🚨 اخبار ارز دیجیتال

زیمبابوه توکن های دیجیتال با پشتوانه طلا را به روش پرداخت تبدیل می کند

بانک رزرو زیمبابوه برای اولین بار در آوریل ۲۰۲۳ پروژه جدیدی را معرفی کرد که بر اساس آن تمام توکن های دیجیتال صادر شده توسط مقدار فیزیکی طلای موجود در ذخایر بانک پشتیبانی می شوند.

در ۵ اکتبر، یک توکن دیجیتال با پشتوانه طلا به نام طلای زیمبابوه (ZiG) به طور رسمی به عنوان روش پرداخت راه اندازی شد. راه اندازی است اعلام کرد توسط بانک رزرو زیمبابوه (RBZ).

RBZ برای اولین بار یک پروژه جدید را در آوریل ۲۰۲۳ معرفی کرد. بانک مرکزی تصریح کرده است که تمام توکن‌های دیجیتال صادر شده توسط مقدار فیزیکی طلای موجود در ذخایر بانک پشتوانه خواهند داشت. RBZ سال گذشته شروع به انتشار توکن های فیزیکی طلا کرد و ادعا کرد که اجرای آن موفقیت آمیز بوده است.

ماموریت پشت سکه فیزیکی و ZiG تازه معرفی شده متقاعد کردن سرمایه‌گذاران محلی برای سرمایه‌گذاری وجوه خود در دارایی‌های ملی به جای دلار آمریکا است، اما نه در کشورهایی با سطوح تورم سه رقمی. اکنون این کار آسانی نیست. فرماندار RBZ دکتر جان منگوجا قبلاً گفت:

هدف از انتشار توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا، گسترش ابزارهای حفظ ارزش موجود در اقتصاد، افزایش تقسیم‌بندی ابزارهای سرمایه‌گذاری، و گسترش دسترسی و استفاده برای عموم است.»

توکن های دیجیتال را می توان در کیف پول های طلایی یا کارت های طلای الکترونیکی ذخیره کرد و در معاملات P2P و تجاری با آنها معامله کرد.

مربوط: Costo در حال فروش از شمش های طلا است، اما آیا آنها سرمایه گذاری بهتری نسبت به بیت کوین هستند؟

RBZ گزارش ZiG ممکن است بسته به ذخایر طلا در چندین سطح قیمت داشته باشد. بنابراین، می توانید ۱ اونس ZiG را با قیمت ۱۹۱۰ دلار و ۰.۱ اونس ZiG را با قیمت ۱۹۱ دلار خریداری کنید. به گفته این بانک، در ۲۸ سپتامبر، این سرمایه گذار ۱۷.۶۵ کیلوگرم ZiG خریداری کرد که هم به دلار زیمبابوه و هم به دلار آمریکا پرداخت کرد. کل مقدار ZiG فروخته شده از آخرین دور فروش توکن دیجیتال معادل تقریباً ۳۵۰ کیلوگرم طلا است.

زیمبابوه بیش از یک دهه است که با بی ثباتی ارز و افزایش تورم دست و پنجه نرم می کند. در سال ۲۰۰۹، این کشور دلار آمریکا را به عنوان ارز رسمی خود به دلیل تورم شدیدی که پول ملی را عملاً بی ارزش کرد، پذیرفت. زیمبابوه با هدف احیای اقتصاد این کشور، ارز خود را در سال ۲۰۱۹ دوباره معرفی کرد. با این حال، این حرکت با افزایش نوسانات ارزی همراه شد.

مجله: اولین رویکرد طرفداران خواننده Verite به Web3، NFT های موسیقی، و ایجاد جامعه


نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا