🚨 اخبار ارز دیجیتال

حجم معاملات Curve Finance پس از کاهش قیمت USDC به بالاترین حد خود یعنی ۷ میلیارد دلار رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با توجه به تعمیق سکه USD، پروتکل دی‌فای حجم معاملات روزانه رکوردشکنی را تجربه کرد زیرا نهنگ‌های کریپتو بر سر دارایی‌ها می‌جنگیدند.

پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) که موجی از ابهام را در بازارها ایجاد کرد، Curve Finance استیبل کوین از ۷ میلیارد دلار گذشت. حجم معاملات. دلار آمریکا.

Curve از استخرهای نقدینگی استیبل کوین‌های اصلی از جمله USDC، Tether (USDT)، Frax (FRAX)، Dai (DAI) و TrueUSD (TUSD) پشتیبانی می‌کند. ترس، تردید و عدم اطمینان در ساعات اخیر بازار ارزهای دیجیتال را فراگرفته است، به طوری که فروش USDC در استخرهای نامتعادل پلتفرم‌های DeFi و کاهش قیمت استیبل کوین‌های اصلی به زیر ۱ دلار رسیده است.

USDC دومین استیبل کوین بزرگ است، با ارزش بازار بیش از ۴۲ میلیارد دلار تا ۳۱ ژانویه، و وثیقه بسیاری از اکوسیستم های استیبل کوین است. عمق آن بلافاصله روی سایر استیبل کوین‌ها مانند DAI منتشر شده توسط MakerDAO تأثیر گذاشت و پس از عرضه عمومی ۵ درصد کاهش یافت.

برای جلوگیری از فروش وحشتناک، MakerDAO یک «پیشنهاد اجرایی فوری برای کاهش ریسک به پروتکل» در ۱۱ مارس ارائه کرد و خواستار محدودیت در استفاده از USDC برای صدور DAI شد. MakerDAO یکی از بزرگترین دارندگان استیبل کوین است، با بیش از ۳.۱ میلیارد USDC (2.85 میلیارد دلار) ذخایر تحت حمایت DAI. کوین تلگراف گزارش می دهد که نهنگ های رمزنگاری خسارات شدیدی را گزارش می کنند و به نظر می رسد برای حفظ سرمایه خود از دارایی های خود فرار می کنند.

Circle، شرکت پشتیبان USDC، در ۱۱ مارس فاش کرد که ۳.۳ میلیارد دلار از ذخایر ۴۰ میلیارد دلاری آن در بانک های سیلیکون ولی گیر کرده است. آژانس نظارتی همچنین شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را به عنوان ذینفع برای محافظت از سپرده های بیمه شده تعیین کرده است.

دیو وایزبرگر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم معاملات الگوریتمی CoinRoutes، در اظهار نظری به کوین تلگراف، گفت که “مواد لازم برای یک رویداد سرایت گسترده تر وجود دارد” و “یک جرقه ممکن است رخ دهد.” برای بسیاری از استارتاپ ها و فناوری در خطر است. شرکت‌های این کشور – بخشی حیاتی برای “رشد پایدار اقتصاد آمریکا”.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا