اخبار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار تنظیم می شوند – ICE Boss و Senator Warren

لایحه سناتور الیزابت وارن به دنبال واگذاری کنترل به SEC با تحمیل تعهدات جدید بر شرکت های متمرکز ارزهای دیجیتال است.

به گفته جفری اسپریچر، مدیرعامل Intercontinental Exchange Inc (ICE) و سناتور الیزابت وارن، بیشتر ارزهای دیجیتال احتمالاً به عنوان اوراق بهادار در ایالات متحده تنظیم می شوند.

تمرکز مجدد بر تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار، میلیاردها دلار بی‌شماری را از بازار حذف کرده، وجوه مصرف‌کننده را متوقف کرده و شهرت کریپتو را در میان رگولاتورها و مقامات تضعیف کرده است.

در کنفرانس خدمات مالی گروه گلدمن ساکس در ۶ دسامبر، Sprecher از ICE که بازار بورس نیویورک را اداره می کند، مطمئن بود که دارایی های رمزنگاری شده “تنظیم می شوند و مانند اوراق بهادار رفتار می شوند.”

او استدلال کرد که این در نهایت به حمایت بیشتر از مصرف کننده و نظارت نظارتی متمرکز بر صرافی ها و کارگزاران منجر می شود.

“این به چه معناست؟ این به معنای شفافیت بیشتر است، این به معنای تفکیک وجوه مشتری است، نقش کارگزاران به عنوان دلال-معامله نظارت می شود و صرافی ها از کارگزاران جدا می شوند. از بورس جدا می شود.”

Sprecher همچنین استدلال کرد که ارزهای دیجیتال لزوماً به مقررات جدیدی نیاز ندارند زیرا چارچوب قانونی از قبل برای اوراق بهادار وجود دارد و “به شدت اجرا می شود”.

سناتور وارن می خواهد شلاق را به صدا درآورد

الیزابت وارن، سناتور رمزنگار، در حال کار بر روی یک لایحه ارزهای دیجیتال است که طبق گزارشات، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار به رهبری گری جنسلر (SEC) اکثریت اختیارات نظارتی بر فضای کریپتو را می دهد.

بر اساس گزارش ۷ دسامبر از خبرگزاری آنلاین سمافور، به نقل از دو منبع ناشناس نزدیک به این موضوع، صورتحساب کریپتو وارن هنوز در مراحل اولیه است، اما این احتمال وجود دارد که مالیات، مقررات، امنیت ملی، آب و هوا و سایر مسائل ادامه پیدا کند. هدف آن پوشش بسیاری از مسائل است.

گفته می شود که وارن در حال بررسی تحمیل دستورات نظارتی، مانند صورت های مالی حسابرسی شده و الزامات سرمایه مانند بانک، از جمله موارد دیگر است.

جزئیات خاصی از این لایحه فاش نشد، اما الکس سارابیا سخنگوی وارن به سناتور سمافور تایید کرد.

سارابیا گفت: «او بر روی قوانین ارزهای دیجیتال کار می‌کند و معتقد است که تنظیم‌کننده‌های مالی، از جمله SEC، از اختیارات موجود گسترده‌ای برای سرکوب کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و پولشویی غیرقانونی برخوردار هستند.

بحث طولانی مدتی بین تنظیم‌کننده‌ها وجود دارد که دارایی‌های رمزنگاری شده باید در دسته‌های کالایی یا امنیتی قرار بگیرند، با بیت کوین (BTC) تنها کالایی است که به اتفاق آرا به دلیل ماهیت واقعاً غیرمتمرکز آن به عنوان یک کالا در نظر گرفته می‌شود.

مربوط: کمیسر CFTC ایالات متحده خواستار طبقه بندی جدید برای محافظت از سرمایه گذاران کوچک در برابر ارزهای دیجیتال است.

اتر (ETH) نیز گاهی اوقات به عنوان یک کالا مورد بحث قرار می گیرد، اما با واکنش بسیار بیشتر. نکته قابل توجه، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) راستین بهنام اخیراً در طی سخنرانی در یک رویداد ارز دیجیتال فقط دعوت‌شده در دانشگاه پرینستون، دیدگاه خود را مبنی بر اینکه ETH یک کالا است، پس گرفت. او اکنون معتقد است که بیت کوین جایگاه خود را حفظ کرده است.

در دنیای ارزهای دیجیتال، مایکل تالر، بنیان‌گذار MicroStrategy و ماکسیمالیست بیت‌کوین، گامی فراتر برداشته است و اساساً خواستار تعطیلی همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت‌کوین شده است و خواستار «کلاهبرداری از اوراق بهادار. من مقصر هستم».

در یک ظاهر در پادکست PDB در ۶ دسامبر، Saylor گفت دارایی هایی مانند Ripple (XRP)، ETH، و Solana (SOL) همگی توسط نهادهای متمرکز صادر و مدیریت می شوند، بنابراین همه آنها ثبت نشده اند. من مجدداً نظر خود را تکرار کردم که اینطور است. یک امنیت

BTC Maxi مشتاق با ترسیم سناریویی که دوست دارد ببیند، گفت: “بهترین چیز برای جهان این است که SEC همه چیز را تعطیل کند.”

البته کاربران توییتر او را به خاطر چنین اظهارنظری مسخره می کنند.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا