اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری Crypto VC به دلیل عدم اطمینان اقتصادی سرمایه گذاران را می ترساند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ژوئن روند سه ماهه افزایش سرمایه گذاری خطرپذیر در ارزهای دیجیتال را رد کرد، اما این لزوماً یک سیگنال نزولی نیست.

بر اساس داده‌های پایگاه داده سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز تحقیقاتی کوین‌تلگراف، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ژوئن ۲۹.۷۳ درصد کاهش یافت و با ۶۲ معامله انفرادی که تنها ۷۷۹.۳۲ میلیون دلار جمع‌آوری کردند، به پایان رسید. فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) افزایش نرخ بهره را در ماه ژوئن متوقف کرد، اما محیط اقتصاد کلان به دلیل عدم اطمینان ژئوپلیتیک و ادامه تلاش ها برای مهار تورم در سراسر جهان بدون تغییر باقی می ماند. همانطور که داده‌ها نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران در ماه ژوئن محتاط و در حالت عدم ریسک باقی می‌مانند و روند رشد سه ماه گذشته را متوقف می‌کنند.

دسترسی به پایگاه داده Cointelegraph Research VC را خریداری کنید.

با این حال، این لزوما یک سیگنال نزولی نیست زیرا روند کلی برای سال ۲۰۲۳ همچنان رو به افزایش است. علاوه بر این، مجموعه ای از پرونده های اخیر صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط BlackRock، VanEck، WisdomTree، Fidelity و دیگران، و همچنین پیروزی قانونی ریپل بر کمیسیون اوراق بهادار و بورس، به کاهش روحیه کمک کرده است. در حالی که بازار ارزهای دیجیتال به سرعت به این تحولات مثبت پاسخ می‌دهد، سرمایه‌گذاری در VCها همیشه یک شاخص عقب مانده است زیرا موسسات مالی بی‌تفاوت‌تر و محتاط‌تر هستند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که عدم اطمینان در شرایط اقتصادی جهانی ممکن است فعالیت VC را محدود کند.

زیرساخت بلاک چین همچنان بر آن حاکم است

بر اساس پایگاه داده سرمایه گذاری خطرپذیر Cointelegraph Research، تفکیک معاملات در ماه ژوئن تغییر قابل توجهی نداشته است و نشان می دهد که تمرکز سرمایه گذاری VC نسبتاً ثابت باقی مانده است. زیرساخت بلاک چین با ۲۰ تراکنش فردی و بیش از ۴۹۳ میلیون دلار سرمایه همچنان در بازار پیشتاز است.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) با ۲۰ تراکنش و بیش از ۱۴۴ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است. با کمال تعجب، Web3 در ماه ژوئن با ۱۸ معامله به ارزش ۱۰۷ میلیون دلار محبوبیت کمتری در بین سرمایه گذاران خطرپذیر داشت. Concentrated Finance (CeFi) و Non-Fungible Tokens (NFT) با سرمایه گذاری حدود ۳۲ میلیون دلار و ۲ میلیون دلار، به ترتیب، و یک و سه دور جداگانه، دوباره فهرست را تکمیل کردند.

بزرگترین معامله در ماه ژوئن ۲۰۰ میلیون دلار بود که توسط Islam Coin (ISLM) از ABO Digital شرکت Alpha Blue Ocean جمع آوری شد. هدف این پروژه ایجاد یک محصول مالی دیجیتال برای مسلمانان در سراسر جهان با بودجه کل بیش از ۴۰۰ میلیون دلار است. معامله ۴۳ میلیون دلاری Gensyn که توسط a16z Crypto با CoinFund، Canonical Crypto و سایر شرکت‌کنندگان انجام شد، بسیار پشت سر سکه‌های اسلامی قرار داشت. Gensyn یک پروژه هوش مصنوعی مبتنی بر بلاک چین است که فروشندگان و خریداران قدرت محاسباتی را به هم متصل می کند.

یکی دیگر از موارد موجود در این فهرست، Mythical Games است که با مشارکت ARK Invest، Animoca Brands و دیگران، ۳۷ میلیون دلار در معامله سری C به رهبری Scytale Digital به دست آورد. این وجوه برای راه اندازی بازارهای جدید و تقویت سایر ابتکارات درآمدزا استفاده خواهد شد. در همین حال، Bitpanda Pro یک دور سری A 33 میلیون دلاری به رهبری Valar Ventures از پیتر تیل را بسته و خود را به عنوان One Trading تغییر نام داد. این دور به گسترش دسترسی ما به تاجران و موسسات حرفه ای در سراسر اروپا کمک می کند.

VC ها در ماه های مارس، آوریل و مه جریان سرمایه به فضای بلاک چین را افزایش دادند، اما این روند در ژوئن رد شد، که نشان می دهد ممکن است عدم اطمینان بیشتری در پیش باشد. با این حال، نوسانات کوچک ماه به ماه در مقایسه با روند کلی که به طور پیوسته در حال افزایش است، ناچیز است. با توجه به اینکه بازپرداخت ETF و شکایت های Ripple-SEC هنوز بر بازار سرمایه مخاطره آمیز کریپتو تاثیری نداشته است، انتظار می رود جولای و آگوست نشانه هایی را در مورد اینکه آیا شرایط عمومی اقتصاد کلان یا رویدادهای هیاهوی بازار ارزهای دیجیتال وزن بیشتری را به همراه خواهد داشت ارائه دهند.

برای ادامه فعالیت VC، پایگاه داده Cointelegraph Research VC را دنبال کنید. این پایگاه داده به صورت هفتگی به روز می شود و بیش از ۶۰۰۰ تراکنش را از سال ۲۰۱۲ تا کنون ردیابی می کند.

نویسنده: Cointelegraph Research

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا