🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای رمزارز شروع به رهبری فاز بعدی هوش مصنوعی کرده اند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته دکتر بن گورتزل، کنترل یک شبکه هوش مصنوعی در سطح جهانی که به دکل های معدنی متکی است برای دولت ها دشوار خواهد بود.

از آنجایی که هوش مصنوعی (AI) به سرعت جادوی پیچیده خود را در بسیاری از زمینه‌های اقتصادی رها می‌کند، نیاز به منابع محاسباتی برای تامین انرژی همه این هوش ماشینی بیشتر می‌شود.

آموزش مدلی مانند ChatGPT می تواند بیش از ۵ میلیون دلار هزینه داشته باشد و اجرای دموهای اولیه ChatGPT حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار در روز برای OpenAI هزینه دارد، حتی قبل از اینکه استفاده به سطوح فعلی افزایش یابد. هزینه آن دلار است. هوش مصنوعی چیزی فراتر از تولید متن است. استفاده از هوش مصنوعی برای مشکلات دنیای واقعی در صنایع مختلف به مدل‌های عصبی در مقیاس بزرگ نیاز دارد که بر روی انواع داده‌ها، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، مالی، اطلاعات مشتری و فضای مکانی آموزش دیده باشند. حرکت فراتر از محدودیت‌های فعلی هوش مصنوعی شبکه عصبی به سیستم‌هایی با سطوح بالاتر هوش عمومی مصنوعی، تقریباً به طور حتم از نظر محاسباتی فشرده‌تر خواهد شد.

جای تعجب نیست که تعداد اندک اما رو به رشدی از ماینرهای رمزنگاری به دنبال راه هایی برای استفاده از زیرساخت های محاسباتی خود برای قدرت بخشیدن به انقلاب هوش مصنوعی هستند.

مربوط: از برنی مدوف گرفته تا بانکمن فرید، ماکسیمالیست های بیت کوین تایید شده اند

استخراج بیت کوین (BTC) همچنان یک تجارت سودآور است. استخراج سایر ارزهای دیجیتال نیز می تواند سودآور باشد، اما وضعیت به سرعت در حال تغییر است. برای مثال، استخراج‌کنندگان اتر (ETH) در اواخر سال گذشته، زمانی که شبکه اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد، ضربه سختی خوردند.

شرایط اقتصادی و تکنولوژیکی در فضای کریپتو در دو سال گذشته باعث شده است تا سازمان‌های استخراج رمزنگاری بیشتر و بیشتر امکان استفاده از امکانات خود را برای اهداف دیگری مانند محاسبات با کارایی بالا و به ویژه هوش مصنوعی بررسی کنند.

مربوط: آیا خریداران Bored Ape از نظر قانونی مستحق بازپرداخت هستند؟

سخت افزار محاسباتی خاص مورد نیاز برای محاسبات با کارایی بالا (HPC) یا پردازش AI اغلب برای استخراج ارزهای دیجیتال بهینه نیست. اما خرید سرور معمولا سخت ترین بخش راه اندازی یک مزرعه ماینینگ نیست. استقرار نیرو، خنک‌کننده، امنیت و سایر زیرساخت‌های فیزیکی هزینه و تلاش قابل توجهی است، حتی میزبانی پردازنده‌های گرافیکی سبک RAM مناسب برای استخراج ETH و GPUS سنگین RAM مناسب برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی. همه اینها تقریباً یکسان هستند، حتی اگر شما انجام می دهید. .

شرکت معدنی Hut 8 با استفاده از امکانات محاسباتی ماینینگ که قبلا اختصاص داده شده بود، راه را برای یادگیری ماشین و سایر برنامه های HPC هموار کرده است. Hive Blockchain مدتی است که همین کار را انجام می‌دهد و سرورهای خود را به کارت‌های پردازنده مجهز می‌کند که «می‌توانند برای رندر کردن محاسبات ابری، هوش مصنوعی و برنامه‌های مهندسی، علاوه بر مدل‌سازی علمی دینامیک سیالات استفاده شوند».

قیمت سهام شرکت معدن Hut 8، فوریه ۲۰۲۲ – فوریه ۲۰۲۳. منبع: TradingView

شاید جالب‌ترین نکته این باشد که ماینرها می‌توانند منابع محاسباتی را به روشی به سمت هوش مصنوعی تغییر دهند که کاملاً در فضای بلاک چین باقی بماند. یعنی استفاده از آنها برای اجرای فرآیندهای هوش مصنوعی میزبانی شده در یک شبکه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین. این فرصت برای تعدادی از آلتکوین های منحصر به فرد مرتبط است، مانند Fetch.ai (FET)، Ocean (OCEAN)، شبکه هوش مصنوعی ماتریکس (MAN)، Cortex (CTXC) و پروژه خودم SingularityNET (AGIX). ارائه شده توسط AI Project . پروژه‌های مختلف اکوسیستم مانند NuNet (NTX) و بلاک چین جدید HyperCycle. آلت کوین های مرتبط با هوش مصنوعی در نیمه اول سال ۲۰۲۳ عملکرد خوبی داشتند زیرا بازار به پتانسیل نرم افزار غیرمتمرکز هوش مصنوعی پی برد.

حتی قبل از انتشار کاغذ سفید بیت کوین، واضح بود که ادغام محاسبات توزیع شده، رمزنگاری قوی و کنترل غیرمتمرکز کاربردهای گسترده ای فراتر از امور مالی خواهد داشت. به همین دلیل است که تقریباً در هر بخش از پروژه‌های بلاک چین، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، زنجیره‌های تامین، بازی‌ها و روباتیک، داریم. از آنجایی که هر یک از این حوزه های تجاری تحت تسلط هوش مصنوعی قرار می گیرند، غیرمتمرکز کردن نرم افزار و سخت افزار زیربنایی هوش مصنوعی به یک جنبه کلیدی از تمرکززدایی اقتصاد جهانی تبدیل می شود. استفاده مجدد از قطعات سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال برای اجرای پردازش هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای بخشی از داستان را تشکیل می‌دهد و قطعات آن در شبکه‌های رمزنگاری مبتنی بر هوش مصنوعی پیچیده می‌شود.

اگر بخش قابل توجهی از پردازش جهانی هوش مصنوعی در تاسیسات استخراج ارز دیجیتال انجام شود، این می تواند پیامدهایی فراتر از امور مالی داشته باشد. دکل‌های استخراج کریپتو در حوزه‌های قضایی مختلف مستقر هستند و متعلق به طرف‌های مختلف هستند. یک شبکه هوش مصنوعی توزیع شده در سطح جهانی که در سراسر دکل های استخراج ارز دیجیتال پخش شده است، کمتر به احتمال زیاد توسط دولت ها و سایر سهامداران کنترل می شود تا یک شبکه هوش مصنوعی که حول مزارع سرور متعلق به فناوری بزرگ متمرکز شده است (پیش فرض فعلی هوش مصنوعی) نیز بسیار دشوارتر است. اینکه این از نظر اخلاقی برای هوش مصنوعی خوب است یا بد، بستگی به این دارد که شما شخصیت فناوری بزرگ و دولت بزرگ را ارزیابی کنید.

بن گورتزل مدیرعامل و موسس SingularityNET و رئیس انجمن هوش مصنوعی عمومی. او به عنوان دانشمند پژوهشی در بسیاری از سازمان‌ها کار کرده است، به ویژه به عنوان دانشمند ارشد در Hanson Robotics، جایی که او Sophia را توسعه داد. او پیش از این مدیر تحقیقات موسسه هوش ماشینی، دانشمند ارشد و رئیس شرکت نرم افزاری هوش مصنوعی Novamente و رئیس بنیاد OpenCog بود. او از دانشگاه تمپل با مدرک دکترا فارغ التحصیل شد. در ریاضیات

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ben Goertzel

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا