اخبار ارز دیجیتال

در اینجا به معنای ممیزی انطباق SOC 2 برای پروژه های رمزنگاری است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اریک لیستر از شرکت حسابرسی A-LIGN گفت که حسابرسی اعتبار و شفافیت را ثابت کرد، اما منجر به بهبود در سیستم های تجاری نشد.

مجموعه‌ای از حوادث جهانی به شدت به اعتماد در بخش ارزهای دیجیتال آسیب وارد کرده است، اما ما امیدواریم که این اعتماد را از طریق فرآیندهایی که از انطباق با استانداردهای تجاری خاص مانند مدیریت صحیح داده‌های مشتریان اطمینان می‌دهند، دوباره به دست آوریم.

بسیاری از شرکت‌ها با انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی، انطباق خود را با ممیزی‌های نوع 2 کنترل‌های خدمات و سازمان (SOC) اعلام کرده‌اند که برای تأیید امنیت و قابلیت‌های پردازش داده‌های شرکت طراحی شده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معنای این نوع ممیزی امنیتی برای صنعت، کوین تلگراف با اریک لیستر، مدیر ارائه خدمات در شرکت حسابرسی A-LIGN تماس گرفت تا بفهمد آیا این نوع گواهینامه می تواند به معنای شرکت های ارزهای دیجیتال باشد یا خیر. تاثیر می گذارد

لیستر در بیانیه خود برخی از عناصری را که در ممیزی به دنبال آن است، معنی این موضوع برای صنعت کریپتو و اینکه چگونه می‌تواند به شرکت‌های رمزنگاری در بهبود عملکرد خود کمک کند، برجسته کرد. آقای لیستر گفت: در یک سطح بسیار ابتدایی، ما به دنبال سیاست‌ها و رویه‌هایی هستیم که رویه‌های عملیاتی روزمره را که عملیات تجاری ما را هدایت می‌کنند، ترسیم کند.»

علاوه بر این، حسابرس به دنبال اسنادی می‌گردد که نشان‌دهنده کنترل‌ها باشد تا اطمینان حاصل کند که رویه‌ها به طور مؤثر عمل می‌کنند و سیستم‌های شرکت و داده‌های مربوطه محافظت می‌شوند. او گفت:

ارزهای دیجیتال به دلیل اخباری مبنی بر اینکه صرافی ها در 12 ماه گذشته با مشکلات اداری مواجه شده اند با چالش هایی روبرو هستند و می توانند اعتماد و شفافیت را با مشتریان خود نشان دهند.

لیستر اشاره کرد که ممیزی موفق SOC 2 امنیت داده ها و سیستم را نشان می دهد. مدیر اجرایی گفت که این امر همچنین ایمنی وجوه مشتریان را که دغدغه اصلی مشتریان و سازمان‌های دولتی است، ثابت خواهد کرد.

مربوط: BitGo یک سال پس از جوایز Deloitte گواهینامه SOC 2 را تکمیل می کند

لیستر تصریح کرد که ممیزی تضمین می کند، اما سیستم های تجاری را بهبود نمی بخشد. او توضیح داد: «گواهینامه SOC سیستم‌های تجاری را بهبود نمی‌بخشد، اما به کاربران و ذینفعان آرامش خاطر می‌دهد که کنترل‌ها وجود دارند و به طور مؤثر عمل می‌کنند».

بسیاری از شرکت‌های برجسته ارزهای دیجیتال قبلاً این فرآیند حسابرسی را پشت سر گذاشته‌اند. در 6 جولای، شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo اعلام کرد که با انجام این فرآیند امنیت داده ها را افزایش داده است. به گفته Nexo، این رویداد نقطه عطفی دیگر در افزایش امنیت برای کاربران در پلتفرم است.

در سال 2022، صرافی ارزهای دیجیتال crypto.com نیز اعلام کرد که ممیزی نوع 2 SOC 2 را پشت سر گذاشته است. در آن زمان، شرکت تأکید کرد که گذراندن حسابرسی دلیلی بر تعهد آن به رعایت استانداردهای بسیار تنظیم شده است.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا