🚨 اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی کریپتو نشان می‌دهد ۴۷ درصد از سرمایه‌گذاران انتظار دارند اتریوم از بیت‌کوین سبقت بگیرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که Fidelity Digital Assets پیش‌بینی‌های صعودی را برای ETH در ۱۲ ماه آینده نشان داده است، نظرسنجی دیگری از CryptoVantage نشان داد که ۴۷ درصد از سرمایه‌گذاران انتظار دارند اتر از بیت‌کوین پیشی بگیرد.

Fidelity Digital Assets “گزارش سیگنال های Q2 2023” خود را در ۱۸ ژوئیه منتشر کرد و استدلال کرد که ۱۲ ماه آینده و چشم انداز بلندمدت اتر (ETH) روشن است. قیمت اتر از سال تا به امروز ۶۲ درصد افزایش یافته است، اما شرکت سرمایه‌گذاری ممکن است در کوتاه‌مدت نسبت به اتر صعودی داشته باشد، اما این به این دلیل است که آنها معتقدند کانال صعودی یک ماهه باقی خواهد ماند.

سرمایه‌گذاران نهادی مانند Fidelity Digital Assets ممکن است چشم‌انداز بلندمدت صعودی برای قیمت ETH داشته باشند، اما تجزیه و تحلیل آنها را با داده‌های شبکه و بازار مقایسه کنید تا ببینید آیا پولی برای صرفه‌جویی دارند یا خیر. بیایید بررسی کنیم.

شاخص قیمت ۱ روزه اتر/دلار آمریکا. منبع: TradingView

فراتر از شاخص‌های فنی، منطق پشت چشم‌انداز صعودی اتر در گزارش Fidelity، نرخ سوخت بالای شبکه برای انتشار سکه، «تحرک آدرس‌های جدید» و افزایش تعداد اعتبارسنجی‌های شبکه است.

Fidelity «گزارش سیگنال‌های Q2 2023»، ۱۸ ژوئیه. منبع: Fidelity Digital Assets

طبق گزارش Fidelity، انتشار خالص از زمان ادغام سپتامبر ۲۰۲۲، عرضه خالص را بیش از ۷۰۰۰۰۰ اتر کاهش داده است. علاوه بر این، تحلیلگران استدلال می‌کنند که گلاس‌نود برای اولین بار در تاریخ، آدرس‌های اتریوم بیشتری را مبادله می‌کند، که گواهی بر پذیرش سالم این شبکه است.

این گزارش همچنین به افزایش ۱۵ درصدی تعداد اعتبارسنجی‌های فعال اتریوم در سه ماهه دوم اشاره می‌کند.

انتظارات در مورد EIP-1153 نیز در شبکه اتریوم در حال افزایش است، زیرا “اپکد ذخیره موقت” کارایی قرارداد هوشمند را بهبود می بخشد، هزینه ها را کاهش می دهد و طراحی ماشین مجازی اتریوم (EVM) را بهبود می بخشد. بر اساس داده‌های DefiLlama، که نشان می‌دهد تسلط شبکه اتریوم از ۶۰ درصد شش ماه قبل به ۴۶ درصد کاهش یافته است، این تغییر به‌ویژه برای صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) معنی‌دار است.

انتظار می رود ارتقاء Dencun هزینه های تراکنش را کاهش دهد

یکی دیگر از عوامل افزایشی بالقوه برای شبکه اتریوم، ارتقاء مورد انتظار DEX پیشرو آن، Uniswap است. با توجه به ارائه ۱۷ جولای در Ethereum CC، Uniswap V4 آینده به کاربران اجازه می دهد تا از دکمه های قابل برنامه ریزی (قلاب)، پشتیبانی ETH بومی و قراردادهای singleton برای انجام تراکنش های داخلی قبل از تسویه مانده های نهایی استفاده کنند.، امکان ساخت استخرهایی از آن وجود خواهد داشت. انواع نامحدود

اسکات لوئیس، یکی از بنیانگذاران Slingshot و DefiPulse، گفت: این اعلامیه احتمال اینکه EIP-1153 در ارتقای بعدی “Dencun” گنجانده شود، بیشتر می شود.

با میانگین هفت روزه بالای ۴ دلار از فوریه، معرفی، در صورت تایید، برای شبکه اتریوم برای به دست آوردن مجدد سهم بازار از دست رفته به دلیل قیمت بالای گاز بسیار مهم خواهد بود. به گفته DefiLlama، در نتیجه ارزش کل قفل شده اتریوم (TVL) به ۱۳.۵۵ میلیون ETH کاهش یافت که پایین‌ترین سطح از آوریل ۲۰۲۰ است.

علاوه بر این، فعالیت برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) در حال کاهش است، همانطور که توسط داده های ۳۰ روزه کیف پول فعال خود DappRadar نشان داده شده است: Uniswap -28٪، شبکه ۱ اینچی -۱۴٪، MetaMask Swap -8٪، OpenSea – پنج٪. برای مقایسه، PacakeSwap BNB Chain 10٪ و کاربران Uniswap Polygon 8٪ در مدت مشابه افزایش یافته است.

شاخص مشتقات ثابت می ماند

معاملات آتی سه ماهه اتر نشان دهنده اضطراب در میان معامله گران حرفه ای است. این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در مقایسه با بازار نقدی معامله می شوند تا تاخیرهای تسویه را جبران کنند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود.

اتر ۳ ماه آتی پرمیوم. منبع: laevitas.ch

طبق داده‌های Laevitas، حق بیمه آتی اتر ۳ ماهه در حال حاضر ۴ درصد است که زیر آستانه خنثی و زیر سطح ۵.۵ درصدی است که در ۱۴ جولای مشاهده شد. این شاخص گواه روشنی است که نشان می دهد معامله گران کمتر از اهرم استفاده می کنند. برای موقعیت های ETH صعودی.

نگران‌کننده‌تر، افزایش ۵۹ درصدی اتر از سال تا به امروز ممکن است سرمایه‌گذاران را بیش از حد خوشبین کرده باشد. نظرسنجی اخیر CryptoVantage از ۱۰۰۰ آمریکایی شمالی که در پنج سال گذشته روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند، نشان داد که ۴۶٪ اتر را به عنوان پیشتاز برای پیشی گرفتن از بیت کوین معرفی کرده اند.

مارک یوسکو پیش بینی می کند که رالی بیت کوین در سال ۲۰۲۴ منجر به “فشار سوداگرانه” خواهد شد

سکه به احتمال زیاد از بیت کوین پیشی می گیرد.منبع: ۲۰۲۳ CryptoVantage Survey

این دیدگاه تا حدودی شگفت‌انگیز است، اما گمراه‌کننده است زیرا در این نظرسنجی نپرسیدند که آیا سکه‌های دیگر در نهایت بیت کوین را تغییر می‌دهند یا خیر. به این ترتیب، پاسخ دهندگان لزوماً شانس زیادی برای این نتیجه قائل نیستند.

تجزیه و تحلیل Fidelity دلیل خوبی برای اینکه چرا آنها نسبت به عملکرد قیمت ۱۲ ماهه اتر صعودی هستند، ارائه می دهد، اما در کوتاه مدت، قیمت های بالای بنزین مکرر و کاهش علاقه خریداران اهرمی نشان می دهد که احتمال کاهش قیمت اتر به زیر سطح حمایت کانال است. افزایش می یابد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا