اخبار ارز دیجیتال

Crypto از سقوط FTX جان سالم به در برد: تحلیل زنجیره ای

به گفته Chainalysis، سقوط FTX ممکن است تأثیر نسبتاً کمتری بر اکوسیستم کریپتو داشته باشد تا نابودی کوه Gox.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، Chainalysis، فروپاشی Mt Gox را با FTX مقایسه کرد تا مشخص کند ورشکستگی FTX چگونه بر اکوسیستم تأثیر می گذارد.

او نتیجه گرفت که FTX بخش نسبتاً کوچکتری از صنعت ارزهای دیجیتال نسبت به Mt. Gox در آن زمان بود و این صنعت باید قوی تر از همیشه بازگردد.

در ۲۳ نوامبر در توییتر نخاریک ژاردین، رئیس تحقیقات Chainalysis، مقایسه را ابتدا با نگاهی به سهام بازار دو شرکت آغاز کرد و ما متوجه شدیم که میانگین ۴۶ درصد آن را تشکیل می دهد. ۱۳ درصد از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ کار کرده است.

صرافی‌های متمرکز (CEX) تنها بازیگرانی بودند که کوه Gox در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد، اما در اواخر سال ۲۰۲۲، تقریباً نیمی از کل جریان‌های مبادله‌ای از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap و Curve حاصل می‌شود. ضبط شده توسط DEX.

جریان FX در CEX در مقایسه با DEX از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲. منبع: Chainalysis

با این حال، Jardine خاطرنشان کرد که سهم بازار کوه Gox به طور پیوسته در حال کاهش است در حالی که FTX به آرامی سهم بازار را به دست می‌آورد و مسیر تجارت ارزش در نظر گرفتن را دارد.

“کوه. Gox در طول دوره رشد این دسته به یکی از مبادلات متعدد تبدیل می شد و سهم کمی از پای بزرگتر را در اختیار داشت. از سوی دیگر، FTX سهم بیشتری از پای در حال کوچک شدن را در اختیار داشت. و حتی صرافی های دیگر را نیز شکست داد. اگرچه حجم معاملات خام کاهش یافته بود.

با این وجود، ژاردین به این نتیجه رسید که Mt.Gox “در دوران CEX یکی از پایه های دسته CEX بود” و بخش بزرگ تری از اکوسیستم کریپتو در طول فروپاشی نسبت به مزرعه برنج FTX.

Jardine سپس به بررسی بهبود صنعت کریپتو پس از Mt.

مربوط: سم بنکمن-فرید در نامه ای به تیم FTX می گوید که عمیقاً برای سقوط متاسف است.

در فوریه ۲۰۱۴، کوه Gox تجارت خود را متوقف کرد، وب سایت خود را بست و پس از از دست دادن ۸۵۰۰۰۰ بیت کوین (BTC) در یک هک، درخواست حمایت از ورشکستگی داد.

در حالی که مشتریانی که در صرافی سپرده‌گذاری کرده‌اند هنوز وجوه خود را دریافت نکرده‌اند، طبق گزارش‌ها، امین Mt. Gox تا ۶ اکتبر ۱۵۰۰۰۰ BTC و تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ طلبکاران در اختیار خواهند داشت. اعلام کرد که باید روش بازپرداخت را انتخاب کنید. . .

ورود خدمات ماهانه ارز دیجیتال قبل و بعد از سقوط Mt Gox.منبع: Chainalysis

جاردین معتقد است، در میان عوامل دیگر، مانند حضور گسترده سام بنکمن-فرید، «مقایسه باید به صنعت خوش‌بینی کند». از این به بعد قوی تر از همیشه خواهیم بود.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا