اخبار ارز دیجیتال

CryptoBiz: SVB Capital، صندوق رمزنگاری جدید، جنگ پیشنهادی بر سر بلاک چین خصوصی Citi

این هفته در Crypto Biz، پیشنهاد SVB Capital، بودجه جدید Blockchain Capital، ادغام Hut8 با بیت کوین ایالات متحده و بلاک چین خصوصی Citigroup را بررسی می کنیم.

به نظر می رسد صنعت سرمایه گذاری خطرپذیر در حال آماده شدن برای ایجاد تعادل مجدد در سبد در سال ۲۰۲۴ است، و سرمایه گذاران آماده هستند تا در بازار صعودی بعدی قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال را افزایش دهند. به عنوان مثال، Blockchain Capital این هفته دو صندوق جدید را می بندد و ۵۸۰ میلیون دلار سرمایه را در بازی های رمزنگاری و پروژه های مالی غیرمتمرکز مستقر می کند.

به طور مشابه، SkyBridge Capital، Atlas Merchant Capital، و Vector Capital از جمله پیشنهاد دهندگان نهایی برای خرید SVB Capital، بازوی سرمایه گذاری بانک سیلیکون ولی شکست خورده هستند. SVB Capital بر اساس گزارش‌ها حامی سایر شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، از جمله Sequoia و Andreessen Horowitz است.

در همین حال، محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین از غول های مالی جریان اصلی محبوبیت پیدا می کنند. بزرگترین بانک سرمایه گذاری ژاپن، Nomura، از طریق شرکت تابعه خود Laser Digital، صندوق بیت کوین (BTC) جدیدی را با هدف سرمایه گذاران نهادی راه اندازی کرده است که به دنبال پاسخگویی به تقاضا برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین هستند.

تعداد افرادی که تازه وارد می شوند نیز در حال افزایش است. استارت‌آپ Web3 Bastion از سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون دلاری برای پل زدن زیرساخت Web3 با فناوری سازمانی خبر داده است. این دور توسط Andreessen Horowitz، Laser Digital Ventures (بازوی سرمایه گذاری رمزنگاری Nomura)، Robot Ventures، Aptos Ventures و Alchemy Ventures رهبری شد.

این هفته در Crypto Biz، پیشنهاد SVB Capital، بودجه جدید Blockchain Capital، ادغام Hut8 با بیت کوین ایالات متحده و بلاک چین خصوصی Citigroup را بررسی می کنیم.

گزارش: اسکاراموچی پیشتاز مناقصه بازوی VC بانک سیلیکون ولی است

گروه مالی SVB، شرکت مادر سابق بانک سیلیکون ولی، در حال نزدیک شدن به توافق برای فروش بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر خود، SVB Capital است. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که SkyBridge Capital و Atlas Merchant Capital متعلق به آنتونی اسکاراموچی با شرکت Vector Capital سانفرانسیسکو در مراحل نهایی فرآیند مناقصه رقابت می کنند. مقامات ادعا کردند که بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر SVB می تواند بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار فروخته شود، اما فروش نهایی تضمین نشده است و در انتظار کمیته طلبکاران است.او هشدار داد که بازنگری لازم است. SVB Capital دارای طیف گسترده ای از سرمایه گذاری است، از جمله پشتیبانی از سایر شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Sequoia و Andreessen Horowitz. این شرکت مشمول ورشکستگی فصل ۱۱ SVB نیست و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده تصمیمی در مورد فروش آن اتخاذ شود.

مروری بر دارایی های SVB Capital از دسامبر ۲۰۲۲. منبع: SVB Capital

هات ۸، دادگاه عالی کانادا به ادغام بیت کوین ایالات متحده چراغ سبز نشان می دهد

شرکت کانادایی استخراج بیت کوین Hut8 قرار است پس از تایید نهایی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا، ادغام برنامه ریزی شده خود با بیت کوین ایالات متحده را تکمیل کند. هات ۸ و بیت کوین ایالات متحده این حرکت را در فوریه ۲۰۲۳ اعلام کردند، مشروط به تایید سهامداران و مقررات. در نتیجه ادغام، شرکت ها Hut 8 Corporation یا “New Hut” را تشکیل می دهند که یک شرکت سهامی عام مستقر در ایالات متحده است. اعلامیه اولیه Hut 8 نشان داد که ادغام ۸۲۵ مگاوات ظرفیت را در شش مرکز مختلف استخراج بیت کوین و مرکز داده آزاد می کند. New Hut همچنین قصد دارد سهام خود را در بورس Nasdaq و بورس اوراق بهادار تورنتو با علامت “HUT” عرضه کند.

Blockchain Capital صندوق سرمایه گذاری ۵۸۰ میلیون دلاری در بازی های کریپتو و DeFi را می بندد

گروه سرمایه گذاری خطرپذیر Blockchain Capital از بسته شدن دو صندوق جدید به مبلغ ۵۸۰ میلیون دلار با هدف سرمایه گذاری در زیرساخت ها، بازی ها، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مصرف کننده و فناوری اجتماعی خبر داد. این صندوق‌ها به‌عنوان ششمین صندوق اولیه بلاک چین و اولین «صندوق فرصت» فعالیت خواهند کرد و به عنوان نقطه ورود شرکت‌هایی که قبلاً سرمایه‌شان را افزایش داده‌اند، عمل خواهند کرد. طبق گزارش‌ها، این بودجه تقسیم می‌شود و ۳۸۰ میلیون دلار به صندوق‌های اولیه و ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق‌های فرصت اختصاص داده می‌شود. این شرکت نگفته است که صندوق سرمایه گذاری کدام پروژه ها را در اولویت قرار می دهد. اما یکی از سخنگویان گفت که این شرکت هیچ برنامه ای برای سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی یا عمل به عنوان یک صندوق تامینی ندارد.

Citi Token Services پرداخت ها و نقدینگی را به مشتریان سازمانی ارائه می دهد

مشتریان نهادی اکنون می توانند از طریق بلاک چین خصوصی سیتی گروپ، خدمات توکن سیتی، به پرداخت های برون مرزی، نقدینگی و راه حل های تامین مالی تجارت خودکار دسترسی داشته باشند. این غول مالی می گوید که Citi Treasury and Trade Solutions در بیش از ۹۰ کشور مجوز دارد و دو برنامه آزمایشی را تکمیل کرده است. این شرکت با شرکت کشتیرانی دانمارکی Maersk و یک مقام ناشناس کانال همکاری کرد تا برنامه ای را ایجاد کند که پرداخت های فوری به ارائه دهندگان خدمات را از طریق قراردادهای هوشمند انجام می دهد و زمان پردازش تراکنش را از چند روز به دقیقه کاهش می دهد. در بیانیه آمده است که این خدمات جایگزین ضمانت نامه های بانکی و اعتبار اسنادی می شود. آزمایش دوم به مشتریان اجازه داد تا نقدینگی را بین شعب سیتی منتقل کنند، که گفته می‌شود «اصطکاک مربوط به شکاف‌ها در زمان‌های قطع و پنجره‌های خدمات» را کاهش می‌دهد. سیتی یکی از موسسات مالی بزرگی بود که در یک اثبات مفهومی تحت رهبری فدرال رزرو نیویورک که در ماه جولای به پایان رسید، شرکت کرد.

Crypto Biz برداشت هفتگی شما از کسب و کار پشت بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا