اخبار ارز دیجیتال

پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، کاربران ارزهای دیجیتال به DEX روی آوردند که در USDC انباشته شد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سقوط FTX منجر به خروج مشابهی از صرافی های متمرکز شد زیرا کاربران نگران بودند که در طول بحران دسترسی به وجوه خود را از دست بدهند.

با فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB)، سرمایه گذاران کیف خود را با سکه های USD (USDC) پر کردند و وجوه را از صرافی های متمرکز (CEX) به صرافی های غیرمتمرکز (DEX) تخلیه کردند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis در یک پست وبلاگی در 16 مارس توضیح داد که جریان خروجی از صرافی های متمرکز اغلب در دوره های آشفتگی بازار افزایش می یابد.

وجوهی که پس از ورشکستگی SVB از CEX به DEX منتقل شد. منبع: Chainalysis

بر اساس داده های Chainalysis، جریان خروجی ساعتی از CEX به DEX در 11 مارس، مدت کوتاهی پس از تعطیلی SVB توسط تنظیم کننده های کالیفرنیا، از 300 میلیون دلار گذشت.

پدیده مشابهی در زمان ورشکستگی صرافی ارز مجازی FTX در سال گذشته مشاهده شد و این نگرانی وجود داشت که آلودگی به سایر شرکت های ارز مجازی سرایت کند.

با این حال، داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Token Terminal نشان می دهد که افزایش حجم معاملات روزانه DEX های بزرگ در هر دو مورد کوتاه مدت است.

حجم معاملات روزانه DEX های بزرگ از سپتامبر تا مارس. سس: ترمینال توکن.

USDC به عنوان یکی از دارایی های برتر در حال مهاجرت به DEX شناخته شد. Chainalysis گفت: با توجه به اینکه USDC پس از اعلام استیبل کوین Circle اعلام کرد که SVB 3.3 میلیارد دلار ذخایر باقی مانده است، تعجب آور نیست.

مربوط: Circle «تقریباً همه» ماینینگ و بازخرید عقب مانده USDC را پاک می کند

چیزی که مایه تعجب است، افزایش خرید USDC در DEX های بزرگی مانند Curve3pool و Uniswap است که به گفته او “افزایش زیادی در جذب کاربر برای برخی دارایی ها داشت، اما فقط USDC بود.” من اینجا هستم.

کسب توکن در Uniswap از 7 مارس تا 14 مارس. منبع: Chainalysis

Chainalysis تئوری می‌کند که این به دلیل اعتماد به استیبل‌کوین‌ها است، و شرط می‌بندد که استیبل کوین در 13 مارس نسبتاً ارزان بود و به گفته CoinMarketCap دوباره تثبیت خود را به دست آورد. برخی از کاربران کریپتو در حال بارگیری در USDC هستند.

Depeg مختصری از USDC از 11 مارس تا 13 مارس. منبع: CoinMarketCap.

نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا