🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی برزیل به دلیل افزایش شدید قیمت ارز مجازی، مقررات را تشدید می کند

بر اساس اطلاعات بانک مرکزی، واردات ارز مجازی از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴.۲ درصد افزایش داشته است.

رئیس بانک مرکزی برزیل در سخنرانی خود در کمیته مالی و مالیاتی پارلمان این کشور گفت: بانک مرکزی برزیل به افزایش قابل توجهی در پذیرش ارزهای دیجیتال در این کشور اشاره کرده است و قصد دارد با تشدید مقررات دارایی دیجیتال پاسخ دهد.

روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل در یک سخنرانی در ۲۷ سپتامبر از افزایش “واردات ارزهای دیجیتال” توسط برزیلی ها گزارش داد. بر اساس اطلاعات بانک مرکزی، واردات ارز مجازی از ژانویه تا آگوست ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴.۲ درصد افزایش داشته است. کل بودجه تقریباً ۷.۴ میلیارد دلار (۳۵.۹ میلیارد ریال برزیل) بود.

مربوط: قانونگذاران برزیلی به دنبال اضافه کردن ارزهای دیجیتال به لیست دارایی های محافظت شده برای بدهکاران هستند

نتو به طور جداگانه بر محبوبیت استیبل کوین ها تاکید کرد که به گفته او بیشتر برای پرداخت ها استفاده می شود تا سرمایه گذاری. او گفت که بانک قصد دارد با تشدید مقررات و تحت نظارت قرار دادن پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال به این روندها پاسخ دهد. وی افزود که مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال می تواند شامل فرار مالیاتی و فعالیت های غیرقانونی باشد.

ما می دانیم که بسیاری از آن به فرار مالیاتی و فعالیت های غیرقانونی مربوط می شود.

برزیل نقش اصلی در مقررات ارزهای دیجیتال را در ژوئن ۲۰۲۳ به بانک مرکزی واگذار کرد. با این حال، پروژه‌های رمزی که واجد شرایط اوراق بهادار هستند، تحت صلاحیت Commissão de Valores Mobiliários (CVM)، معادل برزیل در بورس اوراق بهادار ایالات متحده، باقی می‌مانند. کمیسیون (SEC).

بانک مرکزی برزیل همچنین در حال کار بر روی توسعه ارز دیجیتال خود، Drex است. در ماه آگوست، از برند و لوگوی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) رونمایی کرد. در یک جنجال قبلی، Pedro Magalhães، توسعه‌دهنده بلاک چین، متوجه شد که ویژگی‌ای در کد Drex وجود دارد که به مقامات مرکزی اجازه می‌دهد وجوه را مسدود یا موجودی‌ها را کاهش دهند.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا