🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم بازدهی ارزهای دیجیتال هارو اینوست سرورها را به حالت تعلیق درآورد

هال اینوست هنوز برنامه ای برای بازپرداخت مشتریان پس از تعلیق برداشت در ژوئن ۲۰۲۳ تعیین نکرده است.

پلتفرم ارزهای رمزنگاری شده مبارزه شده هال اینوست، برداشت ها را در ژوئن ۲۰۲۳ متوقف می کند و سپس سرورهای خود را در ماه های آینده تعطیل می کند.

Hugo Lee، مدیرعامل Hull Invest در ۱۶ اکتبر اعلام کرد که Hull Invest در نظر دارد سرورهای این سرویس را برای کاهش هزینه های نگهداری سرور خاموش کند. مدیر عامل شرکت تاکید کرد که هزینه های نگهداری سرور “بیشترین درصد هزینه های ثابت” را تشکیل می دهد. هال در حال سرمایه گذاری است و این یک اولویت برای شرکت است.

لی در بیانیه‌ای نوشت: «ما قصد داریم در هفته‌های آینده سرویس را خاموش کنیم و از تمام اطلاعات اعضا نسخه پشتیبان تهیه کنیم.

مدیر عامل شرکت گفت که اقدام شرکت برای خاموش کردن سرورهای خود در حالی صورت می گیرد که هال اینوست “به طور فعال طیفی از استراتژی ها را طراحی می کند” تا تمام هزینه های مربوط به عملیات سرویس را کاهش دهد. گفته می شود که این امر در میانه بیانیه انجام شده است. لی گفت: «هزینه‌های ثابت فعلی شامل هزینه‌های تعمیر و نگهداری خدمات هارو اینوست، هزینه‌های اداری و دیگر فضای کاری و هزینه‌های ارتباطی اعضا است.

مدیر عامل شرکت اظهار داشت که سرمایه گذاری هال قصد دارد هزینه های عملیاتی خود را بیشتر کاهش دهد تا حداکثر دارایی های شرکت را حفظ کند. او همچنین قول داد که این دارایی ها را به لیست دارایی های توزیع شده بین کاربرانی که از ژوئن وجوه خود را در این پلتفرم پارک کرده اند اضافه کند.

خبر این قطعی باعث ناامیدی در جامعه هارو اینوست شده است و بسیاری از کاربران استدلال می کنند که بعید است تعمیر و نگهداری سرور هزینه زیادی برای شرکت داشته باشد.

یکی از کاربران ناراضی در کانال تلگرام Hull Invest که حدود ۳۱۰۰ عضو دارد، نوشت: «هیچ هزینه ای برای سرور وجود ندارد.

یکی دیگر از کامنت‌گذاران تلگرام به طعنه اشاره کرد: “سرورها به زودی تمام می‌شوند، هزینه زیادی دارند، ماهی ۲۰۰ دلار.” طبق منابع آنلاین، هزینه های تعمیر و نگهداری برای عملیات سرور مشاغل کوچک از ۳۵ تا ۵۰۰ دلار در ماه متغیر است.

اعلامیه لی در مورد قطعی سرور آینده، ماه‌ها پس از پایان سپرده‌ها و برداشت‌های هال در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳ منتشر شد. خبرگزاری های محلی گزارش دادند که این شرکت کره جنوبی از آن زمان دفاتر خود را بسته و ده ها کارمند خود را اخراج کرده است.

مربوط: Bybit خدمات خود را در بریتانیا به دلیل “اخطار نهایی” تنظیم کننده مالی متوقف می کند

هال اینوست ادعا کرد که مشکلات پلتفرم آن به دلیل فعالیت های کلاهبرداری توسط برون سپاری آن، B&S Holdings (Aventus سابق) ایجاد شده است. برخی از سرمایه گذاران نگران، این شرکت را به سازماندهی یک حرکت “قالی کشی” متهم کردند، اتهامی که هال اینوست آن را رد کرد.

مدیرعامل این شرکت در ماه سپتامبر در دادگاه حاضر شد و به نگرانی‌ها در مورد پرونده سازمان‌دهی مجدد شرکت اشاره کرد. لی گفت هارو اینوست با سازمان های مجری قانون همکاری می کند تا یک جدول زمانی برای بازیابی دارایی های کاربران ایجاد کند. از اوایل اکتبر، هارو اینوست جدول زمانی برای برداشت وجوه فاش نکرده است.

بر اساس گزارش ها، هال اینوست با یک دعوی حقوقی دسته جمعی همراه با پلتفرم ارزهای دیجیتال پیشرو در کره جنوبی، Derio، مواجه است و سرمایه گذاران ناراضی هر دو شرکت را به «کلاهبرداری» متهم می کنند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا