اخبار ارز دیجیتال

گزارش هواوی می گوید زیرساخت فعلی نمی تواند متاورس را پشتیبانی کند

استراتژیست ارشد هواوی در خاورمیانه بیان کرد که این شبکه دارای مشکلاتی در توان پردازش، رندر و سرعت دانلود است که باید حل شود.

غول مخابراتی چینی هوآوی معتقد نیست زیرساخت های مخابراتی فعلی آن می تواند به اندازه کافی نیازهای Metaverse را برآورده کند و اضافه می کند که شبکه های ۵G و ۶G دارای پتانسیل هستند.

این نظر توسط Abhinav Purohit، کارشناس ارشد هوآوی در مشاوره کسب و کار و استراتژی برای خاورمیانه، که یک مجموعه وبلاگ سه قسمتی را در ۲۰ دسامبر منتشر کرد، در مورد پتانسیل بخش Metaverse و جایی که شرکت های مخابراتی روی آن مناسب هستند بحث می کند.

پروهیت با توضیح اینکه متاورس چیست یا تحقق آن چگونه است، بیان کرد که “متاورس یک فضای مشترک مجازی جمعی است.” جهان مادی. ”

او همچنین اضافه کرد که مفهوم فراجهان باز ارتباط تنگاتنگی با جنبش Web3 دارد، زیرا «ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)» یک اقتصاد تعبیه‌شده را امکان‌پذیر می‌کنند.

او گفت که تحقق چنین چشم‌اندازی به بهبود سریع در سرعت دانلود، کیفیت پخش، دستگاه‌های تلفن همراه، سخت‌افزار متاورس و موارد دیگر نیاز دارد تا حوزه‌های مجازی به خوبی اجرا شوند.

پوروهیت گفت که برای ارائه یک تجربه کاملاً پیچیده و فراگیر به پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی نیاز است و اظهار داشت:

«ارائه چنین تجربه‌ای نیازمند نوآوری در زمینه‌هایی مانند رندرهای هیبریدی محلی و از راه دور، فشرده‌سازی ویدیو، محاسبات لبه‌ای و دید متقابل است.»

او همچنین معتقد است که نیاز به تغییراتی در استانداردهای سلولی، بهینه سازی شبکه و بهبود تاخیر بین دستگاه ها و شبکه های تلفن همراه دارد.

پوروهیت گفت تأخیر (پاسخگویی شبکه)، پهنای باند متقارن (سرعت انتقال داده) و کیفیت تجربه (عملکرد شبکه) مسائل عمده ای هستند که در حال حاضر شبکه متاورس را مختل می کنند.

او استدلال می‌کند که در نهایت، «استفاده گسترده از شبکه‌های ۵G به طور چشمگیری پهنای باند را بهبود می‌بخشد و در عین حال اختلاف و تأخیر شبکه را کاهش می‌دهد، در حالی که ۶G یک مرتبه بزرگتر بهبود سرعت را فراهم می‌کند.» من اینجا هستم.

با توصیف سرعت شبکه های ۵G در مقایسه با سناریوهای باند پهن بی سیم ثابت، گزارش شده است که ۵G می تواند به سرعت ۱۰۰۰ مگابایت در ثانیه (MBps) برسد. طبق داده های اینترنت پرسرعت، این سرعت ها بسیار سریعتر از میانگین سرعت اینترنت ملی ایالات متحده ۱۱۹.۰۳ مگابایت بر ثانیه است.

مربوط: یک سوم از مجردها برای قرار ملاقات در متاورس: نظرسنجی آماده هستند

با نگاهی به خارج از Metaverse، رشد جهانی ۵G از داده های انجمن جهانی تامین کنندگان موبایل (GSA) انتظار می رود که نشان می دهد ۵۰۱ اپراتور در ۱۵۳ کشور و منطقه از آگوست ۲۰۲۲ در ۵G سرمایه گذاری می کنند. به نظر می رسد انگیزه بزرگی برای عملیاتی کردن کامل آن وجود دارد.

بر اساس داده های GSA، از این ۵۰۱ اپراتور، ۲۲۲ مورد از آنها قبلاً خدمات تلفن همراه ۵G را در ۸۹ کشور و منطقه راه اندازی کرده اند. با این حال، با توجه به اینکه ۵G هنوز به طور کامل به کار گرفته نشده و به عنوان یک استاندارد تلفن همراه در سراسر جهان پذیرفته شده است، باید دید که آیا متاورس در مقیاس کامل پشتیبانی خواهد شد یا خیر.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا