اخبار ارز دیجیتال

Cryptosat از موشک SpaceX برای پرتاب دومین ماهواره “رمزگذاری شده” استفاده می کند

اضافه شدن به صورت فلکی ماهواره بخشی از تلاش برای ایجاد فضا “میدان نبرد جدید در جستجوی رمزنگاری ضد گلوله” با گسترش قدرت محاسباتی بود.

شرکت سازنده ماژول ماهواره‌ای کریپتو که در ماه می راه‌اندازی شد، اعلام کرده است که یک زیرساخت اضافی مرتبط با بلاک چین وارد مدار زمین شده است.

بر اساس اعلامیه ۳ ژانویه، یکی از موشک های فالکون ۹ اسپیس ایکس، ماهواره کریپتوسات “رمزگذاری شده” (به نام کریپتو۲) را در ۳ ژانویه در مدار زمین قرار داد. با گسترش قدرت محاسباتی خود، فضا را برای “میدان نبرد جدید در جستجوی رمزنگاری ضد گلوله” باز می کند.

Yonatan Winetraub، یکی از بنیانگذاران Cryptosat می‌گوید: «راه‌اندازی Crypto2 به ما در دسترس بودن و مشخصات قوی‌تری برای پشتیبانی از مجموعه‌ای از موارد استفاده رو به رشد در خط لوله توسعه ما می‌دهد.»

واینتراب در گفتگو با کوین تلگراف گفت برخی از موارد استفاده که شرکت با این ماهواره ها در حال بررسی است شامل داده های رمزگذاری شده روی کلیدهای عمومی و مهرهای زمانی امضا شده برای برنامه هایی مانند قراردادهای هوشمند است. گفت که شامل دستیابی به علاوه بر این، ماهواره می تواند یک جفت کلید رمزنگاری ایجاد کند و پس از مدت زمان مشخصی کلید خصوصی را آزاد کند تا از “رمزگشایی زودهنگام” جلوگیری کند.

اسپیس ایکس این ماژول را به عنوان بخشی از ماموریت Transporter 6 خود که از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال در ساعت ۱۴:۵۶ UTC در ۳ ژانویه به پرواز درآمد، پرتاب کرد. علاوه بر محموله Cryptosat، موشک فالکون ۹ ۱۱۴ ماهواره را برای اپراتورهای مختلف به مدار برد. در سراسر جهان.

ماموریت SpaceX Transporter-6 در ۳ ژانویه به فضا پرتاب خواهد شد. منبع: یوتیوب

Cointelegraph در ماه مه گزارش داد که Crypto1، اولین ماهواره ای که توسط Cryptosat پرتاب شد، با هدف تسهیل برنامه های بلاک چین با ارائه یک پلت فرم فیزیکی غیرقابل دسترس و ضد دستکاری. فناوری پشت این ماهواره قبلاً در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) آزمایش شده بود.

یان میچالوسکی، یکی از بنیانگذاران Cryptosat در ماه مه گفت: «نیازهای زیادی برای این کار وجود دارد.» نوعی قرارداد حقوقی دیجیتالی وجود دارد که به قابلیت اطمینان رمزگذاری پشت آن بستگی دارد.

مربوط: آدام باک می گوید بیت کوین در فضا برای حفظ حریم خصوصی کاربران خوب است

سایر شرکت‌های رمزنگاری خصوصی مانند SpaceChain و Blockstream به دنبال فضا به عنوان راه‌حلی جایگزین برای تأیید بلاک چین، کیف پول‌های چندسایگ و عملکرد تأخیر زمانی قابل تأیید هستند. در سال ۲۰۱۹، SpaceChain فناوری را به ISS ارسال کرد که هدف آن نشان دادن دریافت، تأیید و ارسال مجدد تراکنش‌های مبتنی بر بلاک چین است. به طور مشابه، کاربران کریپتو برزیلی با استفاده از شبکه ماهواره ای Blockstream گره های بیت کوین (BTC) را در مدار زمین ایجاد کرده اند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا