🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ۷۷ درصد کاهش یافته است، اما این سوء استفاده در حال بازگشت بزرگی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اعتقاد بر این است که این نوع مهاجمان “شکارچیان بازی های بزرگ” با جیب های عمیق برای استخراج “هرچه بیشتر پول” از این شرکت ها هستند.

طبق گزارش اخیر شرکت اطلاعاتی بلاک چین Chainalysis، تقلب در ارزهای دیجیتال در شش ماهه اول سال ۲۰۲۳ با ۷۷ درصد کاهش از ۳.۳ میلیارد دلار به ۱.۱ میلیارد دلار رسیده است.

با این حال، مشکل این است که حملات باج‌گیری دوباره رو به افزایش است و عاملان آن ۶۲.۴ درصد بیشتر از شش ماه اول سال ۲۰۲۲ درآمد کسب کرده‌اند.

در ۱۲ ژوئیه، Chainalysis گزارش جنایات مربوط به ارزهای دیجیتال در اواسط سال خود را منتشر کرد و اشاره کرد که درآمدهای تقلبی برای دومین سال متوالی روند نزولی داشته است.

این شرکت به طور تاریخی مشاهده کرده است که درآمد ناشی از تقلب در بازارهای صعودی افزایش می‌یابد، اما تا کنون در سال ۲۰۲۳ اینطور نبوده است.

«تحرکات مثبت قیمت معمولاً منجر به درآمد بیشتر از کلاهبرداری می‌شود، احتمالاً به این دلیل که بازار پررونق و افزایش FOMO، قربانیان را مستعدتر در معرض خطرات کلاهبرداران قرار داده است. اما کاهش چشمگیر کلاهبرداری در سال ۲۰۲۳ این روند را در طول سال‌ها کاهش می‌دهد. “

جریان ورودی به نهادهای غیرقانونی شناخته شده در نیمه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد کاهش داشته است، در حالی که جریان ورودی به نهادهای پرخطر مانند میکسرهای کریپتو و صرافی های پرخطر ۴۲ درصد کاهش داشته است.

Chainalysis گفت که این کاهش تا حدی به دلیل حجم معاملات کمتر بوده است، اما کاهش در جریان های تقلبی با سرعت بیشتری اتفاق می افتد.

در حالی که حجم معاملات به طور کلی کاهش یافته است، کاهش خدمات رسمی با شدت کمتری همراه است و جریان ورودی تنها ۲۸ درصد کاهش یافته است.

جریان تجمعی خدمات مشروع، خطرناک و غیرقانونی از ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰-۲۰۲۳. منبع: Chainalysis

کیم گرائر، مدیر تحقیقات Chainalysis، به کوین تلگراف گفت که قربانیان کلاهبرداری های گذشته ممکن است در تصمیمات سرمایه گذاری خود “مراقب تر” باشند و در نتیجه ممکن است دیگر طعمه های کلاهبرداران را نخورند. این ممکن است به کاهش درآمد تقلب نیز کمک کرده باشد.

این شرکت گفت: «کاملاً ممکن است قربانیان کلاهبرداری یاد گرفته باشند که محتاط تر باشند. کمپین‌های آگاه‌سازی دولت و صنعت و پوشش رسانه‌ای نیز ممکن است به آموزش مردم در مورد خطرات تقلب کمک کند.

Chainalysis هشدار داد که ابزارهای هوش مصنوعی می توانند به طور فزاینده ای برای تسهیل کلاهبرداری از جمله از طریق دیپ فیک مورد استفاده قرار گیرند.

با توجه به اینکه کلاهبرداری های عاشقانه و قصابی خوک روز به روز برجسته تر می شوند و از آنجایی که این کلاهبرداری ها عمدتاً مبتنی بر متن هستند، یکی از مواردی که باید مراقب آن بود استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش اثربخشی و مقیاس است.

بر اساس گزارش Chainalysis، هک نیز نسبت به نیمه اول سال ۲۰۲۲ ۱.۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

باج‌خواهان شرکت‌های ثروتمندی هستند که «شکار بازی بزرگ» را انجام می‌دهند.

با این حال، همه پیشرفت‌ها در کل انجام نشده است. از نیمه اول سال ۲۰۲۳ تا ژوئن، درآمد باج افزار با ۶۲.۴ درصد افزایش به ۴۴۹.۱ میلیون دلار رسید.

به گفته Chainalysis، دلیل آن این است که مهاجمان اکنون سازمان‌های بزرگ و دارای بودجه خوبی را «شکار بازی‌های بزرگ» می‌کنند تا «تا جایی که ممکن است پول» از شرکت‌هایی که مایل به پرداخت هستند، استخراج کنند. گفته می‌شود که این بدنه است.

“چرا معکوس شدن شانس ها؟ اولاً، به نظر می رسد که شکار بازی های بزرگ – هدف قرار دادن سازمان های بزرگ و دارای بودجه خوب توسط مهاجمان باج افزار – پس از آرامش در سال ۲۰۲۲ دوباره شروع می شود.”

این مهاجمان به خوبی در راه دومین سال بزرگ خود هستند و ۴.۶ درصد از ۹۴۰ میلیون دلار برای کل سال ۲۰۲۱ فراتر رفته اند.

جریان تجمعی درآمد باج افزار در سال ۲۰۲۲ و از ۰۱/۰۱/۲۰۲۲ تا ۰۶/۳۰/۲۰۲۲. منبع: Chainaracy

Chainalysis، به نقل از اندرو جی. دیویس، رئیس ریسک در شرکت مشاوره جرایم سایبری Kivu، گفت که کاهش در سال ۲۰۲۲ به دلیل اقدامات امنیتی قوی تر و قوانین جدید اعمال تحریم های سخت تر در مورد پرداخت های باج است.

دیویس افزود، در نتیجه، مهاجمان باج اکنون به احتمال زیاد به دنبال “فشار حداکثری پول” از شرکت هایی هستند که مایل به پرداخت باج هستند.

Chainalysis افزود که میزان پرداخت های استخراج شده توسط بزرگترین عاملان به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مربوط: صورتی، بیدمشک، ونوم، دوزخ – اینجاست که درینر می‌خواهد یک کیف پول رمزنگاری نزدیک شما داشته باشد

در اکتبر ۲۰۲۱، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد دریافت که پرداخت های باج در سراسر جهان هر ۱۱ ثانیه انجام می شود که منجر به ضرر ۲۰ میلیارد دلاری تنها در سال ۲۰۲۱ می شود.

Cybersecurity Ventures در ژوئن پیش‌بینی کرد که باج‌افزار تا سال ۲۰۳۱ سالانه ۲۶۵ میلیارد دلار برای قربانیان هزینه خواهد داشت.

Chainalysis خاطرنشان کرد که همه ارقام “تخمین با کران پایین تر” هستند و حجم معاملات غیرقانونی و پرخطر احتمالاً در طول زمان با کشف فعالیت های غیرقانونی جدید افزایش می یابد.

علاوه بر این، این داده ها شامل جرایمی که در آن ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت استفاده می شود، نمی شود.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا