اخبار ارز دیجیتال

دادگاه چین در دومین حکم مهم وام های رمزنگاری را باطل کرد

شاکی مینگ پس از نکول وام گیرنده، هیچ راه حل قضایی برای بازیابی وام ۸۰۰۰۰ تتر ندارد.

دادگاه دوم چین حکم داده است که وام دادن به ارز مجازی فعالیتی خارج از حمایت از سیستم حقوقی این کشور است.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی در ۱۰ اکتبر از دادگاه مردمی نانچانگ، در آوریل ۲۰۲۱، فردی به نام آقای مینگ در مجموع ۸۰۰۰۰ تتر (USDT) به فردی به نام آقای باند به منظور تجارت استیبل کوین وام داد. این وام باید ظرف شش ماه بازپرداخت می شد. با این حال، زمانی که گان در پرداخت وام نکول کرد، مین تصمیم گرفت از طرف مقابل در دادگاه خلق در نانچانگ شکایت کند.

دادگاه مردمی نانچانگ در حکمی مهم در این هفته، به مجموعه‌ای از قوانین استناد کرد که ممنوعیت ارز مجازی چین را تشکیل می‌دهند و مشخص کرد که تتر به طور قانونی مناقصه قانونی صادر شده است تا دلایل لازم برای اقدام برای جبران خسارت قضایی را مطرح کند. او گفت که آقای مین از او خواسته است. برای اثبات چیزی از آنجایی که مین قادر به انجام این کار نبود، دادگاه خلق نانچانگ رای داد که این پرونده در محدوده مناسب دعاوی مدنی قرار نمی گیرد. آقای مین متعاقباً نسبت به این رأی اعتراض کرد که آن نیز رد شد. رئیس دادگاه نوشت:

مشارکت در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و معاملات ارز مجازی مستلزم خطرات قانونی است، اگر شخص حقوقی، سازمان غیرمجاز یا شخص حقیقی در ارزهای مجازی و مشتقات مرتبط با آن سرمایه‌گذاری کند که خط‌مشی عمومی را نقض می‌کند، اقدامات مدنی مرتبط باطل و باطل خواهد بود.» بر عهده آنها خواهد بود. ”

ارزهای رمزنگاری شده از اواخر سال ۲۰۲۱ در چین به دلیل نگرانی های زیست محیطی و عدم نظارت ممنوع شده اند. در یک حکم جداگانه در ماه آگوست، دادگاه مردمی جاده چانگژو ژونگ حکم داد که وام دهندگان به دلیل قصور وام گیرنده هیچ راه حل قضایی ندارند، زیرا ارز مجازی یک فعالیت ممنوعه در کشور است و قرارداد وام ۱۰۰۰۰ دلاری بیت کوین ۱۰۰۰ باطل شد.

مجله: ۶ سوال با JW Verret – پروفسور بلاک چین که پول را ردیابی می کند

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا