🚨 اخبار ارز دیجیتال

اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بالا و پایین‌های خشونت‌آمیز معاملات ارزهای دیجیتال، معامله‌گران را به ویژه در معرض رفتارهای اعتیادآور معاملاتی قرار می‌دهد.

یکی از جنبه هایی که اغلب نادیده گرفته می شود شهرت نوسانات بازار کریپتو، تأثیر تغییرات ناگهانی بازار بر سلامت روان معامله گران و سرمایه گذاران است.

تجارت روزانه، یا یک اعتیاد بیمارگونه به تجارت، در حال حاضر در میان معامله گران سهام و کالا به خوبی شناخته شده است و به طور گسترده توسط متخصصان پزشکی مستند شده است. حتی برنامه های توانبخشی نیز وجود دارد که در درمان اعتیاد به تجارت روزانه تخصص دارند.

بازار ارزهای دیجیتال سهم منصفانه خود را از معتادان به تجارت ایجاد کرده است، زیرا پول تغییر دهنده زندگی می تواند در دسترس کسانی باشد که خوش شانس یا دانش کافی برای دریافت آن هستند.

برای درک بهتر مکانیسم‌های اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال و نحوه تشخیص آن، مجله با تونی مارینی، متخصص ارشد درمان در Castle Craig Rehabilitation در اسکاتلند و یک مطب خصوصی مستقر در نیویورک مشورت کرد. . متخصص اعتیاد.

اعتیاد به تجارت ارز دیجیتال چیست؟

Sternlicht اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال را به عنوان اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال علیرغم تأثیر منفی آن بر حوزه شخصی و/یا حرفه ای، از جمله ضرر مالی، اختلال در روابط، مشکلات شغلی و مشکلات سلامت روان تعریف نمی کند. به عنوان وسواس های پاتولوژیک مداوم یا مکرر تعریف می شود. وسواس‌هایی که در رفتار سرمایه‌گذاری یا معامله کردن نقش دارند. و سایر عوارض جانبی

او معتقد است که رفتار اعتیاد آور بسیار فراتر از خرید و فروش توکن است. اگر وقت یک معامله گر به طور کامل به تجزیه و تحلیل نمودار، تحقیقات بازار، بررسی داده ها، تجزیه و تحلیل بنیادی و احساسات سرمایه گذار اختصاص داده شود، ممکن است دچار مشکل شوند.

همه چیز در مورد انتقال دهنده های عصبی است

بدن یک انتقال دهنده عصبی به نام دوپامین تولید می کند که سیستم عصبی از آن برای انتقال پیام بین سلول های عصبی استفاده می کند. Sternlicht می‌گوید که وقتی قیمت یک ارز دیجیتال افزایش می‌یابد و شخصی تراکنش موفقی انجام می‌دهد، دوپامین در مقادیر زیادی آزاد می‌شود که حس لذت را به همراه دارد.

استرن می‌گوید، نوسانات ارزهای دیجیتال، همراه با این واقعیت که می‌توان آن‌ها را ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته مبادله کرد، منجر به افزایش بیش از حد و منظم دوپامین می‌شود که آنها را بسیار بیشتر از معامله با سایر دارایی‌ها مانند سهام اعتیاد آور می‌کند. با گذشت زمان، کسانی که به تجارت ارزهای دیجیتال معتاد شده اند برای هیجان و لذت به آن تکیه می کنند.

مولکول دوپامین (اسبرولز، اثر خود نویسنده)

استرنلیخت می‌گوید برخی از محرک‌هایی که مقادیر زیادی دوپامین آزاد می‌کنند، مانند رابطه جنسی، مواد مخدر، بازی‌های ویدیویی و رسانه‌های اجتماعی، احتمالاً اعتیادآور می‌شوند. او معتقد است که تجارت موفق ارزهای دیجیتال در این دسته قرار می گیرد زیرا قیمت ها بسیار نوسان هستند.

برعکس، سایر لذت‌های طبیعی، مانند خوردن یک وعده غذایی خوب یا تماشای غروب زیبا، می‌توانند کمتر محرک و جذاب باشند. به گفته دکتر Sternlicht، افراد با محرک های انتخابی خود منحرف می شوند و علاقه خود را به سایر تجربیات زندگی که قبلا لذت بخش می دانستند از دست می دهند، زیرا این تمایل طبیعی مغز به جستجوی لذت است.

مارینی خاطرنشان می کند که همه افراد قمارباز، معتاد به کوکائین، الکل یا معتاد به ارزهای دیجیتال نمی شوند. با این حال، او معتقد است ۳ درصد از بریتانیایی ها قماربازان اجباری هستند. آژانس بهداشت و ایمنی بریتانیا (به طور رسمی بهداشت عمومی انگلستان) تخمین می زند که حدود ۲.۲ میلیون بزرگسال یا قمارباز مشکل دار هستند یا در معرض خطر اعتیاد هستند. هر دو Marini و Sternlicht موافق هستند که اعتیاد به ارزهای دیجیتال بسیار شبیه به اعتیاد به قمار است و باید با آن رفتار کرد.

با مشارکت ۳۳ درصد از کشور در بازار ارزهای دیجیتال، مارینی نگران است که ما فقط نوک کوه یخ را ببینیم. مارینی گفت که مارینی متوجه شده است که افراد بیشتری از در می‌آیند که واقعاً به ارزهای دیجیتال علاقه دارند.

از سال ۲۰۱۶، Castle Craig از بیش از ۲۰۰ مشتری معتاد به ارزهای دیجیتال استقبال کرده است. مارینی معتقد است که ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد، افراد را بسیار سریعتر از قمار جذب می کنند. آنها دائماً به قیمت ها نگاه می کردند زیرا قیمت ها دائماً در نوسان است. و اکنون بیش از ۲۰۰۰۰ ارز دیجیتال مختلف وجود دارد و آن‌ها زمان زیادی را در سایت‌های رسانه‌ای مختلف برای مشاهده ارزهای دیجیتال صرف می‌کنند که به موضوع زندگی آنها تبدیل می‌شود.مارینی می‌گوید که در حال رشد است.

به گفته Sternlicht، با این حال، اکثر مردم می توانند بدون نگرانی با ارزهای دیجیتال معامله کنند. Sternricht گفت: در حالی که اکثر مردم می توانند بدون ایجاد مشکلات بیمارگونه در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری و معامله کنند، برخی افراد دچار اختلالات گسترده مربوط به رفتار معاملاتی می شوند که منجر به اعتیاد می شود.

چه کسی در معرض خطر است؟

هیچ راهی وجود ندارد که دقیقاً بگوییم چه کسی به معامله ارزهای رمزنگاری شده معتاد می شود، اما Sternlicht می گوید افرادی که به طور مکرر با ارزهای رمزنگاری شده تعامل دارند، اعتیادهای دیگری را تجربه کرده اند یا تجربه قمار مشکلی داشته اند. من فکر می کنم مردم بیشتر در معرض آن هستند. سابقه خانوادگی اعتیاد، مشکلات زمینه ای سلامت روان، و ویژگی های شخصیتی تکانشگری یا ریسک پذیر می تواند به رفتار اعتیادآور در معامله گران کمک کند.

با توجه به تجربه Sternlicht، معامله گران رمزارز اغلب تحصیل کرده و از نظر مالی آگاه هستند. آنها احساس می کنند که در بازار دست بالا را دارند و چیزهایی را می دانند که دیگران نمی دانند. به عنوان مثال، ممکن است زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد اصول یک پروژه خاص کنید، یا ممکن است در تجزیه و تحلیل نمودارها، اقتصاد کلان، احساسات بازار و سایر اقدامات سوداگرانه مهارت بالایی داشته باشید. این به عنوان توهم کنترل شناخته می شود.

همچنین بخوانید
ویژگی

۲۰۷۷ Monero Mining Death Metal Band به بشریت درباره طرح نابودی انسان Lizard هشدار می دهد

ویژگی

بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، محققان دانشگاه Deusto و دانشگاه لندن اظهار داشتند که توهم کنترل بودن شامل بیش از حد ارزیابی تأثیر اقدامات ما بر نتایجی است که نمی توانیم کنترل کنیم. مزرعه برنج. به گفته Sternlicht، این احساس امنیت کاذب می تواند معامله گران را تشویق کند تا ریسک های بیشتری را بپذیرند و بیشتر معامله کنند. وقتی معامله‌گران احساس می‌کنند که دارای مزیت هستند، به احتمال زیاد معاملات پرمخاطره یا بزرگ‌تری را انجام می‌دهند و به تجارت معتاد می‌شوند.

مارینی منحنی رمزنگاری را ایجاد کرد، نموداری که چرخه حیات این نوع رفتار مخاطره آمیز را ترسیم می کند. نباید با ارز دیجیتال معروف J-Curve که ارزش بازار ارزهای دیجیتال را در طول زمان مدل می کند، اشتباه گرفت، منحنی کریپتو مارینیس یک منحنی اعتیاد آور است که از بسیار رضایت بخش و ناامیدی به تحقق، بازیابی و رشد می رسد. تکامل را به تصویر می کشد. از تجارت از

منحنی کریپتو Marinis مراحل اعتیاد و بهبودی را نشان می دهد.

از کجا بفهمم مشکلی هست؟

به گفته Sternlicht، علائم هشدار دهنده عبارتند از عدم توقف یا کاهش معاملات، احساس گناه و شرم ناشی از فکر کردن به ارزهای دیجیتال در زمانی که معامله نمی کنید، و ضرر برای عزیزان. این شامل پنهان کردن دروغ گفتن، دزدی، فروش اشیا، یا قرض گرفتن برای حفظ یک معامله نیز یک پرچم قرمز است.

یکی از مشتریان مارینیس که برای یک شرکت مالی کار می کند، ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین اختلاس کرده است. او سپس ۱.۲ میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را از دست داد. یکی دیگر از مشتریانی که به دلیل سوء مصرف مواد از قلعه کریگ دیدن کرد و پس از آن توانست هوشیار شود، ۵۰۰۰۰۰ یورو از معاملات ارزهای دیجیتال به دست آورد. دو سال بعد، مشتری با عود مجدد مواد مخدر و الکل به کلینیک بازگشت و تمام ارز دیجیتال خود را از دست داد.

سایر نشانه‌های اعتیاد عبارتند از خرج کردن پول اختصاص داده شده برای هزینه‌های زندگی در ارزهای دیجیتال، اولویت دادن به معاملات بر روابط و فرصت‌های شغلی، تمرکز ضعیف و از دست دادن علاقه به فعالیت‌های غیر رمزنگاری، مشکل در خوابیدن به دلیل تجارت یا فعالیت‌های مرتبط با تجارت.

گزینه های درمان

برای بیمارانی که نیاز به مراقبت سرپایی دارند، Sternlicht درمان را متناسب با نیازهای هر بیمار انجام می دهد. او رویکرد یکسانی برای همه ندارد، اما چارچوبی کلی و قابل تغییر دارد. پس از ارزیابی دقیق توسط تیم او، یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد می‌شود که شامل درمان، مربیگری، روانپزشکی، مشاوره خانواده/زوجین، نظارت مالی، خواب، ورزش، نظارت بر تغذیه، چک‌های روزانه و موارد دیگر می‌شود. آزمایشات الکل و مواد مخدر نیز ممکن است اعمال شود. Sternlicht همچنین ذهن آگاهی و درمان جامع را ادغام می کند.

نظارت مالی یک جزء کلیدی از رویکرد Sternlicht است. ما می دانیم که برای همه مشتریان معتاد به کریپتو مفید خواهد بود که یک سیستم نظارت مالی برای دارایی های خود مانند حساب های بانکی و پلت فرم های معاملاتی راه اندازی کنند (اگر مشتری هنوز فعال باشد). Sternlicht گفت که کیف پول های دیجیتال نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین بخوانید
ویژگی

چگونه میلیاردها برند در حال تبدیل بلاک چین از جایگاه به معمولی هستند

ستون

هدف رئیس سوسیوس چیست؟چگونه ارزهای دیجیتال را از پارک بیرون بیاوریم

Sternlicht معتقد است که نظارت بر دارایی ها و در برخی موارد، حذف موقت کنترل آن دارایی ها از مشتریان به افراد اجازه می دهد تا مسئولیت را بر عهده بگیرند و بر بازیابی تمرکز کنند. این نظارت مالی می تواند توسط یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده، متخصص مالی یا کارکنان Sternlicht انجام شود.

در طول جلسه، مشتریان یاد می‌گیرند که محرک‌های معاملاتی را شناسایی کرده و مهارت‌های مقابله‌ای را برای خودداری از معامله، ایجاد اعتماد و تعیین حد و مرز در روابط، یا مقابله با مسائل بهداشت روانی و آسیب‌ها ایجاد کنند.

تیم‌ها خواب، تغذیه، ورزش و استفاده دیجیتالی را بین جلسات پیگیری می‌کنند. استرنلیخت می گوید که بهبودی مانند پازلی از قطعات مختلف است و هر چه قطعات بیشتری در کنار هم قرار گیرند، احتمال اینکه فرد زندگی مرفه و موفقی داشته باشد، بیشتر می شود.

مارینی گفت که Castle Craig اعتیاد به ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی اعتیاد به قمار در نظر می گیرد. آنها رفتار درمانی شناختی را با رویکرد ۱۲ مرحله ای ترکیب می کنند. اولین قدم این است که بپذیرید مشکلی وجود دارد. من در برابر این اعتیاد ناتوان هستم و زندگی ام را از کنترل خارج می کند. بنابراین اینجا یک مشکل وجود دارد. مارینی می گوید و وقتی عمیق تر به آن نگاه کنید، می بینید که مشکل از من است.

همچنین بخوانید: Joe Rubin: The ETH Founder Split and Truth about Cryptocurrency Google

برنامه اقامتی ۶ هفته ای شامل درمان یک به یک و گروه درمانی است. مارینی معتقد است که گروه درمانی برای اعتبار و وحدت مهم است. کار گروهی باعث می شود کمتر احساس تنهایی کنم زیرا می توانم با شخص دیگری همذات پنداری کنم. مارینی می‌گوید درمان انفرادی عالی است، اما کار گروهی احتمالاً بزرگترین بخش آن است.

به گفته مارینی، درمان شامل اسب درمانی، هنر درمانی و اقدامات مهم کل نگر است. بهبودی همچنین بر اجتناب از عودهای پس از درمان و وابستگی متقابل به مواد متمرکز است. به عنوان مثال، مارینی پیشنهاد می کند که نوسانات و ماهیت ۲۴ ساعته معاملات ارزهای دیجیتال ممکن است باعث شود برخی از افراد برای بیدار نگه داشتن بیشتر به آمفتامین ها روی آورند.

در نهایت، مارینی معتقد است که بهبودی به معنای کشف خود و درک اینکه اعتیاد چیست و چرا باعث بروز برخی رفتارها می شود، است.

این در مورد یافتن دوباره خود است. بسیار خوب. ما این کار را زیاد انجام می دهیمنویسنده: Aaron Wood

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا