اخبار ارز دیجیتال

ربات معامله گر ارزهای دیجیتال 200 میلیون دلار وام می گیرد و 3 دلار سود می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از اعضای انجمن ربات را ستایش کرد، “سود، سود است.”، در حالی که یکی دیگر گفت که این رویداد نشان می دهد که بازارهای نزولی چقدر می توانند بد باشند.

یک ربات معامله گر ارز دیجیتال که برای اجرای معاملات آربیتراژ برنامه ریزی شده بود، حرکات پیچیده مختلفی را در بلاک چین اتریوم انجام داد، از جمله گرفتن وام فلش 200 میلیون دلاری برای تضمین سود تنها 3.24 دلار در مزرعه برنج.

در 14 ژوئن، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence گزارشی از فعالیت ربات ها را به اشتراک گذاشت. این شرکت گفت که این معامله توسط یک ربات آربیتراژ انجام شده است که توسط وام فلش پشتیبانی می شود.

این شرکت تحلیلی توضیح داد که مقدار بالای DAI وام گرفته شده به دلیل قرارداد “DssFlash” MakerDAO است که به DAI اجازه می دهد تا هر مبلغی تا سقف 500 میلیون دلار با کارمزد صفر وام بگیرد. این بدان معناست که ربات‌ها می‌توانند وام‌های بدون وثیقه بدهند تا زمانی که دارایی‌های وام داده شده در همان بلوک پرداخت شود.

به گفته Arkham، ربات 200 میلیون DAI (DAI) از پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) MakerDAO وام گرفت و وجوه را وارد بازار AAVE DAI کرد. پس از این، 1.349 اتر پیچیده (WETH) در برابر وجوه قرض گرفته شد. سپس از WETH برای خرید توکن های Threshold Network (T) در صرافی Curve استفاده شد و در Balancer پروتکل نقدینگی فروخته شد.

این معاملات در مجموع 0.019 اتر (ETH) را برای ربات به ارمغان آورد. این در زمان معامله حدود 33 دلار ارزش داشت. با این حال، کارمزد تراکنش برای این تراکنش حدود 28.76 دلار بود و یک دلار دیگر برای سازنده بلاک ارسال شد. این باعث شد ربات تنها 3.24 دلار سود داشته باشد.

مربوط: ربات تجارت ساندویچ غذا را با بهره برداری 25 میلیون دلاری از دست می دهد

ریسک در مقایسه با مقدار پولی که می‌توان به دست آورد زیاد به نظر می‌رسید، اما اعضای جامعه از ربات تمجید کردند و گفتند که “سود یک سود است.”در همین حال، یکی از کاربران توییتر گفت انجام این کار با مبلغ ناچیز نشان می دهد که بازار نزولی چقدر بد است.

از سوی دیگر، همه ربات ها روی معاملات کم سود کار نمی کنند. در 20 آوریل، یک اپراتور ربات از یک حمله ساندویچی علیه یک معامله گر memecoin استفاده کرد تا بیش از 1 میلیون دلار به دست آورد. بیشتر سودها مربوط به فعالیت معاملاتی در ممکوین هایی مانند Pepe (PEPE) و Wojak (WOJAK) بود.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا