اخبار ارز دیجیتال

رئیس SFC هنگ‌کنگ می‌گوید تجارت ارزهای دیجیتال بخش کلیدی اکوسیستم دارایی‌های رمزنگاری شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته جولیا لئونگ فونگ یی، مدیر عامل کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ، پس از ورشکستگی FTX، ادغام دارایی های رمزنگاری شده در رژیم نظارتی بسیار مهم بود.

جولیا لئونگ فونگ یی، مدیر عامل کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) گفت: هنگ کنگ در پی فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX در نوامبر گذشته، مقررات Web3 را معرفی می کند و اشاره کرد که تجارت ارزهای دیجیتال بخش مهمی از اکوسیستم دارایی های رمزنگاری شده است.

لئون در سخنرانی اخیر خود توضیح داد که یک سیستم مجوز جدید برای ارائه دهندگان دارایی های رمزنگاری شده تضمین می کند که سرمایه گذاران محافظت می شوند و در عین حال خطرات پیش روی موسسات مالی را در نظر می گیرند. از نظر او، الحاق ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال به سیستم نظارتی تنها راه پذیرش نوآوری و تقویت اعتماد بازار پس از ورشکستگی FTX بود.

هنگ کنگ از سقوط FTX برای کاهش خطرات نظارتی مرتبط با مبادلات متمرکز استفاده کرد. در دسامبر، نزدیک به ۳۰ روز پس از شروع بحران ارزی، شورای قانونگذاری کشور، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را در همان قوانینی که موسسات مالی سنتی را تنظیم می کنند، گنجاند.

مرتبط: دولت هنگ کنگ بانک های بزرگ را برای پذیرش مشتریان رمزنگاری تحت فشار قرار می دهد

قوانین جدید دستورالعمل های سختگیرانه AML و قوانین حمایت از سرمایه گذاران را به صرافی های مجازی که به دنبال راه اندازی عملیات در هنگ کنگ هستند، خواهد آورد. همچنین یک طرح مجوز جدید را معرفی خواهد کرد تا به سرمایه گذاران خرد اجازه داد و ستد دارایی های مجازی را بدهد. تا همین اواخر، تجارت دارایی دیجیتال به سرمایه گذاران حرفه ای و معامله گران با دارایی های بانکی حداقل ۱ میلیون دلار محدود می شد.

به گفته لئونگ، رژیم مجوز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ نمونه خوبی از سیاست “یک کشور، دو سیستم” چین است. در حالی که سرزمین اصلی چین ارزهای دیجیتال را از سال ۲۰۲۱ ممنوع کرده است، هنگ کنگ رویکرد متفاوتی را با ترویج محیطی خوشایند برای مشاغل ارزهای دیجیتال در پیش گرفته است.

در طول ۱۲ ماه گذشته، بیش از ۱۵۰ شرکت Web3 در بندرهای سایبری هنگ کنگ، مراکز دیجیتالی که توسط دولت های محلی برای تقویت نوآوری راه اندازی شده اند، فعالیت هایی را راه اندازی کرده اند. این هجوم پس از آن اتفاق افتاد که دولت ۵۰ میلیون یوان (۷ میلیون دلار) را برای تسریع توسعه Web3 اختصاص داد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – همچنین نکات مالیاتی کریپتو

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا