اخبار ارز دیجیتال

کدام بازار خرسی؟انتظار می رود این وب سایت های ارزهای دیجیتال در سال 2023 شاهد افزایش ترافیک باشند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند HTX (Huobi سابق) و OKX به ترتیب شاهد افزایش 200 درصدی و 185 درصدی ترافیک خود از سال تا امروز بوده‌اند.

به طور گسترده اعتقاد بر این است که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در سال 2023 وارد بازار نزولی خواهند شد، اما با توجه به معیارهایی مانند ترافیک وب سایت در پلتفرم های رمزنگاری خاص، ممکن است لزوماً اینطور نباشد.

در حالی که برخی از وب‌سایت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند بایننس و کوین‌بیس در سال ۲۰۲۳ شاهد کاهش قابل‌توجهی در ترافیک بودند، بسیاری دیگر نیز تجربه مخالفی را تجربه کردند.

بر اساس داده های پلتفرم تجزیه و تحلیل وب Similarweb، مجموع بازدیدهای ماهانه از وب سایت Binance از 69 میلیون بازدیدکننده در ژانویه 2023 به 54 میلیون بازدیدکننده در آگوست 2023 کاهش یافته است. وب سایت کوین بیس در این مدت شاهد کاهش 15 درصدی ترافیک بود و بازدیدها از 33.5 میلیون به 28.4 میلیون کاهش یافت.

با این حال، بسیاری از وب‌سایت‌های مبادلات ارز دیجیتال از نظر ترافیک با موفقیت بیشتری روبرو هستند. وب سایت های مبادلات ارزهای دیجیتال مانند OKX، HTX (Huobi سابق)، Gate.io، CoinW، XT.com و Bitmart شاهد ترافیک قابل توجهی از سال تا به امروز (YTD) بوده اند، بر اساس داده های Similarweb که توسط Cointelegraph قابل دسترسی است.

بر اساس داده‌ها، بازدیدکنندگان ماهانه وب‌سایت‌های HTX از سال تا به امروز بیش از 200 درصد افزایش یافته‌اند و از 7.3 میلیون در ژانویه به 22 میلیون در آگوست افزایش یافته‌اند. وب سایت OKX شاهد افزایش مشابهی در ترافیک بوده است، به طوری که کل بازدیدهای ماهانه 185 درصد از 8 میلیون در ابتدای سال 2023 به 22.8 میلیون در ماه آگوست افزایش یافته است.

صرافی های Gate.io و Coinw به ترتیب شاهد افزایش 143 و 66 درصدی ترافیک وب سایت خود نسبت به سال گذشته بوده اند. ترافیک وب‌سایت‌های پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال XT.com و Bitmart تا کنون در سال جاری حدود 40 درصد افزایش یافته است و به بیش از 9.5 میلیون بازدیدکننده ماهانه رسیده است.

بر اساس داده ها، ترافیک کراکن، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالات متحده نیز در سال جاری افزایش یافته است و بر اساس داده ها، حدود 11 درصد نسبت به سال گذشته از 5 میلیون به 5.6 میلیون افزایش یافته است.

وب‌سایت‌های برخی صرافی‌های رمزنگاری متمرکز (CEX) تنها وب‌سایت‌های رمزنگاری نیستند که شاهد افزایش ترافیک در سال جاری هستند. ما همچنین شاهد افزایش در میان برخی کیف پول‌های رمزنگاری نرم‌افزاری، صرافی‌های غیرمتمرکز رمزنگاری (DEX) و سایر خدمات ارز دیجیتال هستیم.

Metamask، یک کیف پول ارزهای رمزنگاری شده خودسرپرست، جهش 31 درصدی در ترافیک را ثبت کرد و بازدیدهای ماهانه از 4.5 میلیون در ژانویه 2023 به 5.9 میلیون در آگوست افزایش یافت. کیف پول شخصی بایننس Trust Wallet نیز امسال شاهد افزایش ترافیک بوده است و بازدیدهای ماهانه حدود 7 درصد از 2.9 میلیون به 3.1 میلیون افزایش یافته است.

پیشرو DEX Uniswap تا به امروز شاهد افزایش 28 درصدی در ترافیک وب سایت بوده است که از 3.9 میلیون بازدید در ژانویه به 5 میلیون در آگوست رسیده است.

شرکت کارت هدیه ارزهای دیجیتال Bitrefill یکی دیگر از وب سایت های ارزهای دیجیتال است که در سال جاری شاهد افزایش جزئی در ترافیک بوده است. تعداد بازدیدکنندگان ماهانه وب سایت Bitrefill تا آگوست به 1 میلیون نفر رسید که نسبت به حدود 900000 بازدید کننده ماهانه در ژانویه 2023، 12 درصد افزایش داشته است.

مرتبط: هند، نیجریه و تایلند در صدر فهرست پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال Chainarise در سال 2023 هستند.

با توجه به اینکه بسیاری از وب‌سایت‌های کریپتو در سال جاری رشد قابل‌توجهی داشتند، این می‌تواند نشان دهد که ارزهای دیجیتال ممکن است بازار نزولی نباشد. اگرچه ترافیک وب سایت ارزهای دیجیتال حجم معاملات را منعکس نمی کند، اما همچنان به عنوان یک شاخص مهم پذیرش و تقاضا برای خدمات ارزهای دیجیتال عمل می کند.

به گفته چندین ناظر، ترافیک وب سایت کریپتو تنها مدرکی نیست که نشان می دهد ارزهای دیجیتال در بازار نزولی قرار ندارند.

طبق یکی از تعریف‌های بازار نزولی، یک روند نزولی زمانی رخ می‌دهد که شاخص یا دارایی بازار بیش از 20 درصد از اوج اخیر خود کاهش یابد. بر اساس داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین تنها 12 درصد از بالاترین قیمت اخیر خود یعنی 31400 دلار کاهش یافته است.

به گفته برخی از ناظران صنعت، کاملاً دقیق نیست که بگوییم این روزها ارزهای دیجیتال در بازار نزولی قرار دارند، زیرا “بیت کوین همیشه در بازار صعودی بوده و همیشه در بازار صعودی خواهد بود.”

مجله: سوال بزرگ: دقیقاً ناقوس مرگ برای ارزهای دیجیتال چیست؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا