اخبار ارز دیجیتال

موارد استفاده گسترده از رمزنگاری تا سال ۲۰۳۰ ظاهر می شود – مدیر Coinbase

کوین تلگراف با جسی پولاک، رئیس پروتکل کوین بیس و خالق بیس، در مورد بلاک چین جدید این شرکت صحبت می کند، که در حال حاضر نیرویی است که می توان با آن حساب کرد.

کوین بیس، بلاک چین جدید خود، Base را در اواخر جولای راه اندازی کرد و در حال حاضر یک بازیگر اصلی در زنجیره لایه ۲ مبتنی بر اتریوم است.

به عنوان مثال، طبق گفته EtherScan، در ۲۱ سپتامبر، این زنجیره تقریباً ۶۷۷۰۰۰ تراکنش و ۸۷۰۱۶۳ “آدرس جدید تایید شده” را مشاهده کرد.

در مقایسه، Arbitrum، یک لایه برجسته ۲ که در ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد، ۹۲۵۰۰۰ تراکنش و ۵۴۲۳۳ آدرس جدید در همان روز داشت.

رئیس پروتکل کوین بیس، جسی پولاک، در کنفرانس اصلی شبکه مساری در شهر نیویورک در روز چهارشنبه، ۲۰ سپتامبر، به کوین تلگراف گفت که پایگاه در حال حاضر میزبان صدها پروژه غیرمتمرکز است. اینها عبارتند از اوراکل های تورم غیرمتمرکز، پروژه های پاداش رستوران، جمع آوری بیمه، و همه چیز در این بین. در حالی که.

پولاک، یک نیروی کلیدی در پشت پروژه Base، با Cointelegraph در Mainnet صحبت کرد و دیدگاه کوین بیس برای پلتفرم جدید، افزایش انتظارات برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و تکامل فناوری بلاک چین را پوشش داد. ما یک پرسش و پاسخ برگزار کردیم.

کوین تلگراف: پایگاه “دیدگاه روشنی دارد: آوردن ۱ میلیون سازنده و ۱ میلیارد کاربر بعدی در زنجیره. ” این یک عدد بزرگ است. چقدر طول می کشد تا به آن برسیم؟

جسی پولاک: این به طور خاص در مورد Base نیست، بلکه در مورد ۱ میلیارد کاربر است که به صورت زنجیره ای وارد می شوند و از قدرت این پلت فرم جدید استفاده می کنند. [i.e., blockchain] این در مورد توسعه برنامه هایی است که شفاف، باز، جهانی هستند و می توانند زندگی مردم را بهبود بخشند. بدیهی است که Base نقش بزرگی در آن بازی دارد، اما بسیار بزرگتر از ماست. ما معتقدیم نقش ما کمک به گسترش این کیک است.

سی تی: جدول زمانی چیست؟

روز: من می بینم که در این دهه اتفاق می افتد و تا سال ۲۰۳۰ ۱ میلیون شغل توسعه دهنده ایجاد می شود. دهه ۲۰۲۰ در حال حاضر شاهد تغییرات عمده ای در صنعت و در سراسر جهان است. زودتر از آنچه مردم انتظار دارند اتفاق می افتد.

CT: هنوز چه کاری باید قبل از پذیرش جریان اصلی انجام شود؟

ژاپن: سه اتفاق سطح بالا باید بیفتد. اول، ما باید استفاده از این برنامه‌هایی را که در حال توسعه هستیم برای مردم ارزان‌تر کنیم. ما با استفاده از Base به اولین چندین مرتبه صرفه جویی در هزینه دست یافتیم. همان برنامه هایی که قبلا ۵ یا ۱۰ دلار قیمت داشتند، اکنون با قیمت ۵ تا ۱۰ سنت در دسترس هستند.

با این حال، ما معتقدیم که این کافی نیست. ما می خواهیم هزینه ها را تا حدی کاهش دهیم که تقریباً برای کاربران غیرقابل محسوس باشد.

در مرحله بعد، ما می خواهیم استفاده از این برنامه ها را برای افراد آسان تر کنیم. بسیاری از آن در مورد ایجاد یک تجربه کیف پول بهتر است.

سوم، زیرساخت هویت درون زنجیره ای باید بهبود یابد. امروزه، بیشتر وام‌گیری‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه‌یافته، وثیقه ضعیفی در قالب کارت‌های اعتباری یا ترتیبات «اکنون بخر، بعدا پرداخت کن» است. و این چیزها در حال حاضر به دلیل فقدان یک سیستم هویت قابل اعتماد در زنجیره تقریبا غیرممکن است.

بنابراین، هزینه های کمتر، کیف پول های بهتر و هویت بهتر برای فعال کردن موج بزرگ بعدی از موارد استفاده مورد نیاز است.

سی تی: شما گفتید که کاری که اکثر مردم تاکنون با ارزهای دیجیتال انجام داده اند، سفته بازی در بازار کریپتو بوده است و زمان برداشتن گام بعدی فرا رسیده است. به عنوان مثال، آیا تمرکز بسیار روی قیمت بیت کوین در بازار اشتباه بود؟

پولاک: من فکر می کنم این از منظر چگونگی تکامل چرخه عمر فناوری درست است. به عنوان مثال، کارلوتا پرز می نویسد که حباب های مالی با توجه به نوآوری های مهم فناوری مانند اینترنت و برق تقریباً اجتناب ناپذیر هستند. یک منحنی S از این پذیرش وجود دارد. [See chart below.] بسیاری از نوآوری ها در ابتدا توسط حدس و گمان هدایت می شوند، زیرا مردم پتانسیل این فناوری را می بینند. این سفته‌بازی سرمایه جذب می‌کند و اساساً به نوآوری کمک مالی می‌کند، که در نهایت منجر به تأثیرات تغییر جهان می‌شود.

پذیرش فناوری اغلب از منحنی S پیروی می کند. بلاک چین ممکن است اکنون در یک نقطه عطف باشد.

سی تی: الان کجا هستیم؟

ژاپن: وقت آن رسیده که از آن خارج شویم. [speculative] ما مراحلی را پشت سر می گذاریم و سپس وارد مرحله ای می شویم که در واقع عملی بودن را برای مردم عادی به ارمغان می آوریم. زیرساخت ها آماده است.

حتی دو سال پیش، اگر می خواستید از یک برنامه در اتریوم استفاده کنید، هزینه آن ۵، ۱۰ یا ۱۰۰ دلار برای شما خواهد بود. از ساخت موارد استفاده روزمره پشتیبانی نمی کند.

CT: صحبت از اتریوم شد، چرا کوین بیس تصمیم گرفت لایه ۲ را بر روی بلاک چین اتریوم بسازد؟ آیا تا به حال به استفاده از شبکه اصلی جداگانه فکر کرده اید؟

روز: در واقع سه بار به فکر ساختن زنجیر بودیم. ۲۰۱۸، ۲۰۲۰ و اخیراً ۲۰۲۳ بود. و دو بار اول به ساخت یک لایه جایگزین ۱ نگاه کردیم که بتواند با اتریوم رقابت کند. چیزی که یاد گرفتیم این بود که نمی‌خواستیم خودمان را در جزیره‌ای قرار دهیم که از اکوسیستم‌های دیگر جدا شده بود.

در دور سوم، همه گزینه ها از جمله اتریوم، لایه جایگزین ۱ و لایه ۲ را در نظر گرفتیم. چیزی که در مورد اتریوم برای ما طبیعی بود این بود که از نظر ارزش، فعالیت و توسعه دهندگان، بزرگترین اکوسیستم رمزنگاری است. یا دو – بنابراین با ساختن پایه به عنوان لایه ۲ اتریوم، می‌توانیم به گسترش اتریوم کمک کنیم و بخشی از این اکوسیستم بزرگ‌تر از ما شویم.

CT: در مورد کاستی‌های مقیاس‌پذیری اتریوم که اغلب در مورد آن صحبت می‌شود، مانند تراکم شبکه و در برخی موارد، هزینه‌های بالونی چطور؟

روز: اگر به تاریخچه اتریوم نگاه کنید، دیدگاه اصلی این بود: همه این کارها را در لایه ۱ انجام می دهیم و از طریق شاردینگ افزایش می دهیم. اما در حدود ۲۰۲۰-۲۰۲۱، زمانی که لایه ۲ آمد، انجمن اتریوم و گروه توسعه هسته اساساً گفتند: چه می شود اگر به جای تلاش برای معرفی این همه پیچیدگی در لایه ۱، استراتژی خود را برای ایجاد زیرساخت هایی تغییر دهیم که نوآوری در لایه ۲ را امکان پذیر می کند؟

در مورد ویتالیک بود. [Buterin, Ethereum co-founder] خیلی نوشتم. و در دو سال گذشته همین اتفاق افتاده است. به عنوان مثال، در طول یک سال و نیم گذشته، Coinbase از ابتکاری به نام EIP-4844 حمایت کرده است که در دسترس بودن داده ها را به صورت مجموعه ای معرفی می کند، که منجر به کاهش کارمزد و افزایش توان تراکنش می شود.

اما به نظر شما آیا مشکلات حل شده است؟نه، حل این مشکلات سال ها طول می کشد. ما اکنون ۲-۳ سال در این سرمایه گذاری ها هستیم و ممکن است ۲-۳ سال دیگر یا بیشتر طول بکشد. اما من فکر می کنم که ما پیشرفت زیادی داشته ایم.

این را می توان در L2Beat مشاهده کرد. [See chart below].دو سال پیش [Sept. 21, 2021]در هر ثانیه ۸ تراکنش انجام شد [on average] پروژه لایه ۲ و ۱۳ TPS در شبکه اصلی اتریوم. در حال حاضر، لایه ۲ دارای ۵۸ TPS و شبکه اصلی اتریوم دارای ۱۱ TPS است. این بدان معناست که ما در عرض دو سال از کمتر از ۱ برابر به ۵.۷ برابر سریعتر رسیدیم.

تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳، میانگین تراکنش های پروژه در هر ثانیه (TPS) 54.63 TPS بود که از ۸.۰۳ TPS در سپتامبر ۲۰۲۱ افزایش داشت. در مقایسه، خط TPS اتریوم در این دوره کمی تغییر کرد.

سی تی: تعجب کردی؟ رسانه اجتماعی “Buzz” DAPP — Friend.tech — بزرگترین دستاورد Base در ابتدا پس از راه اندازی در تابستان چه بود؟ این هزینه در ۲۴ ساعت از ۱ میلیون دلار گذشت. با این حال، ممکن است این مورد استفاده جدی که برخی از منتقدان انتظار داشتند، نبوده باشد.

روز: خب، وقتی اولین اپلیکیشن اجتماعی در اینترنت منتشر شد، عده ای به آن نگاه کردند و گفتند این یک اسباب بازی است. چه زمانی کارهایی مانند ارسال روزنامه به صورت آنلاین را شروع خواهیم کرد؟ با نگاهی به وضعیت فعلی، برنامه های اجتماعی روزانه توسط میلیاردها نفر استفاده می شود. برنامه های اجتماعی همچنان راهی برای ارتباط افراد خواهند بود و نقش مهمی در زنجیره ایفا خواهند کرد.

قدرت این نسل بعدی اپلیکیشن‌های اجتماعی زنجیره‌ای این است که به افراد مالکیت مستقل می‌دهند. آنها همچنان صاحب خلاقیت خود خواهند بود و همچنان تحت کنترل خواهند بود، نه شرکت های بزرگی که در حال حاضر آنها را کنترل می کنند.

CT: آیا می‌توانید در مورد DApp منتشر شده در Base که شما را هیجان زده می‌کند به ما بگویید؟

روز: Blackbird، یک پلت فرم تعامل مشتری برای رستوران ها را بررسی کنید. به یک رستوران شرکت کننده بروید، روی تلفن خود ضربه بزنید و فوراً تشخیص دهید که چه کسی هستید. آنها تجربه شما را سفارشی می کنند. مشتریان مکرر می توانند مزایای ویژه ای کسب کنند. در حال حاضر در ۱۰ تا ۱۵ رستوران در شهر نیویورک در دسترس است و برنامه هایی برای گسترش به زودی در کالیفرنیا وجود دارد. افراد زیادی در توییتر در مورد آن صحبت می کنند.

CT: بلاک چین در نهایت “برنامه قاتل” خود را از کجا پیدا می کند؟ آیا می‌تواند کاری را که ایمیل برای اینترنت انجام داد، برای دنیای کریپتو انجام دهد یا اینکه در حال حاضر در افق شماست؟

روز: هرگز یک برنامه قاتل واحد وجود نخواهد داشت. برنامه های قاتل زیادی وجود خواهد داشت. برخی از آنها شروع به ظهور می کنند. استیبل کوین ها بیشترین استفاده را در دنیای واقعی دارند. اگر به مجموع تراکنش های استیبل کوین در سال گذشته نگاه کنید، این رقم بسیار بزرگی است. این یک محرک اصلی آزادی اقتصادی در دهه آینده خواهد بود. این امکان را برای مردم کشورهایی مانند آرژانتین و ترکیه فراهم می کند که به ارزهای باثباتی مانند دلار آمریکا دسترسی داشته باشند.

اما این فقط استیبل کوین نیست. برنامه های زنجیره ای زیادی وجود خواهند داشت که زندگی مردم را به سمت بهتر تغییر می دهند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Andrew Singer
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا