🚨 اخبار ارز دیجیتال

افزایش هوش مصنوعی به تقلب در ارزهای دیجیتال دامن می زند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

HarvestKeeper را به خاطر دارید، پروژه هوش مصنوعی که کاربران خود را از یک میلیون دلار کلاهبرداری کرد؟ در چند سال آینده انتظار افزایش کلاهبرداری های مشابه مبتنی بر هوش مصنوعی را دارید.

در حالی که موضوع هوش مصنوعی و ادغام صنعت کریپتو بیشتر بر این متمرکز شده است که چگونه هوش مصنوعی می تواند به مبارزه با کلاهبرداری در صنعت کریپتو کمک کند، کارشناسان می گویند که می تواند دقیقاً اثر معکوس داشته باشد. توجه نکردن به این واقعیت که وجود دارد. در واقع، متا اخیرا هشدار داده است که به نظر می رسد هکرها از ChatGPT OpenAI برای نفوذ به حساب های کاربری فیس بوک کاربران استفاده می کنند.

متا گزارش داد که تنها در ماه های مارس و آوریل بیش از ۱۰۰۰ پیوند مخرب را که به عنوان پسوند ChatGPT پوشانده شده بودند مسدود کرده است. این پلتفرم حتی ChatGPT را «ارز رمزنگاری جدید» از دید کلاهبرداران نامید. علاوه بر این، جستجوی کلیدواژه‌های «ChatGPT» یا «OpenAI» در DEXTools، یک پلت‌فرم معاملاتی تعاملی ارزهای دیجیتال که هزاران توکن را ردیابی می‌کند، در مجموع بیش از ۷۰۰ جفت معاملاتی توکن را نشان می‌دهد که هر یک از دو کلمه کلیدی را ذکر می‌کنند. این نشان می دهد که اگرچه OpenAI به طور رسمی ورود خود را به دنیای بلاک چین اعلام نکرده است، کلاهبرداران از تبلیغات در مورد ابزارهای هوش مصنوعی برای ایجاد توکن استفاده می کنند.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی به کانال های محبوبی برای تبلیغ سکه های کلاهبرداری جدید به صورت آنلاین تبدیل شده اند. کلاهبرداران از دسترسی و نفوذ گسترده این پلتفرم ها برای به دست آوردن تعداد زیادی فالوور در مدت زمان کوتاه استفاده می کنند. با ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی، می توانید دسترسی خود را حتی بیشتر گسترش دهید و یک پایگاه هواداران به ظاهر وفادار از هزاران نفر ایجاد کنید. از این اکانت‌ها و تعاملات جعلی می‌توان برای ایجاد توهم اعتبار و محبوبیت به پروژه تقلبی استفاده کرد.

مربوط: فکر کنید ابزارهای هوش مصنوعی داده ها را جمع آوری نمی کنند؟ دوباره حدس بزنید

بسیاری از ارزهای دیجیتال بر روی اثبات اجتماعی کار می کنند، و اگر یک ارز دیجیتال یا پروژه محبوب به نظر می رسد و حامیان زیادی دارد، باید به دلیلی محبوب باشد. سرمایه‌گذاران و خریداران جدید تصور می‌کنند دیگران قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات خوبی انجام داده‌اند و تمایل دارند به پروژه‌هایی اعتماد کنند که طرفداران وفادارتری آنلاین دارند. با این حال، استفاده از هوش مصنوعی می تواند این فرض را به چالش بکشد و اثبات اجتماعی کار را تضعیف کند.

اکنون، فقط به این دلیل که هزاران لایک و نظرات واقعی دارد، لزوماً به این معنی نیست که یک پروژه قانونی است. این فقط یک بردار حمله است و هوش مصنوعی بسیاری دیگر را ایجاد خواهد کرد. یکی از این نمونه ها کلاهبرداری «سلاخ خوک ها» است. در این مورد، نمونه هوش مصنوعی می‌تواند روزها را صرف دوستی با شخصی (معمولاً یک فرد مسن یا آسیب‌پذیر) کند و در نهایت به یک کلاهبردار تبدیل شود. پیشرفت در فناوری هوش مصنوعی به کلاهبرداران اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های متقلبانه خود را خودکار و مقیاس‌بندی کنند و به طور بالقوه افراد آسیب‌پذیر را در فضای ارزهای دیجیتال هدف قرار دهند.

کلاهبرداران می توانند از چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی و دستیاران مجازی برای تعامل با افراد، ارائه مشاوره سرمایه گذاری، ترویج توکن های جعلی و سکه های اولیه و ارائه فرصت های سرمایه گذاری با بازده بالا استفاده کنند. یک ماهیت وجود دارد. چنین کلاهبرداری‌های هوش مصنوعی می‌توانند بسیار خطرناک باشند زیرا می‌توانند مکالمه انسان‌مانند با T را تقلید کنند. علاوه بر این، با استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، کلاهبرداران می‌توانند طرح‌های پیچیده پمپاژ و تخلیه را برای افزایش مصنوعی پول سازماندهی کنند. ارزش توکن به شدت کاهش می‌یابد و بسیاری از سرمایه‌گذاران با فروش دارایی‌های خود برای سود کلان متحمل ضرر خواهند شد.

مربوط: اگر هوش مصنوعی سعی کرد ارز دیجیتال شما را خراب کند، تعجب نکنید

مدت‌هاست که به سرمایه‌گذاران در مورد کلاهبرداری‌های رمزنگاری عمیق هشدار داده شده است. کلاهبرداری‌های رمزنگاری Deepfake محتوای آنلاین بسیار واقعی هستند که از فناوری هوش مصنوعی برای تعویض چهره در فیلم‌ها و عکس‌ها استفاده می‌کنند و محتوای صوتی را طوری تغییر می‌دهند که توسط اینفلوئنسرها و سایر افراد مشهور تأیید شده باشد. پروژه تقلب

در یکی از برجسته‌ترین دیپ‌فیک‌ها که بر صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد، سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، کاربران را به یک وب‌سایت مخرب جذب کرد که قول داده بود ارز دیجیتال آنها را دو برابر کند. این یک ویدیو الهام‌بخش بود.

در اوایل سال جاری، در مارس ۲۰۲۳، پروژه موسوم به هوش مصنوعی Harvest Keeper از کاربران حدود ۱ میلیون دلار کلاهبرداری کرد. تقریباً در همان زمان، پروژه ای به نام “CryptoGPT” در توییتر ظاهر شد.

اما در یک نکته مثبت تر، هوش مصنوعی این پتانسیل را نیز دارد که جنبه های خسته کننده و طاقت فرسا توسعه ارزهای دیجیتال را خودکار کند و به عنوان یک ابزار عالی برای متخصصان بلاک چین عمل کند. کارهای مورد نیاز برای هر پروژه، مانند راه اندازی محیط Solidity و تولید کد پایه، با کمک فناوری هوش مصنوعی آسان می شود. در نهایت، موانع ورود به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و صنعت ارزهای دیجیتال کمتر بر مهارت‌های توسعه تمرکز می‌کند و بیشتر بر عملی بودن ایده‌های شما تمرکز می‌کند.

در برخی موارد خاص، هوش مصنوعی می‌تواند راه‌های شگفت‌انگیزی را برای دموکراتیک کردن فرآیندهایی که در حال حاضر تصور می‌شود فقط به نخبگان (در این مورد، توسعه‌دهندگان ارشد با تحقیق خوب) تعلق دارند، فعال کند. اما هیچ محدودیتی وجود ندارد زیرا همه به ابزارهای پیشرفته توسعه ارزهای دیجیتال و سکوهای راه اندازی دسترسی دارند. هوش مصنوعی فریب دادن افراد را برای پروژه ها آسان تر می کند، بنابراین کاربران باید قبل از سرمایه گذاری در پروژه ها احتیاط و دقت لازم را به خرج دهند. به عنوان مثال، شما باید مراقب URL های مشکوک باشید و هرگز روی چیزی که از ناکجاآباد ظاهر می شود سرمایه گذاری نکنید.

فلیکس رومر او بنیانگذار گامدام است. او پس از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، بازی پوکر و کسب درآمد از بازی RuneScape، برای مدت کوتاهی در ILS Fernstudium در آلمان شرکت کرد و سپس Gamdom را در سال ۲۰۱۶ در سن ۲۲ سالگی تأسیس کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Felix Roemer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا