اخبار ارز دیجیتال

شهر کره جنوبی برای مصادره ارزهای دیجیتال از هزاران فراری مالیاتی: گزارش

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

مقامات شهر Cheongju به دنبال مصادره ارزهای دیجیتال از کسانی هستند که حداقل 750 دلار مالیات بر ارزهای دیجیتال به دولت بدهکار هستند.

شهر Cheongju، پایتخت Chungcheongbuk-do جنوبی، اعلام کرده است که قصد دارد تا مصادره ارزهای دیجیتال را از متخلفان مالیاتی محلی آغاز کند.

خبرگزاری محلی یونهاپ در 22 اوت گزارش داد که مقامات شهر چئونگجو از هفت صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی خواسته اند تا دارایی های هزاران فراری مالیاتی را بررسی کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات شهری به پلتفرم‌های معاملاتی مانند Upbit و Bithumb دستور داده‌اند تا در مورد دارایی‌های رمزنگاری ۸۵۲۰ کاربر که حداقل ۱ میلیون وون (۷۰۰ دلار) مالیات‌های محلی معوق هستند، تحقیق کنند. این گزارش خاطرنشان می کند که پس از تحقیقات، مقامات Cheongju قصد دارند ارزهای دیجیتال را از متخلفان مالیاتی مصادره کنند.

به گفته مقامات شهری، استفاده از ارزهای دیجیتال در کره جنوبی به عنوان ابزاری برای پنهان کردن دارایی ها در حال افزایش است. هدف این رویکرد جدیدترین ابتکار این است که اطمینان حاصل شود که ساکنان کره ای که از تعهدات مالیاتی اجتناب می کنند، پاسخگو خواهند بود.

Upbit و Bithumb بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

طبق گزارش‌ها، در سال 2022، دولت شهر چئونگجو پس از دریافت اطلاعات مربوط به دارایی ارزهای دیجیتال از حدود 16000 سرمایه‌گذار رمزارز، با موفقیت مالیات‌های تخلف از 17 فرد را جمع‌آوری کرد. این شهر در مجموع 68 میلیون وون (51000 دلار) جمع آوری کرد.

کره جنوبی در سال های اخیر شاهد افزایش مصادره ارزهای دیجیتال مرتبط با مالیات بوده است. در مجموع سال‌های 2022 و 2021، دولت کره جنوبی 260 میلیارد وون کره (180 میلیون دلار) ارزهای دیجیتال را از فرارهای مالیاتی مصادره کرده است. در سال 2021، مقامات سئول، پایتخت کره جنوبی، 25 میلیارد وون (22 میلیون دلار) ارزهای دیجیتال را از افراد و روسای شرکت ها ضبط کردند.

مربوط: Coincentre به درخواست کنگره ایالات متحده برای راهنمایی در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال پاسخ داد

این توقیف اندکی پس از آن صورت می گیرد که دولت کره جنوبی قانونی را در سال 2021 وضع کرد که به قانون گذاران اجازه می دهد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را از متخلفان مالیاتی مصادره کنند.

کره جنوبی تنها کشوری نیست که ارزهای دیجیتال را از فرارهای مالیاتی مصادره می کند. سال گذشته، مقامات مالیاتی آرژانتین بیش از 1000 کیف پول رمزنگاری مرتبط با مالیات دهندگان متخلف را در این کشور توقیف کردند. به گفته رابرت وارینگ، معاون مشاور ارشد IRS، سرویس درآمد داخلی همچنین ارزهای رمزنگاری شده را از فرارهای مالیاتی توقیف می کند.

سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا