اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران رمزنگاری وحشتناک هستند: درآمدها تا 46 درصد در سال 2022 کاهش می یابد – Chainalysis


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

درآمدهای کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در سال 2022 به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافت، اما دو نوع تقلب ادامه یافت.

در حالی که درآمدهای کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در سال 2022 تقریباً به نصف کاهش یافته است، عمدتاً به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، دو نوع کلاهبرداری بی‌تأثیر باقی مانده است.

درآمدهای کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال در سال 2022، از جمله کلاهبرداری سرمایه گذاری، کلاهبرداری NFT، کلاهبرداری عاشقانه و موارد دیگر، از سال 2021 با 46 درصد کاهش به 5.9 میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

این داده ها از گزارش جنایی Chainalysis در 16 فوریه بدست می آید که بیشتر کاهش درآمد ناشی از تقلب را به شرایط بد بازار نسبت می دهد.

درآمد سالانه کلاهبرداری رمزارز از سال 2017 تا 2022. منبع: Chainalysis

با این حال، Chainalysis به دو نوع متمایز از تقلب اشاره می کند که نسبتاً در برابر کاهش قیمت مصون هستند. آنها کلاهبرداری های عاشقانه و کلاهبرداری های رایگان هستند.

“در طول سال، درآمدهای ناشی از تقلب تقریباً به طور کامل از قیمت بیت کوین پیروی کرده است، و به طور مداوم یک فاصله زمانی سه هفته ای بین تغییرات قیمت و تغییرات درآمد حفظ شده است. کلاهبرداری ها از این الگو پیروی نمی کنند. برخی از انواع کلاهبرداری ها درآمدها را به عنوان ارز دیجیتال تغییر می دهند. قیمت دارایی ها کاهش می یابد. این شرکت توضیح داد:

به عنوان مثال، بر خلاف انواع دیگر کلاهبرداری ها، کلاهبرداری های عاشقانه و هدایایی همبستگی مثبتی با قیمت بیت کوین نشان نمی دهند.

کلاهبرداری های عاشقانه بالاترین میانگین سپرده قربانیان را در سال به ثبت رساندند، علیرغم درآمدهای کلی پایین به عنوان یک دسته. قربانیان متوسط ​​کمتر از 16000 دلار ضرر می‌کنند که تقریباً سه برابر دومین نوع کلاهبرداری بزرگ است.

میانگین تلفات قربانی در سال 2022 بر اساس نوع کلاهبرداری. منبع: Chainalysis

کلاهبرداری های عاشقانه معمولاً شامل ایجاد رابطه با قربانی است و کلاهبردار قربانی را متقاعد می کند که به کمک نیاز دارد.

Chainalysis می‌گوید این نوع کلاهبرداری‌ها زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد به احتمال زیاد زنده می‌مانند.

از آنجایی که هدف اصلی قربانی کمک به کسی است که معتقد است یک شریک عاشقانه بالقوه است، نه اینکه به سرعت ثروتمند شود، این نوع برخورد عاطفی بدون توجه به روندهای بازار گسترده تر، احتمالاً به همان اندازه مؤثر است.

مربوط: کلاهبرداران، کاربران ارزهای دیجیتال را با ترفند جدید «TransferFrom با ارزش صفر» هدف قرار می دهند

کلاهبرداری های عاشقانه، به ویژه “کلاهبرداری های کشتار خوک”، به عنوان یک منطقه نگرانی فزاینده در ارزهای دیجیتال دیده می شود.

به عنوان مثال، یک مطالعه در بریتانیا که در 29 ژانویه منتشر شد، نشان داد که نیمی از تمام شرکت‌های ارزهای دیجیتال درگیر در کلاهبرداری در این ایالت، با کلاهبرداری‌های کشتار خوک مرتبط بودند.

نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا