🚨 اخبار ارز دیجیتال

سورتا تاویسین، نخست وزیر جدید تایلند، سابقه ارزهای دیجیتال دارد

Sansiri، یکی از بزرگترین شرکت های املاک و مستغلات تایلند، زمانی Suretta Thavishin را به عنوان مدیر عامل خود داشت. این شرکت به دلیل حمایت از پروژه های رمزنگاری مانند XSpring شناخته شده است.

پارلمان تایلند در ۲۲ اوت به انتخاب سورتا تاویسین، سرمایه دار املاک و مستغلات به عنوان نخست وزیر آینده این کشور رأی داد. Thavishin بیشتر به عنوان رئیس و مدیر عامل سابق Sansiri شناخته می شود، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک و مستغلات تایلند، که همچنین دارای سابقه ارزهای دیجیتال است.

تاویشین ۶۰ ساله تنها نامزد پیشنهادی حزب فیو تای بود که ۴۸۲ رای از ۷۴۷ رای پارلمان تایلند را به دست آورد.

شرکت خانوادگی او، سانسیری، یک سرمایه‌گذار فعال در صنعت دارایی‌های دیجیتال تایلند بود، بنابراین برد او می‌تواند تاثیری بر صنعت ارزهای دیجیتال تایلند داشته باشد. تاویسین در آوریل ۲۰۲۳ در بحبوحه گمانه زنی ها مبنی بر انتخاب وی به عنوان نخست وزیر بعدی تایلند، از سمت مدیرعاملی Sansiri کنار رفت. او همچنین ۴.۴ درصد سهام خود را در Sansiri در آن زمان فروخت.

سورتا تاویشین، مدیرعامل سابق سانسیری.منبع: آسوشیتدپرس

در سال ۲۰۲۱، سانسیری در دور سرمایه گذاری ۲۲۵ میلیون دلاری برای شرکت مدیریت سرمایه گذاری دوستدار رمزنگاری XSpring Capital شرکت کرد. سپس XSpring در سال ۲۰۲۲ یک پلتفرم معاملاتی کاملاً یکپارچه ارزهای دیجیتال را راه اندازی خواهد کرد. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ به یکی از سه شرکت برتر در بازار مبادلات ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

به غیر از حمایت از پروژه‌های رمزنگاری بزرگ در تایلند، Sansiri تاویسین همچنین به انتشار و توزیع توکن خود از طریق XSpring در سال ۲۰۲۲ مشهور است. این دارایی دیجیتال که «توکن SiriHub» نام دارد، بخشی از یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) است که توسط املاک و مستغلات پشتیبانی می شود. در سال ۲۰۲۲، ما در مجموع ۲۴۰ میلیون توکن به عموم مردم ارائه کرده ایم.

حزب فیو تای، که تاویسین در نوامبر ۲۰۲۲ به آن ملحق شد، قبلاً نیز پیشنهاد داده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، مقداری بودجه بین مردم تایلند توزیع شود. این حزب به طور مشخص قول داده است که ۱۰۰۰۰ بات تایلند (۲۸۵ دلار) را در آوریل ۲۰۲۳ به شهروندان اهدا کند و مبلغ را به ارز دیجیتال منتقل کند.

انتظار می‌رود دولت تاویسین تا پایان سپتامبر آغاز به کار کند، اما باید دید که آیا پیشینه رمزنگاری وی بر سیاست ارزهای دیجیتال تایلند تأثیر خواهد گذاشت یا خیر.

مربوط: تایلند فیس بوک را با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و سایر تبلیغات جعلی تهدید می کند

چند روز قبل از رای گیری، آقای تاویسین به X (توئیتر سابق) گفت که در انتخابات شرکت می کند زیرا “می خواهد کشور و اقتصاد را بهبود بخشد.”او اضافه:

“دشمن من فقر و نابرابری مردم است. هدف من رفاه همه مردم تایلند است.”

این خبر چند ماه پس از آن منتشر شد که کابینه تایلند تصمیم گرفت مالیات بر درآمد شرکت و مالیات بر ارزش افزوده را برای شرکت هایی که توکن های سرمایه گذاری صادر می کنند کاهش دهد. معاون سخنگوی دولت Ratchada Donadirek که این ابتکار را در ماه مارس اعلام کرد، گفت که دولت انتظار دارد که این توکن سرمایه گذاری در دو سال آینده ۱۲۸ میلیارد بات تایلند (۳.۷ میلیارد دلار) تولید کند.

آسیا اکسپرس: حکم دادگاه بیت کوین خطرناک چین، هوبی در بحران است یا نه؟نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا