اخبار ارز دیجیتال

سرنوشت نظارتی کریپتوها در سال آینده تعیین خواهد شد

کنگره قرار است در سال 2023 تعدادی لایحه ارائه کند که تعیین می کند کدام تنظیم کننده ها دامنه اصلی ارزهای دیجیتال را دارند.

برای صنعت ایده آل است که کنگره به سرنوشت خود بپیوندد، نه اینکه آن را به تنظیم کنندگان غیر منتخب کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) واگذار کند. برای این منظور، نمایندگان هر دو طرف راهرو قوانینی را ارائه کرده اند که برای ارائه “شفافیت نظارتی” طراحی شده است. به نظر می رسد یک موضع معتدل به نفع حفظ ارزهای دیجیتال عمدتاً تحت صلاحیت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) است.

مسلماً دو لایحه سنا وجود دارد که ایده آل نیستند.

Boozman-Stabenow فاقد وضوح است

دبی استابنو، رئیس کمیته کشاورزی سنای دموکرات، یک پیشنهاد را با جان بوزمن، سناتور جمهوری خواه نوشت. با توجه به اینکه افراد بیشتری به این لایحه در پی نابودی FTX چشم دوخته اند، استابنو گفت که این “قطعاً یک اولویت” برای کمیسیون است که در سال آینده اقدام کند.

لایحه Stabenow-Boozman، که از حمایت دو حزبی گسترده برخوردار است، به CFTC صلاحیتی را در مورد ارزهای رمزپایه می دهد. سناتور دموکرات کوری بوکر و سناتور جمهوری خواه جان تون نیز این لایحه را امضا کردند. در صورت تصویب، تمام پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو (کارگزاران، فروشندگان، متولیان) ملزم به ثبت نام در CFTC خواهند بود. صرافی به CFTC گزارش می دهد و حمایت از ورشکستگی و حداقل سرمایه مورد نیاز اجرا می شود.

مربوط: به لطف تنظیم‌کننده‌ها و نهنگ‌ها، فاجعه بر سر گروه‌های ارز دیجیتال رخ می‌دهد

خودی های ارزهای دیجیتال یک انتقاد خاص و مکرر را بیان کرده اند. این لایحه باید تعاریف واضح تری از اوراق بهادار و کالاها ارائه دهد. آیا اوراق بهادار دیجیتال با آزمون هاوی ارزیابی می شود یا غیره؟ این صورتحساب نامشخص است. همچنین این خطر وجود دارد که این لایحه به عنوان ممنوعیت عملی مالی غیرمتمرکز (DeFi) تفسیر شود.

این ایده خوبی نیست که تشخیص اینکه آیا یک دارایی دیجیتال به صورت موردی یک امنیت است یا خیر، به بوروکرات ها و دادگاه های غیر منتخب واگذار شود. ایالات متحده باید از وضع قوانین توسط اعمال خودداری کند تا کنگره بتواند تفاوت بین اوراق بهادار دیجیتال و کالاها را تعیین کند.

در حالی که نمی توان تعریف کرد که کدام ارزهای دیجیتال اوراق بهادار را تشکیل می دهند، این لایحه تعریف کالا را به «کالای دیجیتال» تغییر می دهد.

قانون نوآوری مالی مسئول لومیس گیلیبراند

لایحه Stabenow-Boozman تنها پیشنهاد سنا در دستور کار سال آینده نیست. سناتور جمهوری خواه سینتیا رامیس و سناتور دموکرات کریستن گیلیبراند نیز پیش نویس قوانین جامعی را تهیه کرده اند که استانداردهایی را برای حمایت از مصرف کننده، حمایت از سرمایه گذار و تبلیغات تعیین می کند.

مربوط: سناتور رامیس: پیشنهاد من با سناتور گیلیبراند به SEC قدرت می دهد تا از مصرف کنندگان محافظت کند

لومیس قبل از قرار دادن نام خود در قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA) در کنار سناتور ایالت نیویورک، کریستن گیلیبراند، شهرت «طرفدار ارزهای دیجیتال» داشت. این لایحه اصطلاح جدیدی را معرفی می کند، دارایی های کمکی، مشابه توکن های ابزار. توکن ها باید قابل تعویض باشند تا به عنوان دارایی های فرعی تعیین شوند. عموماً به نظر می رسد که مردم این صورت حساب را برای ارزهای دیجیتال مناسب می دانند.

طرفداران کریپتو باید پر سر و صداتر باشند

صنعت کریپتوکارنسی تقریباً یک دهه پیش متولد شد، اما هنوز درخواست‌هایی برای «روشن‌سازی مقررات» وجود دارد. اما اگر SEC می دانست که کدام یک از اوراق بهادار هستند، آیا آنها به صنعت اطلاع نمی دادند؟ اگر فهرستی از 20 ارز دیجیتال برتر را انتخاب کنید و آن را به پنج شرکت حقوقی بزرگ با تجربه در زمینه ارزهای دیجیتال بیاورید، احتمالاً نظرات متفاوتی در مورد آنچه به عنوان اوراق بهادار محسوب می شود، ارائه می دهند.

مربوط: چارچوب ضعیف رمزارز بایدن هیچ چیز جدیدی ارائه نکرد

در حالی که توجه زیادی به SEC معطوف شده است، سازمان‌های زیادی وجود دارند که روح واقعی ارزهای دیجیتال را تضعیف می‌کنند. اینها عبارتند از: دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCen)، وزارت دارایی، و غیره. حتی اعداد صنعت خودمان نیز کریپتو را تضعیف می کنند. سام بنکمن-فرید، که در باهاما دستگیر شد و قرار بود به ایالات متحده تحویل داده شود، استدلال کرد که رابط پروتکل با مجوز بسته شده است و او را ملزم به دانستن قوانین مشتریان خود می کند.

این امر باعث می شود همه کسانی که توانایی پرداخت 100000 دلار را ندارند، تحت بازبینی قانونی اولیه قرار گیرند و در صنعتی شرکت کنند که در آن نوآوری و کارآفرینی خفه می شود. فقط شرکت های بزرگ می توانند خدمات مالی ارائه دهند. صنعت باید با قوانینی که باز بودن ارزهای دیجیتال را نقض می کند، مخالفت کند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده قرار است چندین لایحه مربوط به رمزارز را در سال 2023 بررسی کند که می تواند سال سرنوشت سازی برای ارزهای دیجیتال باشد. صنعت باید در حال حاضر سخت کوش باشد تا اطمینان حاصل کند که رویدادها در اعماق زمستان گذشته ارزهای دیجیتال جای خود را به مقررات سخت گیرانه نمی دهد.

کادان استادلمن توسعه دهنده بلاک چین و مدیر ارشد فناوری پلتفرم کومودو. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وین در سال 2011 در رشته فناوری اطلاعات، در دانشگاه فنی برلین به تحصیل در رشته انفورماتیک فنی و محاسبات علمی پرداخت. او در سال 2016 به تیم کومودو پیوست.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kadan Stadelmann

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا