج افزارهای رمزنگاری در سال 2021 از 600 میلیون دلار فراتر خواهد رفت و برخی از بزرگترین سرقت ها، مانند حمله استعماری Pipeline، از بیت کوین به عنوان باج می خواهند.

کسپرسکی همچنین خاطرنشان کرد که با افزایش پذیرش دارایی های دیجیتال، تقلب در ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. با این حال، مردم نسبت به ارزهای دیجیتال بیشتر آگاه می‌شوند و کمتر در معرض کلاهبرداری‌های ابتدایی مانند ویدیوهای دیپ‌فیک ایلان ماسک قرار می‌گیرند که بازدهی عظیم ارزهای دیجیتال را نوید می‌دهند.

ما پیش‌بینی می‌کنیم که عوامل مخرب به تلاش برای سرقت وجوه از طریق پیشنهادات اولیه توکن‌های جعلی و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ادامه دهند و سرقت مبتنی بر رمزنگاری مانند سوء استفاده از قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر و رایج‌تر خواهد شد.

کوین تلگراف گزارش می دهد که سال 2022 تا حد زیادی سال بهره برداری از پل است و بیش از 2.5 میلیارد دلار قبلاً به سرقت رفته است.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که شناسایی بارکننده های بدافزار دشوار است و موضوع داغ در انجمن های هکرها خواهد بود. کسپرسکی پیش‌بینی کرد که مهاجمان باج‌افزار ممکن است از فعالیت‌های مالی مخرب به خواسته‌های سیاسی‌تر حرکت کنند.

مربوط: هکرهایی که رمز سرقت شده را در اختیار دارند: راه حل بلندمدت چیست؟

با بازگشت به زمان حال، این گزارش به افزایش تصاعدی در سال‌های 2021 و 2022 برای «سرقت‌کنندگان اطلاعات» اشاره می‌کند، برنامه‌های مخربی که اطلاعاتی مانند ورود به سیستم را جمع‌آوری می‌کنند.

کریپتوجک و حملات فیشینگ نیز در سال 2022 در حال افزایش است زیرا مجرمان سایبری از مهندسی اجتماعی برای فریب قربانیان استفاده می کنند.

Cryptojacking شامل تزریق بدافزار به یک سیستم برای سرقت یا استخراج دارایی های دیجیتال است. فیشینگ استفاده از ایمیل‌ها یا پیام‌های هدفمند برای فریب دادن قربانیان به افشای اطلاعات شخصی یا کلیک بر روی لینک‌های مخرب است.

نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا