اخبار ارز دیجیتال

با رسیدن بازارها به نقطه عطف، معامله گران کریپتو ریسک را از بین می برند و به استیبل کوین ها پناه می برند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده‌های زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که فعالان بازار ریسک گریز هستند و با نزدیک شدن بازار ارزهای دیجیتال به یک حرکت تعیین‌کننده، به استیبل کوین‌ها و بیت کوین پناه می‌برند.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد سرمایه گذاران به سمت دارایی های بدون ریسک مانند استیبل کوین و بیت کوین روی آورده اند. تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که آلت کوین در نقطه عطف کلیدی بین شکست مثبت و شکست منفی قرار دارد.

تحلیل Glassnode از Uniswap و حجم معاملات آتی نشان می‌دهد که نگرانی‌های نظارتی و کمبود نقدینگی باعث کاهش ریسک معامله‌گران می‌شود و روند صعودی که در سه ماهه اول 2023 شروع شده بود در آوریل مشخص شد.

در این گزارش، ممکن است به نظر برسد که memecoin باعث افزایش حجم معاملات Uniswap شده است، اما نگاهی دقیق تر به استخر Uniswap نشان می دهد که اکثر حجم معاملات شامل بیت کوین، اتر (ETH) و پایدار است. به دلیل ارز دیجیتال برتر این سکه.

علاوه بر این، حملات ساندویچ و تجارت ربات ها بخش قابل توجهی از این فعالیت تجاری را تشکیل می دهند. در این گزارش آمده است:

با توجه به تعداد زیاد ربات‌های درگیر در معاملات آربیتراژ و حملات ساندویچ، میزان حجم معاملات «ارگانیک» در Uniswap می‌تواند بیش از دو سوم کل فعالیت‌های DEX را تشکیل دهد.»

حجم معاملات آتی اتر در صرافی‌های متمرکز در ماه می کاهش یافت و میانگین حجم معاملات روزانه طی 30 روز به 12 میلیارد دلار در مقایسه با میانگین سالانه 21.5 میلیارد دلار کاهش یافت.

تحلیلگران Glassnode معتقدند که کاهش حجم معاملات آتی نشانه‌ای از این است که “علاقه تجاری و نقدینگی سازمانی بسیار ضعیف باقی مانده است.”

به طور مشابه، شکاف بزرگی بین ارز دائمی بیت کوین (BTC) و سهم بازار ارز دائمی اتر وجود دارد که بیت کوین 65.5 درصد است. در سال 2022، این دو دارایی دارای سهم مساوی از فضای مبادله دائمی بودند. با این حال، این روند در سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

مزیت حجم پایدار BTC در مقابل ETH.منبع: Glassnode

تتر (USDT) بخش قابل توجهی از خروجی را از سکه USD Circle (USDC) و Binance USD Coin (BUSD) بایننس جذب کرده است، با عرضه جدید ATH USDT به 83.1 میلیارد دلار.

در بازار ارزهای دیجیتال، وجوه معمولاً از بازیگران بزرگی مانند بیت کوین و اتر به آلت کوین ها سرازیر می شود. با این حال، روندهای فوق نشان می دهد که اخیراً گردش سرمایه از آلت کوین های پر خطر به دارایی های کم خطر مانند استیبل کوین و بیت کوین صورت گرفته است.

قدرت نسبی بیت کوین و حرکت قیمت آلت کوین

تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال، که از نظر فنی سهم ارزش بازار بیت کوین را در ارزش کل ارز دیجیتال نشان می دهد، در سال 2023 قبل از مواجهه با مقاومت در سطح 48.35 درصد روندهای تجربه شده افزایش خواهد یافت.

اگر خریداران بیت کوین نتوانند از این مقاومت خارج شوند، بازار می تواند انتظار افزایش آلت کوین ها را نسبت به بیت کوین داشته باشد.

تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

در همین حال، نمودار TOTAL2 که ارزش بازار ارزهای دیجیتال به استثنای بیت کوین را اندازه گیری می کند، شکست مثبت خود را از الگوی مثلث معکوس کرد و شاخص را به الگوی مثلث نزولی که در اکتبر 2022 شروع شد، برگرداند.

مربوط: قیمت گاز اتریوم پس از دیوانگی memecoin در ماه می کاهش یافت

ارزش بازار آلت کوین در حال حاضر در یک الگوی مثلث نزولی نزولی با اوج های پایین تر و سطح حمایت موازی 433.39 میلیارد دلار محدود شده است. شکستن زیر این سطح احتمالاً فروش را تسریع می کند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به استثنای بیت کوین. منبع: TradingView

اگر خریداران تا پایان هفتگی حمایت خود را بالاتر از مقاومت موازی در 616.35 میلیارد دلار افزایش دهند، آلتکوین می تواند در چند هفته آینده به رشد خود ادامه دهد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا