🚨 اخبار ارز دیجیتال

نهنگ‌های کریپتو به دلیل توقف ثابت USDC و فروپاشی SVB متحمل خسارات زیادی می‌شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعمیم استیبل کوین USDC روی سایر استیبل کوین‌ها تأثیر گذاشت که در یک واکنش زنجیره‌ای عظیم، پروژه‌های ارزهای دیجیتال و سهامداران را ویران کرد.

نهنگ‌های کریپتو در واکنش به رویداد غیرمعمول استیبل‌کوین USD Coin که ناشی از شکست طرف مقابل آن، Silicon Valley Bank (SVB) در حفاظت از دارایی‌های خود بود، زیان‌های شدیدی را گزارش می‌کنند. به نظر می‌رسد یک سری فرار سرمایه را آغاز کرده است. دو جون، یکی از بنیانگذاران صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global ارسال شده:

“[I] Dodged LUNA، dodged 3AC، و Dodged FTX [and their collapse]، اما من نتوانستم از Silvergate، SVB و USDC اجتناب کنم. من از چند نفر کهنه کار ارزهای دیجیتال پرسیدم. زیان بیش از ۱ میلیارد دلار در سهام و سپرده ها، از جمله من. من خیلی عصبانی هستم و وقت آن است که بودجه را کاهش دهم. “

در همان روز، شخصیت بلاک چین و بنیانگذار ترون، جاستین سان گزارش شده است در مجموع ۸۲ میلیون USDC از پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave V2 در یک سری از تراکنش ها برداشته شد و از DAI پایدار کوین مبادله شد. در زمان انتشار، ۸۲ میلیون USDC در حال حاضر ۷۵.۲۶ میلیون دلار ارزش دارد.

در مورد DAI، سازنده استیبل کوین، Maker Dao، پروتکل اضطراری را در ۱۱ مارس ارائه کرد که از جمله موارد دیگر، انتشار DAI با استفاده از USDC را برای جلوگیری از فروش وحشتناک محدود می کرد. Maker DAO یکی از بزرگترین دارندگان استیبل کوین است، با بیش از ۳.۱ میلیارد USDC (2.85 میلیارد دلار) ذخایری که توسط DAI پشتیبانی می شود، و همچنین در نتیجه از بین رفته است. متعاقباً، پروژه‌های رمزنگاری که DAI را در توکنومیک خود گنجانده بودند نیز به دلیل واکنش‌های زنجیره‌ای متحمل ضرر شدند.

Curve Finance، یک پروتکل محبوب DeFi برای تجارت استیبل کوین‌ها، به دلیل این رویداد، حجم معاملات روزانه خود را ۵.۶۷ میلیارد دلار اعلام کرد. برای زمینه، پروتکل تنها دارای ارزش کل ۳.۷۷ میلیارد دلار قفل شده است. چندین پلتفرم دیگر قادر به رسیدگی به حجم بالای درخواست های معاملاتی مرتبط با USDC نبوده اند. در یک مورد، یک کاربر پس از پرداخت ۲.۰۸ میلیون USDC در مبادله، تنها ۰.۰۵ USDT دریافت کرد. در به روز رسانی، KyberSwap، صرافی غیرمتمرکز مسئول تسهیل مبادلات، گفت “کمک به بازیابی فاند” است و ما در ارتباط با این موضوع با کاربران در تماس هستیم.

به گفته لوکی زنگ، تحلیلگر برجسته DeFi در New Huo Technology، ذخایر Circle در بین ۳۲.۴ میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی، ۳.۳ میلیارد دلار در سپرده های SVB و ۷.۸ میلیارد دلار در سپرده های سایر مؤسسات مالی توزیع شده است.ذن من نوشته ام:

برای شکست USDC، سه شرط باید برآورده شود: سپرده‌های فراوانی در SVB وجود دارد، سه بانک دیگر در معرض خطر هستند، نرخ بازیابی چنین سپرده‌هایی پایین می‌ماند، USDC نمی‌تواند چنین زیان‌هایی را کاهش دهد.

Zeng در نظر شخصی خود افزود: “بعید است که با مشکل مواجه شوید، و اگر این کار را انجام دهید، به شدت FTX نخواهد بود.” با این وجود، تحلیلگر DeFi اضافه کرد که برآورد ارزش خالص USDC “0.885 دلار در شرایط شدید و ۰.۹۸۵ دلار در شرایط عادی است.” در زمان انتشار، قیمت USDC با ۸.۳۰ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۹۱۶۳ دلار در هر قرارداد رسیده است.

الکس سوانویک، مدیر عامل شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین نانسن نظر داد دایره و USDC “می توانند آن را بسازند” من به شما هشدار دادم که این کار را نکنید. در توییت دیگری، Svanevik همچنین فاش کرد که کاربر ۲۵ میلیون USDC را از کیف پول قربانی PulseX منتقل کرده و آن را با DAI مبادله کرده است.نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا