اخبار ارز دیجیتال

با ادامه روند نزولی بازار، میزان سرمایه گذاری VC ارز دیجیتال به پایین ترین سطح در سه سال اخیر می رسد.

محققان می گویند سرمایه گذاران خطرپذیر معاملات کمتری انجام می دهند و میانگین اندازه معاملات بسیار کوچکتر است.

با ادامه بازار نزولی ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در صنعت کریپتوکارنسی به سطوحی کاهش یافته است که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ مشاهده شد.

بر اساس گزارش ۵ اکتبر شرکت تحلیل بلاکچین Messari، در ۲۹۷ معامله توسط استارت آپ های کریپتو در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ در مجموع ۲.۱ میلیارد دلار جمع آوری شد که کاهش ۳۶ درصدی نسبت به سه ماهه قبل را نشان می دهد. در مقایسه با سه ماهه سوم، کاهش یافته است نزدیک به ۷۰ درصد

سرمایه اولیه با ۴۸۸ میلیون دلار جمع‌آوری شده در ۹۸ معامله، بزرگ‌ترین دسته تأمین مالی بود. محققان نوشتند: «روند در تعداد معاملات نشان دهنده تغییر قابل توجهی از پروژه های مرحله آخر به مراحل اولیه در سه سال گذشته است. کمتر از ۱.۴ درصد معاملات مربوط به شرکت‌ها در دورهای سری B و فراتر از آن بود.

منابع مالی VC ارزهای دیجیتال از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ در حال کاهش بوده است

در همین حال، دورهای تأمین مالی استراتژیک از ۰.۲ درصد کل معاملات در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ به بیش از ۲۲ درصد در حال حاضر افزایش یافته است. بزرگترین دور سهام خصوصی در این سه ماهه، سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری از دفتر خانوادگی ABO Digital متعلق به Alpha Blue Ocean در اسلامی کوین مستقر در امارات بود. مسرلی گفت:

شرایط سخت بازار، پروژه‌ها را مجبور می‌کند تا پل‌های کوتاه‌مدت را افزایش دهند یا در نهایت توسط پروژه‌های بزرگ‌تر خریداری شوند.»

علیرغم عدم قطعیت نظارتی، ۵۴ درصد از تمام سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر فعال از ایالات متحده هستند که بیشتر از مجموع سایر نقاط جهان است. علاقه سرمایه‌گذاران نیز از برنامه‌های کاربردی رو به روی کاربر به زیرساخت‌های بلاک چین تغییر کرده است، به‌طوری‌که در سه ماه گذشته، زیرساخت‌های دوم به طور مداوم از نظر بودجه از اولی پیشی گرفته‌اند.

محققان می نویسند: «با این حال، این روند ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا نکند، زیرا سرمایه گذاران بیشتری متوجه می شوند که اگر برنامه های رمزنگاری رو به روی کاربر موفقیت آمیز نباشند، سرمایه گذاری های زیرساختی بعید است که بازده مورد نظر را به همراه داشته باشند.»

مجله: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون ۱۵، بازی های رمزنگاری را ممنوع کرد

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا