اخبار ارز دیجیتال

Crypto VCs در سه ماهه اول ۲۰۲۳ به ارزش ۲.۶ میلیارد دلار معامله شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

روند ارزش گذاری در این گزارش متفاوت است، به طوری که دور اولیه ۳۳.۳ درصد و دور مرحله آخر ۲۰۹.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. در همین حال، دور مرحله اولیه ۱۶.۷٪ کاهش یافته است.

در حالی که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در میان بازار نزولی قرار دارد، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) هنوز با موفقیت بسیاری از معاملات را از اوایل سال ۲۰۲۳ بسته‌اند و باعث شد بسیاری از آنها «زمستان ارزهای دیجیتال» نامیده شوند. آن، بسیار زنده است. ”

بر اساس گزارش رمزنگاری PitchBook برای سه ماهه اول ۲۰۲۳، شرکت‌های رمزنگاری توانستند در ۳۵۳ دور سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیارد دلار به دست آورند. این ثابت می کند که فضا همچنان در حال حرکت است، اما واضح است که مانند قبل قوی نیست.

این گزارش کاهش ۱۱ درصدی ارزش معاملات و کاهش ۱۲.۲ درصدی در تعداد کل معاملات را در سه ماهه نشان می دهد. علاوه بر این، این سه ماهه شاهد کمترین میزان سرمایه گذاری در این بخش از سال ۲۰۲۰ بود.

فعالیت های سرمایه گذاری خطرپذیر در زمینه های مختلف.منبع: Pitchbook

این گزارش همچنین به روندهای ارزش گذاری متفاوت اشاره کرد. این سه ماهه شاهد افزایش ۳۳.۳ درصدی در دورهای بذر و افزایش ۲۰۹.۲ درصدی در دورهای پایانی نسبت به سال ۲۰۲۲ بود. با این حال، دور مرحله اولیه ۱۶.۷٪ کاهش داشت.

مربوط: برندهای Animoca در به‌روزرسانی مالی میان‌دوره‌ای، دارایی‌های ۳.۴ میلیارد دلاری خود را گزارش کردند.

در حالی که تشخیص می دهد که کاهش به طور بالقوه می تواند ادامه یابد، این گزارش همچنین چشم انداز مثبتی را برای این بخش مشخص می کند. داده ها نشان می دهد که راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ می توانند حرکت خود را در سال ۲۰۲۲ و پس از آن ادامه دهند. این گزارش به جمع‌آوری ۱۲۵ میلیون دلاری Blockstream برای تامین مالی زیرساخت استخراج بیت‌کوین و Scroll اشاره می‌کند، شرکتی که یک راه‌حل مقیاس‌سازی ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر می‌سازد. ۵۰ میلیون دلار در مرحله آخر VC دور.

جدا از مقیاس بندی راه حل های خود، ارائه دهندگان راه حل حضانت، لجر و تاروس، هر دو سرمایه گذاری قابل توجهی در سال ۲۰۲۳ دریافت کردند. لجر در ۳۰ مارس ۱۰۹ میلیون دلار جمع آوری کرد، در حالی که تقاضای فزاینده ای برای خود حضانت داشت. در همین حال، Taurus در ۱۴ فوریه ۶۵ میلیون دلار سرمایه در سری B جمع آوری کرد.

مجله: تالار مشاهیر کریپتو توییتر شعله گابریل هاینز: پست های لعنتی بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان میم

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا