🚨 اخبار ارز دیجیتال

VC کریپتو هنگ کنگ صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری را برای استارت آپ های بلاک چین باز می کند

این صندوق رمزنگاری با نام Titan Fund تاکنون پنج سرمایه گذاری در استارت آپ های مختلف بلاک چین انجام داده است که دو مورد از آنها در پروژه های مستقر در هنگ کنگ است.

CMCC Global، یک شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز مبتنی بر ارزهای دیجیتال مستقر در هنگ کنگ، ۱۰۰ میلیون دلار برای حمایت از استارت آپ های بلاک چین در آسیا جمع آوری کرده است.

صندوق ارزهای دیجیتال به نام Titan Fund شامل شرکت بلاک چین Block.one، گروه قرن پاسیفیک ریچارد لی تاجر هنگ کنگی، Winklevoss Capital، Jebsen Capital و بنیانگذار Animoca Brands Yat Siu خواهد بود. این شرکت اولین دور تامین مالی خود را در ۴ اکتبر با مشارکت بسته است. از ۳۰ سرمایه گذار ساوت چاینا مورنینگ پست گزارش داد.

صندوق Titan سرمایه‌گذاری‌های خود را در سه حوزه اصلی متمرکز خواهد کرد: زیرساخت بلاک چین، برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده مانند بازی‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، و خدمات مالی مانند صرافی‌ها، کیف پول‌ها، و پلتفرم‌های وام و استقراض.

صندوق رمزنگاری CMCC Global چهارمین صندوقی خواهد بود که سرمایه‌گذاری‌های سهام را در استارت‌آپ‌های بلاک چین در مراحل اولیه با تمرکز بر هنگ کنگ ارائه می‌کند. این صندوق قبلاً پنج دور سرمایه گذاری را انجام داده است که دو مورد از آنها در استارتاپ های مستقر در هنگ کنگ بوده است.

دو استارت‌آپ هنگ‌کنگی شامل Mocaverse، یک پروژه NFT است که در دسامبر ۲۰۲۲ توسط شرکت بلاک‌چین هنگ‌کنگ Animoca Brands راه‌اندازی شد و ۲۰ میلیون دلار در سپتامبر جمع‌آوری کرد. پیش از این، در ماه آگوست، Titan Fund در دور اولیه تامین مالی ترمینال ۳، یک راه اندازی زیرساخت داده Web3 مستقر در هنگ کنگ، شرکت کرد.

صندوق سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری کریپتو در بحبوحه بازار نزولی و کاهش منابع مالی ارزهای دیجیتال مربوط به سقوط FTX ایجاد شد. طبق داده‌های Pitchbook، سرمایه‌گذاری جهانی در شرکت‌های رمزنگاری ۷۰.۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و تعداد معاملات نیز ۵۵ درصد کاهش یافت. این در تضاد کامل با بازار صعودی است، جایی که استارت‌آپ‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال میلیون‌ها دلار جمع‌آوری می‌کردند و اکوسیستم ارزهای دیجیتال هر ماه شاهد ظهور تک‌شاخ‌های جدید بود.

مربوط: مدیر عامل Ripple می گوید که ایالات متحده «تنها کشوری» است که استارت آپ های رمزنگاری باید از آن اجتناب کنند

راه اندازی صندوق VC رمزنگاری در هنگ کنگ همچنین به این معنی است که هنگ کنگ به عنوان یک درگاه رمزنگاری امن توجه را به خود جلب می کند. ین شاو شین، مدیر عامل Titan Fund، گفت که شرکت‌های آسیایی ذینفعان سرکوب کریپتو در ایالات متحده خواهند بود زیرا «پروژه‌ها به دنبال آمدن به اینجا و صحبت با ما هستند».

هنگ کنگ در اکتبر سال گذشته تغییری در سیاست ارزهای دیجیتال خود اعلام کرد و به وضوح نشان داد که دولت بر ایجاد مقرراتی متمرکز خواهد شد که Web3 را تسهیل می‌کند. تنظیم‌کننده‌ها تغییر سیاست‌های خود را افزایش داده‌اند و مقررات طرفدار رمزنگاری را ایجاد کرده‌اند که راه را برای مبادلات رمزنگاری تنظیم‌شده و حتی باز کردن خدمات برای مشتریان خرده‌فروشی باز می‌کند.

این لحظه از تاریخ را حفظ کنید و با جمع آوری این مقاله به عنوان NFT حمایت خود را از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری نشان دهید.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا