اخبار ارز دیجیتال

وزیر تجارت خارجی: ارزهای دیجیتال نقش مهمی در تجارت امارات دارند

ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی گفت، امارات باید مقررات مناسبی را برای حمایت از رشد بیشتر وضع کند، زیرا این کشور استعدادهای زیادی را از بخش ارزهای دیجیتال جذب می کند.

ثانی الزیودی، وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی گفت که ارزهای دیجیتال نقش مهمی در پیشبرد تجارت جهانی در امارات متحده عربی خواهند داشت.

الزیودی در گفتگو با بلومبرگ در ۲۰ ژانویه در داووس، سوئیس، جایی که رهبران جهان برای مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ گرد هم می‌آیند، به‌روزرسانی‌های زیادی در مورد مشارکت‌ها و سیاست‌های تجاری امارات متحده عربی برای سال ۲۰۲۳ ارائه کرد.

وزیر تانی الزیودی: بلومبرگ

وزیر در توضیح بخش کریپتو گفت: «ارزهای رمزنگاری شده نقش مهمی در تجارت امارات متحده عربی در آینده ایفا خواهند کرد» و افزود: «مهمترین چیز اطمینان از حاکمیت جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت‌های رمزنگاری است.»

الزیودی پیشنهاد کرد که از آنجایی که امارات متحده عربی با رژیم نظارتی کریپتو خود دست و پنجه نرم می کند، تمرکز بر تبدیل کشورهای خلیج به هابی با سیاست های رمزنگاری دوستدار با حمایت های کافی خواهد بود.

ما شروع به جذب برخی از شرکت‌ها به کشور کرده‌ایم تا با هم حاکمیت و نظام حقوقی مناسب مورد نیاز را ایجاد کنیم.»

اظهارات الزیودی تنها یک سال پس از آن است که کابینه امارات مقررات جدیدی را معرفی کرد که اساساً نهادهایی را که درگیر فعالیت‌های ارزهای دیجیتال هستند که باید مجوزها و تأییدیه‌های مرجع تنظیم دارایی مجازی (VARA) را تضمین کنند، تضمین می‌کند.

عدم انجام این کار می تواند منجر به جریمه شرکت ها تا ۲.۷ میلیون دلار بر اساس قانون جدید شود. این اقدام به اصول راهنمای تنظیم و نظارت بر دارایی‌های دیجیتالی می‌افزاید که توسط تنظیم‌کننده‌های مالی منطقه اقتصاد آزاد بازارهای جهانی در ابوظبی در ماه سپتامبر صادر شد.

اصول یک موضع دوستانه در مورد ارزهای رمزنگاری شده و در عین حال متعهد به رعایت استانداردهای بین المللی ضد پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحریم های مالی را ترسیم می کند.

عمر سلطان العلما، وزیر هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال امارات نیز در ۱۹ ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد به عنوان بخشی از پانل متمرکز بر ارزهای دیجیتال حضور یافت.

العلما خاطرنشان کرد که در حالی که ناکامی FTX یک نگرانی بزرگ است، امارات متحده عربی همچنان می‌خواهد علیرغم تمام مصیبت‌ها به یک مرکز تبدیل شود.

“آنها [crypto companies] او گفت که خانه خواندن امارات متحده عربی قطعا یک چیز مثبت است.

مربوط: بنیاد Venom مستقر در ابوظبی یک میلیارد دلار سرمایه برای وب ۳ و بلاک چین راه اندازی کرد.

وزیر همچنین امارات متحده عربی را از ادعاهایی مبنی بر اینکه شهرهایی مانند دبی به عنوان مقصد اصلی فرار برای ارقام شرم آور ارزهای دیجیتال هستند، فاصله گرفت و استدلال کرد که “افراد بد ملیت و مقصدی ندارند.”

اما او تاکید کرد که دولت ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا از هجوم بازیگران بد به خارج جلوگیری کنند.

او گفت: “شما آنها را در همه جا خواهید دید. آنها را در باهاما، نیویورک، لندن خواهید دید. برای این است که اگر کاری اشتباه انجام دهید… از جایی به جای دیگر، او را درگیر نگه دارید.”

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا