اخبار ارز دیجیتال

آزمایشگاه کامبرلند API SaaS را برای پروتکل‌های بلاک چین عمومی و DeFi اعلام کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هنگامی که آزمایشگاه کامبرلند به دنبال دروازه ای بین پروتکل های بلاک چین و دیفای بود، سرویس API جهانی خود را ارائه کرد.

آزمایشگاه‌های کامبرلند، بازوی انکوباتور کامبرلند، یک شرکت تجارت ارزهای دیجیتال مستقر در شیکاگو، بتای یک ابزار API جدید را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند کار دشوار اتصال به بلاک چین و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز را ساده کند.

مؤسسه کامبرلند به کوین تلگراف گفت که کامبرلند، بازوی تجاری LCC DRW Holdings، زمان قابل توجهی را صرف اتصال دستی به پروتکل‌های مختلف در یک زمان کرده است.

این شرکت نتوانست ابزاری برای ساده کردن این وظایف پیدا کند و در نهایت از توسعه دهندگان و مهندسان خود از بخش انکوباتور برای ایجاد سرویس API خود به نام expand.network استفاده کرد. این ابزار از نوامبر در حال آزمایش است و به صورت بتا برای عموم آزاد است.

API مخفف Application Programming Interface است و زمانی استفاده می شود که یک نوع برنامه نویسی نیاز به ارتباط با نوع دیگری از برنامه نویسی دارد.

تصویری از رابط بتا Expand.network. منبع: expand.network

Tama Cherthus، مدیر عامل موسسه کامبرلند، گفت: “ما در حال بررسی معاملات DeFi بودیم و به دنبال ابزاری مشابه کتابخانه ccxt بودیم که برای تبادلات متمرکز استفاده می شود که بتواند به هر پروتکل DeFi یا بلاک چین متصل شود. ابزارها وجود نداشتند.” تلگراف سکه ای

راه حل جدید منتشر شده با هدف ارائه اتصال خواندن و نوشتن به پروتکل های اصلی بلاک چین و DeFi است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با چندین پروتکل API و کیت های توسعه نرم افزار (SDK) تعامل داشته باشند.

هدف استارت آپ Web3 حل مشکل رمزنگاری طولانی مدت ناکارآمدی ارتباطات متقابل زنجیره ای است. با این حال، با حل مشکل مشابه راه حل زنجیره ای فاصله زیادی دارد. به گفته مدیرعامل Demetrios Skalkotos، هر دو “ممکن است در ظاهر شبیه به هم به نظر برسند”، اما اهداف متفاوتی دارند.

مرتبط: اتصال به DeFi: چگونه سیستم های توکن چند زنجیره ای نقدینگی را بهبود می بخشند

او توضیح داد: “راه حل های زنجیره ای در درجه اول انتقال پیام ها و نشانه ها را بین زنجیره های مختلف تسهیل می کنند. در مقابل، expand.network اتصال به زنجیره ها و پروتکل ها را فراهم می کند و به آنها اجازه می دهد تا در محیط DeFi حرکت کنند. ما راه حل جامع تر و همه کاره تر ارائه می دهیم.” .

این ابزار کم‌کد از زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مانند اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، بهمن، پولیگون، کرونوس، آربیتروم، خوش‌بینی و زنجیره‌های غیر EVM مانند Solana، Tron، NEAR، Algorand پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی آینده برای Aptos، Sui، Lido، LayerZero و StarkNet در دسترس خواهد بود.

این پلتفرم توسط آزمایشگاه های کامبرلند طراحی و ساخته شد که بودجه، منابع و مشاوره را ارائه می کرد. اگر شرایط بازار اجازه دهد، استارت آپ می تواند در اواخر سال جاری به دنبال تامین مالی باشد.

اسکالکوتوس گفت: «از نظر جذب سرمایه، استراتژی ما این است که نه تنها سرمایه‌گذاران استراتژیک بالقوه، بلکه سرمایه‌گذاران زیرساخت‌های فناوری سری A را نیز هدف قرار دهیم.

همانطور که فضای کریپتو تکامل می یابد، سرمایه بیشتری به راه حل های قابلیت همکاری توسعه گرا سرازیر می شود. در ماه آوریل، LayerZero Labs توسعه دهنده پروتکل پیام رسانی متقابل 120 میلیون دلار جمع آوری کرد تا جای پای خود را در منطقه آسیا و اقیانوسیه گسترش دهد. این شرکت قبلا 135 میلیون دلار در مارس 2022 جذب کرده بود.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه ZK اتریوم قابل تعامل خواهد بود

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا