اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران کریپتو از قانون شرکت های بریتانیا برای فریب قربانیان سوء استفاده می کنند: گزارش

طبق گزارش‌ها، ثبت شرکت‌ها در بریتانیا بسیار آسان است و باعث می‌شود که برای قربانیان احتمالی کلاهبرداری قابل اعتمادتر به نظر برسند.

بر اساس تجزیه و تحلیل مستقل، بریتانیا میزبان حداقل ۱۶۸ شرکت است که متهم به کلاهبرداری غیرقانونی در ارزهای دیجیتال یا ارزهای خارجی (مبادله خارجی) هستند.

یک تحقیق مشترک توسط بخش روزنامه‌نگاری تحقیقی شرکت رسانه و آبزرور در ۲۹ ژانویه نشان می‌دهد که گروه‌های جنایت سازمان‌یافته از آن به‌عنوان پایگاهی برای “مقررات سست” در بریتانیا استفاده می‌کنند.

تعداد واقعی شرکت‌های ارز دیجیتال یا فارکس مستقر در بریتانیا که در کلاهبرداری دخیل هستند، با بررسی فهرستی از شرکت‌های کاغذی مشکوک و ارجاع متقابل به گزارش‌های مربوط به فعالیت‌های کلاهبرداری در وب‌سایت‌های مختلف محاسبه می‌شود. بنابراین می‌تواند بسیار بیشتر از ۱۶۸ باشد.

حدود نیمی از شرکت های کشف شده با به اصطلاح “کلاهبرداری های کشتار خوک” مرتبط بودند.

کلاهبرداری‌های سلاخی خوک، طرح‌های موذیانه‌ای هستند که در آن کلاهبرداران اغلب قبل از ایجاد اعتماد با قربانی و متقاعد کردن آن‌ها برای واریز پول یا ارز دیجیتال به یک پلتفرم معاملاتی یا کیف پول مجازی تحت کنترل کلاهبردار، عاشقانه‌ای را در خود جای می‌دهند.

سپس کلاهبرداران به “چاق کردن” قربانی ادامه می دهند، اعتماد بیشتری ایجاد می کنند و آنها را متقاعد می کنند که حتی پول بیشتری را منتقل کنند.

بر اساس گزارش‌ها، اغلب از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های دوستیابی مانند Tinder با قربانیان تماس گرفته می‌شد.

علاوه بر این، بسیاری از قربانیانی که در این گزارش با آنها مصاحبه شده است، معتقدند که این شرکت در بریتانیا مستقر است، که این امر باعث می‌شود که این شرکت قانونی‌تر به نظر برسد و اگر در جای دیگری قرار داشت، کلاهبرداری نمی‌شد.

ثبت شرکت در انگلستان فقط ۱۴.۸۵ دلار هزینه دارد و نیازی به شناسه نیست، که ثبت نام شرکت های سرکش در بریتانیا و کسب “اعتبار جعلی” را آسان می کند.

کسب و کارها برای ثبت نام باید آدرس دفتر انگلستان را ارائه دهند، اما این باعث شده است که برخی از آدرس های مسکونی با نامه هایی که به مشاغلی که ادعا می کنند در آنجا دفاتر دارند پر شود.

ادعا شده بود که نامه توسط یک مقیم بریتانیا دریافت شده است و برای یک شرکت کاغذی ثبت شده در آن آدرس در نظر گرفته شده است.منبع: آبزرور

گراهام بارو، بازپرس جنایات مالی، در گزارشی گفت: «آنچه در بریتانیا اتفاق می‌افتد، وظیفه‌شناسی نیست». حداقل ۲۰ سال است که می‌دانیم شرکت‌های بریتانیایی برای این کلاهبرداری‌ها استفاده می‌شوند و شاید بزرگترین ارائه‌دهنده شرکت‌های کلاهبرداری در جهان باشند.

مربوط: استیبل کوین منشاء بریتانیا در ۱۸۰۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور ادغام شده است

دولت بریتانیا در حال سرکوب شرکت‌های رمزنگاری در منطقه است و اداره رفتار مالی بریتانیا ثبت نام را برای همه شرکت‌هایی که فعالیت‌های رمزنگاری دارند از ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ اجباری کرده است.

تنظیم‌کننده‌ها در مورد تأییدیه‌ها بسیار سخت‌گیر هستند، اما بسیاری از کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارز، کسب‌وکارهای ثبت‌نشده باقی می‌مانند زیرا تلاش می‌کنند تعادلی بین ایجاد یک محیط امن برای سرمایه‌گذاران و حمایت از نوآوری در صنعت پیدا کنند.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا