اخبار ارز دیجیتال

مدیر اجرایی Animoka: هنگ کنگ بدون تایید چین به سمت ارزهای دیجیتال حرکت نخواهد کرد:


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بنیانگذاران انیموکا گفت که چین Web3 را ابزاری قدرتمند برای به چالش کشیدن هژمونی فناوری و اقتصادی ایالات متحده می داند.

یکی از بنیانگذاران شرکت نرم افزار بازی محلی Animoka معتقد است که پذیرش سریع ارزهای دیجیتال و وب ۳ در هنگ کنگ نشانه ای از “حرکت بزرگ” در سرزمین اصلی چین است.

به گفته یات سیو، یکی از بنیانگذاران Animoka، علیرغم ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده در سرزمین اصلی چین، روند فعلی ارزهای دیجیتال هنگ کنگ “در واقع نه فقط در مورد دولت شهر” بلکه در مورد چین به عنوان یک کل است. گفته می شود که این یک چیز است.

سیو در سخنانی در کنفرانس EthCC در ۱۹ ژوئیه گفت که چین در ماه مه یک مقاله سفید Web3 منتشر کرد که در آن دولت “اساسا نشان داد که Web3 آینده اینترنت است.” مدیران تاکید کردند، این خبر که تنها چند روز پس از اعلام رسمی برنامه های هنگ کنگ برای اجازه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خرده فروشی منتشر شد، نباید دست کم گرفته شود.

به گفته شیو، اگرچه در برگه سفید Web3 چین به ارز دیجیتال اشاره نشده است، اما همچنان مهم است که سرزمین اصلی چین در ترویج وب۳ سرمایه گذاری کند.

او ادعا کرد که اخبار مربوط به توسعه ارزهای دیجیتال هنگ کنگ به طور گسترده در چین پخش شده است، از جمله یک تیزر در تلویزیون مرکزی چین، کانال تلویزیونی دولتی.

یکی از بنیانگذاران انیموکا یات سیو در EthCC 2023. منبع: EthCC.io

سیو گفت: “بنابراین اساساً هر چینی در چین باید این را ببیند.”

“این جالب است زیرا فقط به آنچه در هنگ کنگ می گذرد نیست. این دقیقاً پیامی است که از بالا می آید. و هنگ کنگ به رسمیت شناختن چین است. من بدون آن هیچ کاری انجام نمی دهم.”

در سخنرانی اصلی خود، سیو همچنین استدلال کرد که وب ۳ ابزار قدرتمندی برای بیرون راندن پارادایم فناوری جدید از هژمونی فناوری ایالات متحده است. وی به طور خاص به خطرات امنیتی بالقوه مضر اتکای کشورها به غول های فناوری مانند گوگل، اپل و فیسبوک اشاره کرد و گفت:

“این در واقع یک موضوع بزرگ دیگر است. ژاپن، کره جنوبی، چین، همه این کشورها وب ۳ را به شدت تحت فشار قرار می دهند زیرا آنها این را فرصتی برای جدا شدن از فناوری تحت سلطه ایالات متحده می دانند.”

سیو افزود که به چالش کشیدن هژمونی ایالات متحده به ویژه برای چین و سایرین که بر دلارزدایی متمرکز هستند، مهم است.

سیو گفت: “این دلیل دیگری است که Web3 در این مکان ها تحت فشار قرار می گیرد. این باعث می شود ما کمتر به دلار وابسته شویم. البته همانطور که می دانید دلار ارز جهانی جهان است.”

مربوط: طرفداران استیبل کوین دولتی هنگ کنگ برای رقابت با کوین های تتر و دلار آمریکا درخواست می کنند

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، بانک خلق چین به طور رسمی ممنوعیت بیشتر تقریباً تمام فعالیت های ارزهای دیجیتال را در سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد. با این حال، شایان ذکر است که علیرغم این ممنوعیت، سرزمین اصلی چین یکی از بزرگترین مرکز استخراج ارزهای دیجیتال در جهان باقی مانده است.

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه هنگ کنگ به شدت قوانین سازگار با رمزارزها را معرفی می کند، بسیاری از ناظران رمزارز ابراز امیدواری کرده اند که چین ممکن است ممنوعیت طولانی مدت خود در مورد ارزهای دیجیتال را لغو کند.

با این حال، چندین مقام دولتی، از جمله مدیر عامل مدیریت سرمایه گذاری CPIC، ژو چنگگان، اخیراً تکرار کردند که چین یک سیاست ضد ارز دیجیتال باقی خواهد ماند و در آینده نزدیک به این کار ادامه خواهد داد.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا