اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل سرمایه گذاری خطرپذیر می گوید «عدم نوآوری» باعث دور شدن سرمایه از ارزهای دیجیتال می شود

دوره های اندرو تیت

تونی چنگ، یکی از شرکای Foresight Ventures، گفت که بیشتر داستان‌ها، مانند راه‌حل‌های لایه ۲، فناوری‌های دانش صفر، و توکن‌های غیرقابل تعویض، از قبل «انجام شده‌اند».

در مقایسه با سال 2022، زمانی که مجموعا 20.3 میلیارد دلار از طریق بودجه VC در سه ماهه اول و دوم سال جاری به این بخش سرازیر شد، سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر در فضای کریپتو در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. تقریباً 2.6 میلیارد دلار معاملات VC کریپتو در سه ماهه اول سال جاری انجام شد. در سه ماهه دوم، این بخش تقریباً 2.1 میلیارد دلار در 292 دور تأمین مالی جذب کرد که یکی از بدترین عملکردها از نظر تأمین مالی ارزهای دیجیتال است.

در میان چشم‌انداز سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعلی، Sun Zhiyuan از Cointelegraph اخیراً با تونی چن، شریک در شرکت سرمایه‌گذاری رمزنگاری Foresight Ventures مصاحبه کرد و در مورد چگونگی عدم وجود نوآوری جدید صحبت کرد. عمل کنید شرکت ها برای زنده ماندن در بازار نزولی چه چیزی را باید بین رشد کاربر و سود در اولویت قرار دهند؟

چن گفت، بیشتر داستان‌ها، مانند راه‌حل‌های لایه ۲، دانش صفر و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تقریباً به پایان رسیده‌اند. این مقام اجرایی معتقد است که کمبود حجم معاملات در صرافی ها و تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) “تا حدی کند شده است”، توضیح داد:

“من فکر می کنم بزرگترین مشکل و مانع برای بسیاری از مردم در حال حاضر عدم اعتماد به نفس است و دلیل اصلی آن این است که ما واقعاً شاهد نوآوری جدیدی در این فضا نیستیم.”

مدیر اجرایی همچنین گفت که این فضا به دلیل فعالیت محدود در بازار و تعداد کاربران، “کشش زیادی در هیچ جهتی نمی بیند”. با این حال، مدیران اجرایی خوش‌بین هستند که اگر محیط کلان بهبود یابد و مردم در مورد چرخه رمزنگاری بعدی هیجان‌زده‌تر شوند، اوضاع می‌تواند بهبود یابد.

چن در پاسخ به این سوال که آیا بنیانگذاران در این زمینه باید پیشنهادهای تامین مالی را بپذیرند، حتی اگر شرایط به خوبی مورد انتظار نباشد، گفت: مهمترین کاری که در حال حاضر باید انجام شود “بقا” است.

«اگر کمبود سرمایه دارید، اگر باند پروازی برای گذراندن یک سال آینده ندارید، باید سرمایه را جمع آوری کنید و تمام پولی را که می توانید به دست آورید، به دست آورید، زیرا ممکن است بعد از آن پول در دسترس نباشد. به دلیل ماهیت بیماری، احتمالاً دو تا سه ماه طول می کشد.

مدیر اجرایی بر اهمیت محافظت بنیانگذاران از خود و ماندن در بازی تاکید کرد. در غیر این صورت، مدیر عامل سرمایه گذاری خطرپذیر گفت، تمام کارهای انجام شده در چند سال گذشته از بین خواهد رفت.

مربوط: Bitget از بودجه 100 میلیون دلاری اضافی برای توسعه اکوسیستم خبر می دهد

این مدیر اجرایی افزود که رویکرد “رشد به هر قیمتی” در شرایط بازار نزولی معنی ندارد. در عوض، شرکت ها باید بر کسب سود تمرکز کنند. او گفت: “ما فقط باید مطمئن شویم که می توانیم زنده بمانیم. مانند هر رکود دیگری، بقا اولویت است.”

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا