🚨 اخبار ارز دیجیتال

لایحه جدید ایالات متحده شرکت ها را ملزم می کند تا معاملات خارج از زنجیره را به CFTC گزارش دهند

هدف قانون جدید محافظت از سرمایه گذاران کریپتو در برابر اختلافات، دستکاری و کلاهبرداری است که ممکن است ناشی از تراکنش های خارج از زنجیره باشد.

لایحه جدید ایالات متحده با هدف الزام ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری به گزارش تمام تراکنش های بلاک چین به یک مخزن دولتی است.

در ۲۸ سپتامبر، نماینده دموکرات ایالات متحده، Don Beyer، قانون گزارش تراکنش کالاهای دیجیتال خارج از زنجیره را معرفی کرد، که طبق آن پلتفرم های معاملاتی باید همه تراکنش ها را به یک مخزن ثبت شده در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش دهند.

هدف قانون جدید محافظت از سرمایه گذاران کریپتو در برابر اختلافات، دستکاری و کلاهبرداری است که ممکن است ناشی از تراکنش هایی باشد که خارج از زنجیره یا در سراسر شبکه های بلاک چین رخ می دهد. برخلاف تراکنش‌های زنجیره‌ای، تراکنش‌های رمزنگاری خارج از زنجیره فوراً در بلاک چین ثبت نمی‌شوند، بلکه از طریق یک لایه ثانویه پردازش می‌شوند و ردیابی آنها را تا حدودی دشوار می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است که با ظهور پلتفرم های معاملاتی و تمایل به افزایش زمان تراکنش و کاهش هزینه ها، هزاران تراکنش “خارج از زنجیره” انجام می شود و در بلاک چین های در دسترس عموم ثبت نمی شود.

Beyer نوشت: «متاسفانه، ثبت سوابق داخلی این نهادهای خصوصی می‌تواند بسیار متفاوت باشد، که می‌تواند سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان را در برابر تقلب و دستکاری آسیب‌پذیر کند.»

“این لایحه یک گام عقل سلیم برای بازگرداندن شفافیت و اعتماد به بازارهای دارایی دیجیتال است.”

بر اساس این لایحه، ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال موظف خواهند بود تمام تراکنش‌های خارج از زنجیره را ظرف ۲۴ ساعت به یک مخزن تراکنش ثبت شده در CFTC گزارش دهند. در این اطلاعیه آمده است که این الزامات مشابه قوانین مربوط به «تعداد همه اوراق بهادار و معاملات سوآپ» است.

مربوط: صورتحساب کریپتو ممکن است به تعویق بیفتد زیرا بسیاری برای تعطیلی دولت ایالات متحده آماده می شوند

قانونگذاران ایالات متحده اخیراً بر تنظیم ارزهای دیجیتال متمرکز شده اند. در اواسط سپتامبر، ۹ سناتور آمریکایی حمایت خود را اضافه کردند. قانون پیشگیری از پولشویی دارایی دیجیتال سناتور الیزابت وارن. در شکل فعلی، این قانون که در ژوئیه ۲۰۲۳ مجدداً معرفی می شود، با هدف سرکوب کیف پول های دیجیتال غیرحضوری و گسترش مسئولیت قانون اسرار بانکی از جمله سایر اقدامات قانونی برای مبارزه با سوء استفاده از پول دیجیتال است.

مجله: مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد.

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا