اخبار ارز دیجیتال

CTFC برنده رکورد پرداخت جریمه 3.4 میلیارد دلاری در پرونده کلاهبرداری مرتبط با بیت کوین است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

CFTC گفت این بزرگترین طرح تقلبی بیت کوین است که در هر موردی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است و “بالاترین جریمه مدنی صادر شده در پرونده CFTC” است.

یک قاضی در شکایتی که توسط یک تنظیم کننده مالی ایالات متحده به دلیل یک طرح کلاهبرداری مربوط به بیت کوین (BTC) تنظیم شده بود، یک رکورد 3.4 میلیارد دلار جریمه را صادر کرد.

بر اساس بیانیه 27 آوریل کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، قاضی دادگاه منطقه تگزاس، لی یکل، کورنلیوس یوهانس اشتاینبرگ را متهم کرد که در یک طرح ادغام کالاهای متقلبانه شامل تجارت ارز خارجی و بیت کوین مشارکت داشته است. من به شما دستور دادم که مبلغ را بپردازید.

آقای Steynberg، شهروند آفریقای جنوبی و مدیر عامل شرکت Mirror Trading International Proprietary Limited (MTI)، ۱.۷۳ میلیارد دلار غرامت به قربانیان کلاهبرداری و ۱.۷۳ میلیارد دلار دیگر در دعاوی مدنی دریافت کرد و به پرداخت جریمه محکوم شد.

CFTC گفت که این “بالاترین جریمه مدنی است که تا به حال در هر پرونده CFTC دستور داده شده” و همچنین “بزرگترین طرح کلاهبرداری مربوط به بیت کوین است که تا کنون در هر پرونده CFTC دریافت شده است.”

در این دستور توضیح داده شد که به عنوان رئیس MTI، استاینبرگ «در یک طرح بازاریابی چند سطحی بین‌المللی متقلبانه برای درخواست بیت‌کوین از عموم مردم برای مشارکت در استخرهای کالای ثبت‌نشده شرکت داشت.» ارزش کل تا مارس 2021 از 1.7 میلیارد دلار فراتر رفت.

از ماه مه 2018 تا مارس 2021، CFTC ادعا کرد که حداقل 29,421 BTC از 23,000 فرد در ایالات متحده و همچنین 23,000 فرد در سراسر جهان دریافت کرده است که در آن زمان بیش از 1.7 میلیارد دلار ارزش داشت.

CFTC نوشت: متهم به طور مستقیم یا غیرمستقیم تمام بیت کوین های دریافتی از شرکت کنندگان استخر را اختلاس کرده است.

طبق دستور 27 آوریل، اشتاینبرگ به دلیل کلاهبرداری مربوط به خرده فروشی ارز خارجی، کلاهبرداری توسط یکی از شرکت های وابسته به اپراتور کالا (CPO)، نقض ثبت نام و عدم رعایت مقررات CPO مجرم شناخته شد.

علاوه بر این، استاینبرگ برای همیشه از هرگونه رفتاری که ناقض قانون بورس کالا (CEA) باشد، منع شده است. او همچنین برای همیشه از ثبت نام در CFTC یا تجارت در هر بازاری که تحت نظارت CFTC است منع شده است.

مربوط: FBI به خانه رایان سلام، مدیر سابق FTX یورش برد: گزارش

در 30 ژوئن 2022، CFTC اعلام کرد که در دادگاه فدرال به دلیل تقلب و نقض ثبت نام علیه اشتاینبرگ یک اقدام اجرایی مدنی ارائه کرده است.

اشتاینبرگ ابتدا از مجریان قانون آفریقای جنوبی فرار کرد و در حال حاضر متواری است، اما از دسامبر 2021 در برزیل بر اساس حکم بازداشت INTERPOL بازداشت شده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا