🚨 اخبار ارز دیجیتال

با نزدیک شدن تهدید انحلال، قیمت کرب (CRV) به پایین‌ترین حد در یک سال اخیر می‌رسد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وام ناموفق AAVE و تهدید همراه با انحلال CRV، توکن حاکمیت را به پایین ترین سطح یک ساله رسانده است، اما یک فرصت کوتاه قوی وجود دارد.

توکن حاکمیت Curve DAO CRV در ۱۵ ژوئن ۱۲ درصد سقوط کرد، پس از گزارش هایی مبنی بر اینکه مایکل اگورف بنیانگذار وام پرخطری در Aave دریافت کرده است. این توکن در ۱۵ ژوئن به پایین ترین سطح معاملاتی خود در برابر اتر (ETH) با ۰.۰۰۰۳۵۰۱۰ ETH رسید.

با توجه به خروجی تجزیه و تحلیل زنجیره ای به زنجیره نگاه کنایگوروف ۴۳۱ میلیون CRV (معادل تقریباً ۲۴۶ میلیون دلار) را در چندین پروتکل وام غیرمتمرکز واریز کرده و ۱۰۱.۵ میلیون دلار به صورت استیبل کوین در چندین پلتفرم وام گرفته است. سپرده های اگوروف ۵۰.۵ درصد از عرضه در گردش CRV را تشکیل می دهد.

طبق داده‌های DeFiLlama، اگر ارزش Aave به زیر ۰.۳۷ دلار برسد، CRV با تهدید ۱۰۷ میلیون دلاری انحلال مواجه خواهد شد. پس از شروع انحلال، توکن‌های CRV در قرارداد هوشمند Aave قفل می‌شوند تا زمانی که خریداران علاقه‌مند وثیقه خود را تسویه و نقد کنند. برای جلوگیری از یک وضعیت فاجعه بار، پیشنهادی برای مسدود کردن وام آقای اگوروف به Aave و جلوگیری از تامین مالی بیشتر CRV ارائه شد.

در حالی که مبلغ وام اگوروف فشار زیادی را بر توکن وارد می کند، سهام منفی در CRV به طور قابل توجهی افزایش یافته است و به پتانسیل یک رالی سریع دامن می زند.

آیا فشار کوتاه CRV در حال انجام است؟

پس از افشای وام اگوروف، علاقه آزاد به قراردادهای معاوضه دائمی CRV از ۳۵.۵ میلیون دلار به ۴۶.۳ میلیون دلار افزایش یافت.

داده‌های Coinglass نشان می‌دهد که نرخ سرمایه توکن CRV در صرافی‌های مشتقه متمرکز مانند Binance و OKX به پایین‌ترین حد تاریخی نزدیک به ۸۱ درصد در سال کاهش یافته است. نرخ منفی سرمایه نشان می دهد که بیشتر این معامله گران جدید روی کاهش بیشتر قیمت ها شرط بندی می کنند.

ازدحام در سمت کوتاه فرصتی را برای خریداران ایجاد می کند تا ضررهای توقف را هدف قرار دهند. این پدیده به فشار کوتاه معروف است. این زمانی اتفاق می افتد که قیمت یک دارایی به سرعت در جهت مخالف بازیکنان کوتاه مدت حرکت می کند، زیرا آنها برای محافظت از موقعیت خود یا خرید دارایی برای بستن موقعیت خود عجله دارند.

نرخ تامین مالی CRV برای قراردادهای سوآپ دائمی.منبع: شیشه سکه

از نظر فنی، جفت CRV/USD ممکن است در نزدیکی پایین‌ترین سطح ۰.۵۳ تا ۰.۴۰ دلار در سال ۲۰۲۲ پشتیبانی پیدا کند. با در نظر گرفتن بازیابی سریع از فشار کوتاه ممکن است، قیمت می تواند به MA 50 روزه ۰.۸۲ دلار برسد.

از جنبه نزولی، شکست این سطح حمایت می تواند فروش را تا نزدیک به ۰.۳۲ دلار به پایین ترین سطح سال ۲۰۲۱ برساند. در زمان انتشار این مقاله، CRV قیمت معاملاتی نهایی تقریباً ۰.۵۹ دلار داشت.

نمودار روزانه CRV/USD. منبع: TradingView

جفت توکن CRV/ETH به ویژه ضعیف به نظر می رسد زیرا به پایین ترین حد خود رسیده است. به نظر می‌رسد این جفت از یک الگوی نزولی پیروی می‌کند که نشان‌دهنده جهش احتمالی از سطح ۰.۰۰۳۲ ETH است.

با این حال، روند بلندمدت در حالی که در یک کانال نزولی گرفتار می‌شود، منفی می‌ماند، به‌ویژه که ساختار بازار ETH زمانی که به زیر سطح حمایت ۰.۰۰۴۲ETH از پایین‌ترین سطح سال ۲۰۲۲ برسد، به‌ویژه نزولی به نظر می‌رسد.

نمودار قیمت روزانه CRV/ETH. منبع: TradingView

چشم انداز بلندمدت CRV بد به نظر می رسد

آمار درآمد Curve نیز برای خریداران خوب نیست. پس از ورشکستگی FTX در نوامبر ۲۰۲۲، هزینه های پلتفرم به طور قابل توجهی کاهش یافت که منجر به کاهش بازده CRV در طول زمان شد. به سهامداران CRV 50٪ از درآمد Curve از کارمزد معاملات پرداخت می شود.

صرافی‌های غیرمتمرکز در مارس ۲۰۲۳ شاهد افزایش مختصری در فعالیت بودند، اما کارمزدها در ماه‌های اخیر نزدیک به پایین‌ترین حد دو سال گذشته باقی مانده است.

درآمد کارمزد تراکنش در Curve.سوره: تپه های شنی

یکی دیگر از راه‌هایی که دارندگان توکن CRV ارزش کسب می‌کنند، از طریق رای دادن رشوه برای هدایت جوایز به استخرهای خاص است. مانند کارمزد تراکنش، درآمدهای رشوه خواری به پایین ترین حد خود در سال نزدیک است.

عروس به استکر CRV پرداخت.منبع: Dune

مطالب مرتبط: حجم معاملات دیفای پس از شکایت بایننس و کوین بیس ۴۴۴ درصد افزایش یافت: تعریف مجدد امور مالی

نقدینگی کرب در ماه های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و CRV را در برابر نوسانات شدید قیمت آسیب پذیر کرده است.شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال Kaiko یافت او گفت که نقدینگی CRV در طول سال به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و سفارش ۸۰۰,۰۰۰ دلاری می تواند شاهد نوسان قیمت ۲ درصدی باشد.

ابهامات زیادی در مورد CRV وجود دارد زیرا با خطر انحلال ناشی از وام ۲۶۴ میلیون دلاری CRV DeFi در Aave مواجه است. اما معامله گران آتی در حال هجوم به سمت کوتاه معامله هستند که احتمال افزایش شدید در کوتاه مدت را افزایش می دهد. کاهش نقدینگی بازار CRV ریسک بیشتری را برای معامله گران افزایش می دهد زیرا توکن در معرض نوسانات زیاد قرار می گیرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا