🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی پرتغال ارزهای دیجیتال را ناپایدار می داند و خواستار مقررات جهانی است

ماریو سنتنو از MiCA، اولین چارچوب جامع ارز دیجیتال اتحادیه اروپا تمجید کرد، اما از تقویت بیشتر تلاش‌های نظارتی در سطح بین‌المللی حمایت کرد.

ماریو سنتنو، رئیس بانک پرتغال، با این استدلال که تلاش‌های ملی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال نمی‌تواند بدون یک چارچوب جهانی به درستی عمل کند، به جمع قانون‌گذاران پیوست.

بخشی از صحبت های ماریو سنتنو. منبع: publicnow.com

سنتنو در سخنرانی افتتاحیه خود در کنفرانس بانکداری و ثبات مالی پرتغال در ۲ اکتبر ۲۰۲۳ خواستار همکاری بین المللی برای ایجاد یک “چارچوب قوی” و اجتناب از امکان “آبیتراژ نظارتی” شد.

کوته فکری است که فکر کنیم تنظیم و نظارت بر این خطرات جهانی و بازیگران بین المللی در سطح ملی کافی است.

در مورد دارایی‌های کریپتو و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، سنتنو به «خطرات غیرقابل انکار» اشاره کرد که در بلندمدت اجتناب‌ناپذیر هستند. این مقام رسمی نسبت به پتانسیل دموکراتیک کردن دارایی های دیجیتال یا حتی توانایی آنها برای بقای نهایی ابراز ناباوری کرد.

این محصولات ناپایدار در طول همه‌گیری کووید-۱۹ محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، اما ثابت شده‌اند که ناپایدار هستند، که به‌طور قابل‌توجهی منجر به فروپاشی برخی از محصولات شد.

سنتنو اولین چارچوب جامع ارز دیجیتال اتحادیه اروپا، بازار دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) را ستود، اما خواستار ادغام بیشتر تلاش‌های نظارتی در سطح بین‌المللی بر اساس اصل “ریسک‌های یکسان، مقررات یکسان” شد.

مربوط: بانک مرکزی برزیل به دلیل افزایش شدید قیمت ارز مجازی، مقررات را تشدید می کند

نظر بسیار مشابه اخیراً توسط مدیر اجرایی استراتژی، سیاست و مدیریت اداره نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) بیان شده است. روپرت شفر در یک پست وبلاگی اذعان کرد که معرفی MiCA در اتحادیه اروپا به وضوح مقررات ارزهای دیجیتال را ارتقا داده است، اما همچنین به تناقضات موجود در مقیاس جهانی اشاره کرد.

در ماه آگوست، نخست وزیر هند، نارندرا مودی نیز در جریان اجلاس سالانه گروه ۲۰ (G20) خواستار همکاری جهانی در توسعه مقررات ارزهای دیجیتال شد.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا