اخبار ارز دیجیتال

دولت بریتانیا درخواست قانونگذاران را برای رفتار با ارزهای دیجیتال مانند قمار رد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دولت در حال حاضر برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال کار می کند و اضافه کرد که پیش نویس لایحه نظارتی ماه گذشته به مجلس ارائه و مورد بحث قرار گرفت.

دولت بریتانیا پیشنهاد کمیسیون خزانه‌داری بریتانیا را برای تنظیم تجارت خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال به همان شیوه‌ای که قمار را تنظیم می‌کند، رد کرد و تاکید کرد که با موضع این کمیسیون «به شدت مخالف است».

یک کمیته پارلمانی بریتانیا در گزارشی در ۱۷ می به کمیته مجلس عوام خواستار تنظیم بازار ارزهای دیجیتال این کشور مانند قمار شد. کمیته مالی گفت که فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با اصل «ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان» سازگار است.

اندرو گریفیتس، وزیر خدمات مالی بریتانیا در پاسخ به کمیسیون در ۲۰ ژوئیه، این پیشنهاد را رد کرد و اظهار داشت که خزانه داری قاطعانه با “توصیه کمیسیون برای تنظیم تجارت خرده فروشی و فعالیت های سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری بدون پشتوانه به عنوان قمار و نه به عنوان خدمات مالی” مخالف است.

همه اشکال قمار در بریتانیا تحت قانون قمار ۲۰۰۵ تنظیم شده است. کسب‌وکارهایی مانند سالن‌های بینگو، بخت‌آزمایی‌ها، سالن‌های قمار، کتاب‌فروشی‌های آنلاین و کازینوها برای مهار قمار اجباری و اجرای اقدامات ضد پولشویی تحت نظارت هستند.

مربوط: خزانه داری بریتانیا طرح های NFT ضرابخانه سلطنتی را لغو کرد

در پاسخ دولت اشاره شد که چنین رویکردی می تواند کاملاً بر خلاف توصیه های مورد توافق جهانی از سوی سازمان های بین المللی و نهادهای تنظیم کننده استاندارد باشد. دولت بریتانیا معتقد است توصیه‌های کمیسیون ممکن است منجر به اختیارات نامشخص و همپوشانی بین تنظیم‌کننده مالی و کمیسیون قمار شود.

دولت در حال حاضر برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال کار می کند و اضافه کرد که پیش نویس لایحه نظارتی ماه گذشته به مجلس ارائه و مورد بحث قرار گرفت. دولت در مورد تعیین استانداردها برای صنعت کریپتو و شرکت های رمزنگاری گفت:

“خزانه داری و FCA با صنعت همکاری خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که شرکت های ارز دیجیتال از معیارهای مورد نیاز برای تایید در دروازه FSMA آگاهی کامل دارند. ارتباطات بیشتری در آینده انجام خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که معیارهای تایید به وضوح برای شرکت های ارز دیجیتال فعال در بریتانیا در دسترس است.”

دولت همچنین گفت که این قانون می تواند تا پایان سال ۲۰۲۳ اجرایی شود و تاکید کرد که توصیه های کمیسیون نیز مورد توجه قرار گرفته است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه است

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا