اخبار ارز دیجیتال

لایحه معافیت اتباع خارجی از مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده مذاکرات اولیه در اسرائیل را تصویب کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه همچنین با کاهش مالیات 50 درصدی فعلی به 25 درصد، پاداش‌های کریپتوی اختیاری سهام کارکنان را یکسان می‌کند.

ساکنان خارجی اسرائیل ممکن است واجد شرایط معافیت مالیات بر عایدی سرمایه در فروش ارز دیجیتال باشند. لایحه ای که معافیت ها و سایر مزایای مالیاتی را به دارندگان دارایی های دیجیتال اعطا می کند، در تاریخ 5 ژوئن در پارلمان این کشور، مجلس ملی، مورد بررسی اولیه قرار گرفت.

این لایحه همچنین با کاهش مالیات 50 درصدی فعلی به 25 درصد، پاداش‌های کریپتوی اختیاری سهام کارکنان را یکسان می‌کند. این تلاش توسط دن ایلووز، نماینده 37 ساله از حزب حاکم لیکود حمایت می شود. ایلووز گفت که این لایحه از حمایت کامل ائتلاف حاکم برخوردار است.

بر اساس متن توضیحی این لایحه، باید این کشور را برای سرمایه گذاران در سراسر جهان جذاب تر کند.

با وجود پتانسیل رشد شرکت‌های اسرائیلی در این بخش، واقعیت‌های نظارتی در اسرائیل با صنعت ارز دیجیتال سازگار نشده است.

نیل هیرشمن و شاوری رژوان، بنیانگذاران انجمن تجاری کریپتو اسرائیل (ICBW3) به کوین تلگراف گفتند: “این لایحه از فروش ارزهای دیجیتال از شرکت های مستقر در اسرائیل توسط مهاجران جلوگیری می کند. ما همچنین معافیت از مالیات بر عایدی سرمایه را پیشنهاد می کنیم.” آنها معتقدند که اکنون باز بودن مقررات بیشتر در کشور وجود دارد.

“اهمیت رای دیشب این است که اسرائیل واقعاً از ارزهای دیجیتال حمایت می کند. ، یک تماس واضح با سرمایه گذاران و کسب و کارها در سراسر جهان برقرار کرد – اسرائیل از شما دعوت می کند تا در انجام تجارت در سواحل ما به ما بپیوندید.”

شایان ذکر است، در این لایحه همچنین پیشنهاد شده است که از واژه «ارز دیجیتال» جدا از «امنیت» استفاده شود. با این حال، در چارچوب قانونی پیشنهادی خود برای اوایل سال 2023، سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA) پیشنهاد کرده است که “دارایی های دیجیتال” را در رده “امنیت” قرار دهد. صنعت با نگرانی عمیق به این ابتکار واکنش نشان داد.

در ماه آوریل، بانک اسرائیل پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به نمایش گذاشت. همانطور که در آن زمان گفته شد، “هنوز هیچ تصمیم رسمی گرفته نشده است”، اما یک گروه ویژه بانک جهانی یک سناریوی احتمالی برای توسعه و استقرار یک شیکل دیجیتال با نام “SHAKED” را ترسیم کرده است.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا