🚨 اخبار ارز دیجیتال

پارلمان کره جنوبی طرح اخراج قانونگذاران را به دلیل رسوایی ارزهای دیجیتال رد کرد

کیم نام کوک، قانونگذار کره جنوبی و سرمایه گذار Wemix، پس از رای ۳ به ۳ در مورد پیشنهاد اخراج وی در مجلس ملی باقی خواهد ماند.

کمیته فرعی اخلاق پارلمانی کره جنوبی درخواست اخراج کیم نام گوک، قانونگذار سابق حزب دموکرات اصلی اپوزیسیون را رد کرد.

خبرگزاری محلی یونهاپ نیوز در ۳۰ اوت گزارش داد که کمیته فرعی اخلاق مجلس ملی کره جنوبی درخواست اخراج کیم نام گوک، قانونگذار سابق از حزب دموکرات کره، بزرگترین حزب مخالف را رد کرد.

این کمیته فرعی این پیشنهاد را در ۲۹ اوت رد کرد، زیرا حزب حاکم قدرت خلق (PPP) و حزب دموکراتیک مترقی به طور مساوی ۳-۳ بر سر این پیشنهاد تقسیم شدند. این گزارش خاطرنشان کرد که این طرح برای تصویب نیاز به اکثریت آرا دارد.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، کیم در اوایل سال جاری پس از اینکه فاش شد که حداقل ۴.۵ میلیون دلار در توکن های Wemix (WEMIX) که توسط توسعه دهنده بازی بلاک چین Wemade کره جنوبی ساخته شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت. توکن‌های Wemix مجاز به معامله در صرافی‌های اصلی کره بودند تا اینکه یک دادگاه محلی در اواخر سال ۲۰۲۲ دستور حذف توکن‌ها از این پلتفرم را صادر کرد.

مشارکت کیم در سرمایه گذاری های WEMIX نگرانی های عمده ای را در مورد تضاد منافع احتمالی با استفاده از اطلاعات داخلی و حتی پولشویی ایجاد کرده است. این پرونده به توسعه سریع تلاش‌های قانونی برای وادار کردن مقامات به گزارش نگه داشتن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در کره جنوبی کمک کرد.

کیم نام گوک در جلسه عمومی مجلس ملی در سئول، ۲۴ اوت ۲۰۲۳.منبع: یونهاپ نیوز

مقامات کره جنوبی تنها نیستند که از آنها خواسته می شود در مورد دارایی های ارزهای دیجیتال داخلی خود گزارش دهند. در ماه ژوئیه، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی لایحه جدیدی را اعلام کرد که بر اساس آن همه شرکت‌هایی که ارزهای مجازی منتشر می‌کنند یا دارند باید از سال ۲۰۲۴ دارایی‌های خود را افشا کنند.

مربوط: SEC قصد دارد از دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform کره جنوبی سؤال کند

در اواسط ماه اوت، شهر Cheongju کره جنوبی نیز اعلام کرد که مصادره ارزهای رمزنگاری شده از متخلفان مالیاتی محلی را آغاز خواهد کرد و صرافی هایی مانند Upbit و Bithumb را ملزم به گزارش در مورد چنین مجرمانی خواهد کرد.

مجله: آسیا اکسپرس: حبس ابد برای استخراج کنندگان بیت کوین، چین به شرکت های رمزنگاری جوایزی ارائه می دهد

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا