🚨 اخبار ارز دیجیتال

انجمن بیت کوین کوبا میزبان جلسه فقط BTC است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جامعه بیت کوین کوبایی آخر هفته گذشته میزبان اولین جلسه فقط بیت کوین این کشور در هاوانا بود که با حضور ۶۰ کوبایی علاقه مند به ارزهای دیجیتال برگزار شد.

کوبا بیت کوین میزبان یک جلسه در Pazillo، یک بار و رستوران دوستدار بیت کوین بود. کوبا بیت کوین یک گروه فعال از حامیان و فعالان بیت‌کوین است که در تلگرام بین حساب‌های شبکه‌های اجتماعی ناشناس که هویت افراد را پنهان می‌کند، بحث می‌کند، اما هنوز به دنیای واقعی نفوذ نکرده است.

جامعه بیت کوین کوبا با ایموجی های پنهان کننده صورت.

هجوم کوبا به بیت کوین نشان دهنده انحراف از مدل اقتصادی متمرکز است که توسعه اقتصادی کوبا را برای دهه ها شکل داده است. علیرغم دسترسی محدود به اینترنت، محدودیت‌های مالی و حکومتی به سبک سوسیالیستی، در این نشست خاطرنشان شد که کوبایی‌ها به طور فزاینده‌ای به دنبال ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای آزادی اقتصادی و «خروج» از اقتصاد محلی هستند.

بنیانگذار کوبا بیت کوین Forte11 (نام مستعار) به کوین تلگراف گفت:

“مأموریت این نشست متقاعد کردن کوبایی ها در مورد پتانسیل بیت کوین در کوبا نیست، بلکه آموزش آنها است. هر فرد آزادی بیان دارد که تصمیم بگیرد چه کاری می خواهد انجام دهد. اول، آموزش، تحصیل و آموزش.”

میت‌آپ‌های بیت‌کوین در دنیای غرب ممکن است تحت سلطه مردان میانسال سفیدپوست باشد، اما جلسات بیت‌کوین کوبایی با حضور طیف گسترده‌ای از مردم برگزار می‌شود. بیش از ۶۰ نفر از صاحبان مشاغل کوچک گرفته تا توسعه دهندگان نرم افزار، دانش آموزان نوجوان و مادربزرگ ها گرد هم آمدند. Paco de la India، یک وبلاگ نویس و مبشر بیت کوین نیز در این مراسم حضور داشت و در مورد پذیرش بیت کوین در سراسر جهان سخنرانی کرد.

کوبا از نظر فنی یک اقتصاد متمرکز برنامه ریزی شده است، اما این کشور اخیراً قوانین خود را در مورد مالکیت شرکت های خصوصی کاهش داده است. این بخش بازار هدفی برای تجار بیت کوین بوده است و همراه با قوانین رمزنگاری اخیراً تصویب شده در کوبا، پذیرش ارزهای دیجیتال برای کالاها و خدمات قانونی شده است.

برای نشان دادن این موضوع، این گروه یک تی شرت کوبایی بیت کوین را به قیمت ۱۰۰۰ ساتوشی (۰.۳۰ دلار) فروخت تا به شرکت کنندگان کمک کند تا در مورد شبکه لایتنینگ لایه ۲ آشنا شوند. تیشرت ها فروخته شد

هزینه تی شرت خود را با بیت کوین لایتنینگ در طول جلسه پرداخت کنید.

با این وجود، داستان اصلی آن روز حول محور چگونگی بدست آوردن بیت کوین بود. با توجه به اینکه ضریب نفوذ اینترنت تلفن همراه هنوز نسبتاً کم است و گوشی های هوشمند هنوز در کشور گسترده نشده اند، دانلود یک برنامه یا کیف پول بیت کوین برای بسیاری از کوبایی ها دور از دسترس است.

علاوه بر این، به دلیل تحریم ایالات متحده، صرافی های آشنا مانند Coinbase، Kraken و Gemini در کوبا مورد استقبال قرار نمی گیرند. در نتیجه، کوبایی ها تمایل دارند بیت کوین را به روش OG از طریق مبادلات همتا به همتا خریداری کنند.

Forte11 قبل از صحبت در مورد خرید همتا به همتای بیت کوین، “C” (بی چهره) را معرفی کرد.

بنیانگذار بیت کوین کوبا، «سی» در مورد نحوه خرید بیت کوین به صورت همتا از طریق گروه های معاملاتی تلگرام سخنرانی کرد. کوبایی‌ها می‌توانند از طریق یک چت ربات تیپینگ فعال در تلگرام، بیت‌کوین را در ازای پزو کوبا یا MLC کوبایی، یک استیبل کوین دولتی «با پشتوانه دلار» خریداری کنند. با استفاده بیشتر کوبایی ها از خدمات بانکی دولتی، انتقال پول از طریق تلفن همراه نیز می تواند برای خرید استفاده شود. بیشتر معاملات گروه تلگرام از ۰.۲۰ تا ۵۰ دلار متغیر است. میانگین مالکیت یک کوبایی فقط ۴۰ دلار در ماه است.

مربوط: نویسنده «استاندارد بیت کوین» مشاور اقتصادی السالوادور شد

اریک گارسیا کروز، یکی از علاقه مندان معروف ارزهای دیجیتال کوبایی نیز در این جلسه شرکت کرد. او به کوین تلگراف گفت:

“بیت کوین از شما یک مرد آزاد می سازد. اگر به هر کسب و کاری یاد بدهید که از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده کند، فرصت های زیادی در اینجا وجود دارد. استفاده از بیت کوین به عنوان ابزار آزادی.”، این راه است.”

در حال حاضر، بیش از ۱۰ کسب و کار در پایتخت کوبا، هاوانا، بیت کوین را برای خرید کالا و خدمات می پذیرند. با تشویق از موفقیت اولین جلسه بیت کوین کوبا، جامعه به میزبانی جلسات و رویدادها به طور منظم ادامه خواهد داد.

این مصاحبه بخشی از یک مستند آتی یوتیوب در مورد پذیرش بیت کوین در کوبا است. در اینجا مشترک شوید.

نویسنده: Joe Hall

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا